Windows a neustálé zapisování na disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#16 Příspěvek od Mira_A »

Standa99 píše:Přesně tak, první SSD mám 4 roky, dohromady ve všech PC-NB 8 a zatím s žádným není problém. Na www.diit.cz dokonce chtěli nějaký 40GB Intel odrovnat (je tam na to seriál) a nebyli toho schopni.

http://diit.cz/clanek/ssd-deep-hell-6
Máš SSD SLC nebo MLC? Je to velký rozdíl, kdysi se dělaly SLC ty mají životnost počtu zápisů 10x vyšší než v součastné době nejprodávanější disky z technologií MLC.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#17 Příspěvek od Mira_A »

kondik píše:Ešte sa vrátim k pôvodnému popisu závady "Po instalaci W8 mi stále hrká disk. " čo znamená hrká ? To ako keby som povedal v mojom aute "hrká" motor" a iste to nebude on čo hrká. Dobre dosť srandičiek prešiel si ten disk nejakými testovacími programami ?
Jde hodně slyšet stálé přesouvání hlaviček. To skoro trvale.
Tady u těch disků co mám já je to přesouvání hlaviček hlučnější, ale to je normální jelikož disk má 2,5" a točí se 10000 otáčkami.
Vyrovnávací paměť má 64MB.
Motorek slyšet není.
Stále problikává i LED HDD.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#18 Příspěvek od Mira_A »

gepard píše:Zdárec,
taktéž bych to viděl na prvotní indexaci souborů pro účely vyhledávání souborů na daném HDD... nechal bych ji doběhnout, měla by pak následně probíhat již jen krátkodobě - jen max. do několika min. (vždy záleží na změně struktury HDD - na přírustku nových souborů)... indexace
Indexace je vypnutá, teda snad pokud ty nastavení tyhle Windows 8.0 neignorují.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#19 Příspěvek od Mira_A »

Nevím pořád se něco snaží zapisovat. Předtím to trvalo rok a žádné zlepšení.
Druhá věc mě napadla ještě špatná funkce mezipaměti. A hle výrazně se to zlepšilo. Disk má mezipaměť 64MB. Zápis do mezpaměti byl povolen.
Povoleno bylo ukládání do mezipaměti na disku.
Nebylo však povoleno Vypnout u zařízení vyprazdňování vyrovnávací paměti. Když jsem to zapl je to výrazně lepší. Jako by se teda vyrovnávací paměť hned mazala , to je divné. Vždyť ji mám dost velkou oproti ostatním diskům. Teď by mě zajímalo co řídí dobu uložení v té vyrovnávací mezipaměti. Jestli je dána vnitřním nastavením firmware disku od výrobce nebo je dána nastavením operačního systému.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Vše mám s MLC a ten Intel z toho seriálu je má taky:

Kód: Vybrat vše

Jde o nejnižší model SSD Intel řady 320 s 25nm MLC NAND flash čipy, jehož celková užitná kapacita je 40 GB.
takže tenhle argument se SLC je mimo mísu. Takhle divně můžeme srovnávat HDD, kdy kapacita plotny byla nedávno několikrát menší a dnešní HDD i přesto fungují. Proto bych tu myšlenku dne: když furt hrká HDD, tak to automaticky odrovná SSD bral s rezervou. Samozřejmě, že vše se může posrat a jedno jestli se to točí + cinká nebo je to neslyšné.
Mira_A píše: Máš SSD SLC nebo MLC? Je to velký rozdíl, kdysi se dělaly SLC ty mají životnost počtu zápisů 10x vyšší než v součastné době nejprodávanější disky z technologií MLC.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#21 Příspěvek od Mira_A »

A čelt jsi diskuzi. Záleží co na ten disk ukládáš a jak. Výrobce dává pro jednu buňku u MLC záruku 5000 zápisů. To odpovídá i tomu, co je udáváno u čipů. Oni nezkoušeli pokořit desetinásobně 5000 zápisů do buňky.
Pokud to čtu tak nahráli vždy větší množství dat, ale to vysvětluje, že přežil pouze 12000 zápisů buňka což není ještě tak nic moc. Běžně se u klasických udává 1 milion zápisů do buňky.

40GB x 5000 zápisů = 200 000GB

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#22 Příspěvek od Mira_A »

A čelt jsi diskuzi. Záleží co na ten disk ukládáš a jak. Výrobce dává pro jednu buňku u MLC záruku 5000 zápisů. To odpovídá i tomu, co je udáváno u čipů. Oni nezkoušeli pokořit desetinásobně 5000 zápisů do buňky.
Pokud to čtu tak nahráli vždy větší množství dat, ale to vysvětluje, že přežil pouze 12000 zápisů buňka což není ještě tak nic moc. Běžně se u klasických udává 1 milion zápisů do buňky.

40GB x 5000 zápisů = 200 000GB

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Standa99 »

To nemá cenu, klidně si zůstaň u toho co dělá kravál + cinká a stále dokola řeš, že ti to vadí.
Mě by bylo u prdele, i kdyby mi nějaký SSD zdechnul, protože vezmu jiný, z bitové kopie obnovím systém a do 20 minut funguju dál. Vždyť se ví, na co se má SSD použít, na fotky a videa určitě ne.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#24 Příspěvek od StandaT »

Tak , tak, kdo již jednou zkusil SSD nechce už vidět nic jiného. 10k otáčkové disky se můžou jít zahrabat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“