Xperia P (ST22i)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
itbaux
Příspěvky: 1
Registrován: 12 srp 2014, 02:00

Xperia P (ST22i)

#1 Příspěvek od itbaux »

Dobrý večer, zdravím všechny!

Jsem tu nováček. Rád bych poprosil o pomoc. Mám "chytrý" telefon Xperia P. Po příhodě se zmoklým batohem přestalo fungovat podsvícení displeje. Nejdřív jsem si myslel, že vůbec nefunguje samotný displej, ale po bližším prozkoumání (správný úhel a ostřejší světlo pod lampou) jsem zjistil, že displej není pouze podsvícený. Jinak telefon funguje i doteky atp. Vše jsem pečlivě očistil lihem a vysušil. Prošel jsem hodně webů a narazil na řešení, které by snad mohlo pomoci. Zde na youtube http://youtu.be/4rddLjgNYdc?t=55s je zmínka o rezistoru coby pojistce. Problém je v tom, že video je pro typ Xperia Z. Tak mám tedy otázky: jak vlastně takový SMD rezistor/pojistka vypadá z blízka? Hledaly by jste jej u elektroniky kolem napájení displeje nebo může být kdekoliv na desce? Schéma jsem nikde nenašel :( Přikládám foto se značkou. Díky za každý nápad!

Baux.
Přílohy
IMG_1734_1.jpg
(287.55 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Oxidace na elektronice má vždy nejvíc destruktivní účinky na místech s nejvyšším napětím. Proč? Protože všechny negativní jevy spojené s oxidací souvisí s elektrolýzou. Čím vyšší napětí, tím rychlejší a škodnější reakce.
Za sebe říkám, že nejvíc problémů se zobrazováním potkávám na větvi podsvícení.
Chyba může nastat už od DC/DC konvertoru pro podsvícení (bílé, sériově řazené LED, potřebují ke své funkci kolem 20V), další problémy nastávají v konektorech.
Bez mikroskopu a bez možnosti odzkoušení jiného- kompletního a prověřeného- dílu nemusíš mít vůbec šanci...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“