Hyundai PR 288 kapesní radio, baterie vydrzi chvilku

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

Hyundai PR 288 kapesní radio, baterie vydrzi chvilku

#1 Příspěvek od Boro »

Zdravim hosi,ja uz nemuzu.Tohle radio je srdcova zalezitost (ne moje(,vsechno celkem funguje akorat v nem baterie 2kratAA vydrzi jen par hodin.Meril sem odber a bere cca 0.3A porad,i kdyz je vypnute i kdyz je zapnute a hlasitost naplno,jestli bude mit nekdo radu budu rad...Dik vsem.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Ak bere 0.3 A aj ked je vypnute, tak hladaj chybu medzi vypinacom a bateriami, nieco tam ma mozno velky zvod (kondenzator). Postupne odpajaj suciastky , meraj a najdes to.
Naposledy upravil(a) Peterseal dne 12 srp 2014, 20:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

300mA by mohlo jít najít i podle teploty (ohřátí té oné vadné součástky).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

A co hodiny, ty na tom jedou stále?
Jestli není nějaká závada v nich.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

zdarec. Budeš muset určit, co v tom rádiu tolik žere.jestli procesorová eást, nebo samotný rádio. 300mA je docela dost. To je skoro jak žárovička. I na klidový proud NF zesu je to moc. Mozná pohmatem poznáš co hřeje. Možná Ti odchází procesor..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

zdarec. Budeš muset určit, co v tom rádiu tolik žere.jestli procesorová eást, nebo samotný rádio. 300mA je docela dost. To je skoro jak žárovička. I na klidový proud NF zesu je to moc. Mozná pohmatem poznáš co hřeje. Možná Ti odchází procesor..

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#7 Příspěvek od Boro »

Diky za zajem,jeste to promerim abych nekecal,jo ma to hodiny,ty jdou stale.Ten odber som meril u baterek skoro vybitych,jestli to muze mit souvislost.Kdyz jsou bateri na konci zivota tak lcd dysplay zobrazuje jenom preskakujici fragmenty,nevim jestli je to zavada nebo vlastnost,pomerim napisem.Svody tlacidel bych zatim vyloucil...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

A nemáš tam baterky No name z tržnice za 5-10 Kč/ks ? Vyplatí se jednou investovat do značkových NiMH (Varta, Sanyo...) nabíjecích, mají sice jenom 1.2V ale jsou prakticky navěky, běžně 500 i více nabíjecích cyklů. Jinak 300mA klidový odběr je fakt hodně, něco tam ve výrobě šikmoocí parchanti odrbali.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#9 Příspěvek od Artaban001 »

Řešil jsem kdysi něco podobnýho:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ht=hyunday
Rádio bylo laděný kondenzátorem a frekvence na displeji se získávala měřením frekvence lokálního oscilátoru přijímače.
No protože jsem neměl schéma, postupoval jsem k nalezení problému takto:
Napájení rádia je z baterie, nebo vestavěného trafa. Rádio je osazeno švábem CXA1191, nebo CXA1019 (zapojeny jsou přibližně stejně). Rádia s těmito šváby dokáží hrát na tužkové baterie dost dlouho, tak jsem se rádiem nezabýval. Odpojil jsem přívod do desky z "flusancem" a displejem. Přívody byly popsány, tak jsem + připojil zpět přes měřák (mA-metr).. A zjistil jsem, že veškerý odběr jde na vrub procesorový desce. A tam jsem našel inkriminovanou zenerku s odporem..

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#10 Příspěvek od Boro »

Artaban001,dobra muska a jeste lepsi pamet,jo resils to v 2005,a ja sem se ted k tomu dostal znova.Pomohl si mi.Ja tam mam CD1691CB jako hlavni IO,radio se ladi otoc. kondenzatorem a frekvence a cas se ukauje na druhym plosaku s dysplaem..Plosaky jsou propojeny 8zilou,jeden rezistor u dysplae se ohrejval,trochu sem to zreparoval,odber klesol tak na 0,22A,ale neni to ono,zeptam se typka jestli by mu to stacilo bez hodin a LCD a asi skusim riznout jako ty,ale nerad bych to umrtvil uplne.Po vyplate za par dnu koupim nejake lepsi baterie a skusim to s nima :? .Vidim i inkriminovanou zenerku,tak ta asi pude...Typek to nosi do terenu a tam mu zalezi na vydrzi baterek.U LCD je i podsvetleni dvouma mikrozarovkama,ktere maji po 1 ohmu a kdyz je zapnu tak jde odber k nebesum a napeti baterii do kopru,tak si myslim jestli je tam nakej svod tak jedine tu cast amputovatNecham si to ulezet v hlave a pak dam vedet,ale nasmeroval si me dobre.FORUM MA SMYSL!!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

No případně nahradit ty žárovky pod displayem LEDkou by mohlo být řešení. Osobně nechápu tu zhovadilost cokoliv z takových baterek napájeného vybavit žárovkama.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Thales »

Mě přijde že to tam prostě nějak splácají a vůbec se nezamýšlí nad celkem. nějak to funguje tak co. To že kvůli jedn nebo dvěma kravinám pohřbí koncept přenosného rádia (nebo něčeho jiného) vůbec neřeší.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#13 Příspěvek od ZVUK2000 »

Thales píše: To že kvůli jedn nebo dvěma kravinám pohřbí koncept přenosného rádia (nebo něčeho jiného) vůbec neřeší.
Přesně tak, např. u přenosných zařízení s prosvětlením je doba svitu nastavena časovačem.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, záměrem výrobců v současné době už není technicky kvalitní výrobek, ale výrobek který "přežije" záruční lhůtu a pak "odejde". Nazývají to řízená životnost a má to sloužit k podpoře konzumu. Kupovat, kupovat a kupovat.
Za co, to si už musí vyřešit každý sám...

Uživatelský avatar
SimonHosa
Příspěvky: 107
Registrován: 22 črc 2014, 02:00
Bydliště: Spišský Štiavnik
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od SimonHosa »

Bohužiaľ dnes už je všetko šmejd práčka ešte z ČSSR ide u babky dodnes a naša Philips ... už 5* sa v nej niečo menilo a tá oprava častokrát prevyšuje cenu produktu=( ložiská čerpadlá .... to sa nedá.Po novom sa mi oplatí kúpiť celú novú tlačiareň ako nové náplne.Tlačiareň klesla z 60€ na 36€ a farebná náplň 19€ čiernaokolo15€,tak toto mi nejde do hlavy.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“