SAMSUNG CK-5361AT - kolísání jasu (přejmenováno)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

kybrex píše:... No byla to prkotina - odešel na zdroji kondenzátor 100uF 160V. Vyměnil jsem ho, ale všiml jsem si (já už na TV pár let nekoukám a zbytek rodiny tuhle TV pouští jen občas a je jim to asi fuk :D ) , že blbne jas (občas se obraz jakoby rozjasní - přidá se bílá, a taky je roztaženej do šířky - nijak neplave, ale kus obrazu je po stranách za hranicí obrazovky. ...
Jak z tohoto textu vyplývá, tak pohled na foto (obraz vodorovně zvětšený a naopak sezhora a zespodu zúžený) jednoznačně svědčí o zvýšeném napětí +B.
I rozstřelený ellyt 100µ/160V byl následkem ještě většího (byť třeba jen krátkodobě) napětí +B. A jeho výměnou jsi odstranil pouze důsledek, nikoliv příčinu - připrav si druhý, bude se to opakovat :cry:
A ohroženo toho bylo (a stále je) ještě mnohem víc - VN-tr., vertikál, obražofka (přežhavením, zvýšeným VN), . . .

Jak postupovat při opravě se tu nejedenkrát popisovalo.
Vidím to na SD - HiO (SDH 209?) dnes hned jen tak neseženeš (jedině z vraku) - pokud to nebude jiná "maličkost" (ta prkotina) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od kybrex »

Ajajaj, tak koukám, že to až taková prkotina nebude. TV moc nerozumím (vlastně vůbec O:-) ). Ten SDH 209? šváb na desce teda pravděpodobně odešel? Nemám potuchy, co tam má za funkci, ale nějaká jeho náhrada neexistuje? :) TV zatím funguje a až bouchne, tak vzhledem k tomu, že má už skoro 18 let, tak má chuděra už odslouženo, ale i tak pokud by šlo smrti předejít, rád bych to udělal. :) a díky moc za zajímavou informaci. :) Rád se o tom dovím podrobnosti. :)

Uživatelský avatar
kybrex
Příspěvky: 276
Registrován: 26 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od kybrex »

Tak v TV opět něco pšouklo. Ten vyměněný elit to není, jiný prasklý jsem nenašel, ale ten vyměněný je zase nafouklý - po pár týdnech provozu, takže kokune, máš pravdu. Zjevně jsem odstranil jen následek. Přemýšlím, že se na to vykašlu. Koupíš za pár šupů nějaké malé LCD a bude zase na čas vystaráno, než abych sháněl v muzeu součástky a snažil se to opravit.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“