Nokia 6220C - vysoký odběr proudu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

Nokia 6220C - vysoký odběr proudu

#1 Příspěvek od weed_smoker »

Zdravím,
mám dost otravnej problém s uvedeným MT,a to vypnutí většinou během hovoru (navíc tím zvukem upozornění vybití vyplácá "poslední síly" AKU).
Nabíjí se obvykle celou noc jednou denně,max.jednou za dva dny.Indikátor ukazuje 80-100% nabití (4-5 čárek) a během hovoru telefon klekne,zapnout okamžitě nejde ani na nabíječce (až asi za tři minuty).
AKU typu BP-5M je letošní s OEM nálepkou NOKIA (takovej ten duhově lesklej čtvereček),chová se to stejně jako s původním AKU,výdrž se prodlouží nepodstatně.Foťák používám málo,hlasitost a vibrace jsem zatim nevypínal,naplno hlasitost není.
Ale často se vyskytuju na místech bez signálu a zdá se mi,že telefon zbytečně zapíná vysílání "pro každou blbost"(vidět po přiblížení LED samolepky pro indikaci vysílání),ikdyž ho zrovna nepoužívám a tím "vydudá" ten akumulátor.
Existuje nějaká možnost,jak ten odběr bez zásahu do HW snížit? (např.změnou nastavení v servisním menu po zadání nějakýho kódu nebo MODnutím FW telefonu - stáhnout někde MODnutej FW a přeinstalovat původní).
A další věc je chybějící volba "SMAZAT VŠE" v SMS (přijatý i odeslaný).Je tam totiž hromada zpráv po prvním majiteli.Dále pak filtrace SPAMů od O2 z čísel 999888,999222 a dalších.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Weed_smoker: kreknutí FW (z důvodu změny referencí) jsem teda nikde neviděl. Kalibrace nap. převodníků se provádí na spec. stojánku CU-4, k tomu musíš mít příslušný adaptér a potom pomocí Phoenixu.
Ale pokud máš takovýhle symptomy, tak bych to viděl buď na baterku nebo na HW chybu v telefonu.
1. Zkus jej celý vyresetovat- *#7370#
2. Zkus si vypnout 3G režim
3. Zkus si pro jistotu od někoho půjčit jinou baterii.

podle toho, co popisuješ, ti ale jde něco v RF části do "zkratu", nejčastěji PA, tam by ti nepomohlo žádné kreknuté flešování, jen výměna.

P.S.: na indikátor pro baterii na LCD se moc nedívej, je to jen a jen grafický voltmetr, s kapacitou baterie (potažmo s její schopností dodat nějaký výkon za čas) nemá nic společného.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#3 Příspěvek od weed_smoker »

Dík.
Vypnuto 3G,reset chce "zamykací kód",kterej jsem ale žádnej nezadával.Možná ho zadal ten,kdo ho měl přede mnou.To ale asi nezjistim,telefon je z bazaru.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Default na Nokiach je 12345.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#5 Příspěvek od weed_smoker »

Kód zabral,tak uvidíme.THX.

edit 24/08: Dva dny bez nabití a vypadá,že se vzpamatoval.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“