Připojení malé TV přes setobox

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

Připojení malé TV přes setobox

#1 Příspěvek od rysTR »

Mám velkou prosbu-nedávno jsem řešil připojení této TV k satelitu a po vašich radách se mi to podařilo dokonale.Bohužel mezitím si vesele zpoplatnili satelit a tak jsem to úplně vypnul a v prodejně mi dali za satelitní přijímač setopbox.Bohužel se sice napojím a programy se natáhnou a jdou přepínat, ale je to trochu rozmazaní a nejde zvuk-jen šum.Malá TV je připojená přes adaptér na anténu a má ještě jeden adaptér k dispozici se dvěma sinchy-ten jsem použil úspěšně na satelitní připojení.Bohužel na setopboxu nejsou potřebné dva sinche ale jen jeden žlutý.viz foto
Nevím, jak to připojit-pořád to odmítá.Zkusím to asi později.
Naposledy upravil(a) rysTR dne 25 srp 2014, 15:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#2 Příspěvek od Nagant »

A co je to za set-top-box?

Kvalitní signál DVB-T ti do něj určitě jde? Zkoušel jsi i nějakou, třebas pokojovou anténu, pokud jsi nyní připojen přes STA?

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#3 Příspěvek od rysTR »

Ta malá TV je 5.5" TFT LCD color TV Model No TFT-5502 a setopbox jeD1Box T22. Bohužel to mám nafocené a pořád nejde to připojit.Pokojovou anténu jsem nezkoušel, ale velká TV jde na tento setopbox ze stejného místa jak divoká.Mám jen síťovku a zesilovač na střeše.Pokojovou anténu nemám.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#4 Příspěvek od Nagant »

Tak, podle mne, by do konektoru ANT IN měl přijít signál z antény/STA, RF OUT do televize (a případně spojit spojit RF IN a LOOP).

Na TV naladit kanál, který používá RF modulátor v set-top-boxu.
Případně ho v set-top-boxu změnit a na TV naladit, pokud je aktuálně používaný nějaký "zarušený".

"RF systém" v menu set-top-boxu nastav na PAL G, nebo PAL K, podle své televize.
Naposledy upravil(a) Nagant dne 25 srp 2014, 15:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#5 Příspěvek od rysTR »

Myslíte to propojit klemou -RF IN a Loop ?
Do RF out jsem měl připojený konektor adaptéru malé TV a ANT-IN byla připojena STA.Programy jdou přepínat ale je tam zrnící barevný obrázek.Ještě zkusím změnit ten kanál.
To nastavení jsem už zkoušel, ale jen to zrnilo ještě víc.Teď si ale uvědomuji, že jsem to měnil pouze v menu TV. Zkusím to.Díky za pomoc, pak se ozvu-jedem na ryby.
Naposledy upravil(a) rysTR dne 25 srp 2014, 15:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

Pokud nemá být průchozí pro jiný signál, není nutné LOOP a RF IN propojovat.

Spíš odkontrolovat nastavený kanál, dobře ho doladit na TV. A nastavit tu televizní normu.
A kanál RF modulátoru by měl být určitě jiný, než po kterém leze do set-top-boxu nějaký z programů.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#7 Příspěvek od dj_Paul »

Já to pochopil tak, že to má propojené přes Rf modulátor do anténního vstupu. A jak píše tak nemá na settopboxu audio out přes cinche. Proto nemá na TV zvuk.

Nezbývá Teda jiná možnost než settopbox připojit přes SCART

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jezevec »

Připoj ho přes scart, budeš mít lepší obraz než přes modulátor.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

Jenže on asi ten scart na tv nemá, pochopil jsem že se jedná snad o 5.5" přenosnou LCD která má jen RF. Já myslel ten modulátor připojit do SCARTu

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Kdyby jsi nám vyfotil zadek toho STB , tak nemusíme hádat . Ten adaptér taky .

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od CZJKP1 »

Ty fotky je potřeba zmenšit, anebo fotit na 1.3Mpx pak se sem vejdou v pohodě...

Pokud STB nemá zvukový cinch, budeš muset propojit přes modulátor, pokud ten STB modulátor má, tedy ze STB pojedeš koaxem do anténní zdířky televize a naladíš jako program, na kanále, který se nastaví v menu toho stb ...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

rysTR: RF out priamo do telky, ant-in jasne, antena.
Len pre kontrolu, programy sa prepinaju v boxe, na tv musis naladit kanal, na ktorom vysiela ten box (podobne ako niekedy stare videa).
v nastaveni -> tv system rf system nastavis frekvenciu, normu... ktore potom nastavis v tej tv, resp. naladis tu jednu frekvenciu. Idem len podla manualu.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
fero7
Příspěvky: 2250
Registrován: 20 led 2007, 01:00

#13 Příspěvek od fero7 »

1. Mas tento TV? http://www.mojenakupy.cz/lcd-barevny-te ... 20000.html
2. Setopbox jeD1Box T22, oprava, nemas DI-Box T-22 ?
3.
CZJKP1 píše:Pokud STB nemá zvukový cinch, budeš muset propojit přes modulátor, pokud ten STB modulátor m ...
Ale nie.
Do scartky das redukciu Scart-3x cinch.
Potom prepojis obraz cez Cinch-Cinch a zvuk cez Cinch-Jack 3,5. Kable mas v prislusenstve. Redukciu dokupis za cca 1 Eur.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od CZJKP1 »

Tu redukci znám, vím, že to tak jde. Jen sem nevěděl, jestli má ta telka CINCH. Příspěvek zakladatele sem na 100% nepochopil.

Ale píší AV-vstup, pokud má tu telku na kterou fero7 odkazuje...

To znamená, že by ten set top box nemusel být nikterak speciální, použije se obyč. STB, tam dá redukci Scart na Cinch a to zapojí do televize, pokud STB tedy nemá audiocinch (červený a bílý)..

Pokud by TV cinch neměla, musí být STB s modulátorem, to znamená, že se mezi STB a TV dá koaxiální kabel a na TV se set top box ,,naskenuje"...

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#15 Příspěvek od rysTR »

Podle toho odkazu se jedná přesně o ten typ malé TV.To propojení přes scart tam není, ale bude řešením asi ta spojka-redukce scart/3sinche,Půjdu ji sehnat a zkusím to. Když jsem tuto TV posledně napojoval na satelit, tak jsem spojil dva stíněné kabely se společnou zemí- a zavedl do TV přes redukci s dvěma sinchi a šlo to dobře.
Jinak Je možné, že mám setobox DI-BOX T-22.Asi jsem to špatně přeluštil.Je to takové jakoby malé i nebo i jako jednička.
Ještě-ten setop box má modulátor-tzn.celkem 4 propojení na anténní zdířku RF out. , Ant IN ,RF IN ,LOOP Ještě je tam takový žlutý sinch s označením SPDIF .

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“