CLOUD

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

CLOUD

#1 Příspěvek od DELONG »

V poslednej dobe my posielajú samé ponuky na cloud. A to zadarmo. Nechápem na čo je ten cloud dobrý :roll: . Podľa mňa je to nástroj na ukradnutie dát je jedno akých (však sa niekedy možno budú dať použiť proti mne ). Verím tomu že to všetko špicľujú ako to bolo za čias KSČ ! A nielen cloud ale asi všetko . Alebo sa mýlim ?

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#2 Příspěvek od buddyns »

Z cloudovych aplikací používám Dropbox, a nemůžu si ho vynachválit.
Z bezpečnosti je to tak, že tam mám věci, který se mi hodí mít po ruce, fotky, dokumenty do školy.. Faktury a různý věci bych tam asi nedal.
Nedávno asi před týdnem tu byla zprava jak se hacer naboural do Applovskýho clodu a zveřejnil nahý fotky celebrit :lol:
Toto by se Dropboxu asi nestalo, má opravdu dobré zabezpečení.
Je to takový síťový disk, který máš vždy u sebe, zdarma můžeš mít až 25GB místa, myslím

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#3 Příspěvek od Philip_Fry »

Tak já používám Dropbox, do kterého se mi automaticky zálohují fotky a videa z telefonu, což může být fajn v případě havárie paměťové karty (už jsem zažil vícekrát) a Google Drive, kde mám dokumenty potřebné k práci (manuály...), ke kterým se tak dostanu kdykoli přes telefon nebo notebook. Samozřejmě citlivé osobní věci bych do cloudu nedal.

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#4 Příspěvek od Wolfik »

buddyns píše:Z cloudovych aplikací používám Dropbox, a nemůžu si ho vynachválit.
Z bezpečnosti je to tak, že tam mám věci, který se mi hodí mít po ruce, fotky, dokumenty do školy.. Faktury a různý věci bych tam asi nedal.
Nedávno asi před týdnem tu byla zprava jak se hacer naboural do Applovskýho clodu a zveřejnil nahý fotky celebrit :lol:
Toto by se Dropboxu asi nestalo, má opravdu dobré zabezpečení.
Je to takový síťový disk, který máš vždy u sebe, zdarma můžeš mít až 25GB místa, myslím
to nebyli žádný hackeři, ale kluci, co našli profilovky těhle celebrit a projeli jejich hesla databází běžných hesel a jak vidíš, tak se trefili.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od petus »

používám Dropbox a copy.com (https://copy.com?r=M6aStd - 20GB zdrama, klienti na linux, windows, android) na Raspberry Pi - owncloud
je samozřejmé, že nebudu na cloud dávat dokumenty a soubory, které jsou pro mě "nebezpečné"... to není ?chyba? cloudu, ale zákonu a hlavně blbost uživatelů (crackeři)...

s fotkami celebrit využili chybu v cloudu (bylo možné zadat až 500x heslo než to přesměrovalo stránku se zapomenutým heslem (typicky se to dělá po max. 5 pokusech)) a celebrity neměli nijak silné heslo...
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Pokud můžeš mít vlastní řešení, tak owncloud, který na veřejné IP provozuj přes https (tzn. vygeneruj si zdarma důvěryhodný certifikát do apache, ať ti všichni klienti nebo prohlížeče neřvou). Když ne, tak na hodně citlivé data si udělej kontejner v truecryptu a ten si nahrej na jakoukoliv službu (třeba na dropbox).
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od kajus »

Cloud je hezká věc až na tu drobnost, že data se válejí na cizím serveru. U některých je sice možnost šifrovat data přímo u klienta, ale...

Jak psal Standa99, doporučuj OwnCloud, popř Seafile, poskytují stejné služby jako dropbox + mají i pár ptákovin navíc (u owncloudu kalendář, kontakty, rss čtečka...). Nevýhoda je, že si to člověk musí hostovat sám. Nicméně raspberry pi se dá pořídit okolo tisícovky, k tomu nějaký menší externí disk a data můžete mít na svém serveru.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Hejnicek »

Dnes uz je problem sverit data (duverovat) jakemukoli bezne dostupnemu sifrovacimu programu.
Bohuzel doba je takova.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od petus »

kajus: a email máte kde?
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Linuxovy dm_crypt je podla mna dost doveryhodny.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#11 Příspěvek od DELONG »

Hejnicek píše:Dnes uz je problem sverit data (duverovat) jakemukoli bezne dostupnemu sifrovacimu programu.
Bohuzel doba je takova.
Bingo ! Tiež si to myslím :wink: .

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Pokud všude číhá zlo, tak si nesmíš pořizovat žádná kompromitující data a máš klid :lol:
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

kajus
Příspěvky: 91
Registrován: 27 úno 2009, 01:00

#13 Příspěvek od kajus »

petus píše:kajus: a email máte kde?
zatím bohužel u strýčka googla, ale je v plánu to časem přemigrovat na svůj server, naštěstí tam nemám žádnou kompromitující komunikaci :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Kto chce posielat doverne veci e-mailom, musi pouzit sifrovanie. Bezne sa pouziva PGP/GPG.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“