ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#541 Příspěvek od fredis »

Je to divné. Takhle mi LCM zobrazuje při měření zapájeného C v obvodu s použitím měřicích šňůr. Při měření samotného C přímo jsem se s takovým zobrazením nesetkal. Ale třeba se ozve i někdo další, co to stavěli, se svou zkušeností.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#542 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
tak dnes jsem ještě zkusil nabít/vybít ten kondenzátor (cca 25V) a pak jsem ho změřil. Žádná změna. Ten kondík má rozměry Ø25x26mm - mrknul jsem zde na vyráběnou řadu KMH a kondy těchto parametrů jsem nenašel. Divně se i chová - po nabití se poměrně rychle sám vybije - do cca 7 sec. Půjde samože do koše ... chudák, ani nebyl pájený! Koupil jsem několik typů (15mF/63V, 4,7mF/100V .. Nippon - rádoby) před 2 roky na Aukru, za slušný peníz od uživ. Jarmila50 - všechny kromě tohoto kusu, jsou OK.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
ace1x
Příspěvky: 27
Registrován: 30 čer 2014, 02:00

#543 Příspěvek od ace1x »

Radši si udělejte component tester http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=56317 :-)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#544 Příspěvek od fredis »

Na to se gepard neptal :cry: . Oprav si raději toho Metexa :lol: .

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#545 Příspěvek od jjilek »

Podle mne má ten elyt svod a asi žádnou kapacitu. Určitě nemá cenu bádat. Občas se něco takového stane, déle uskladněné el. kondy bývají prevíti. Mohou uvnitř zkorodovat. Asi by bylo možné se podívat do manuálu nebo diskuze, co znamená symbol IC na levém okraji řádku. Bohužel převážně v maďarštině.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#546 Příspěvek od gepard »

Ahoj,
všechno tomu nasvědčuje. Včera jsem ho ještě zkoušel nabíjet/vybíjet i na vyšší napětí a měřák ho již i několikrát bral jako klasiku odpor - na displeji Rx = 32 mΩ . :lol: Jen mě to zarazilo, nikdy jsem se s tímhle nesetkal. Jo a našel jsem ještě e-mail ohledně toho nákupu kondů od uživ. Aukra - Jarmila50, kde mi odepisoval Alan Kraus ohledně původu ... má známého prodejce v Číně, který je napojen na místního výrobce .... žádný orig. Nippon, ale místní Ťang-ťong. :lol: Jinak samože je určen pro koš, o tom žádná. Možná ještě udělám pitvu ...
-- Gepard --

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#547 Příspěvek od fredis »

Jaké připojovací kabely jsi použil? Taková hodnota by měla mít aspoň nějaký zbytkový nFdy. Že by měl nulu, tomu nevěřím. Při měření bez přípravku, pouze jen s kabely, jsem se s takovým zobrazením na displeji nesetkal :wink: .

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#548 Příspěvek od gepard »

Licny přímo z DPS, 0,5mm², dlouhé cca 8cm.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#549 Příspěvek od fredis »

No a jsme doma :lol: . Pro měření zapájených C v deskách s dalšími součástkami se musí používat ten přípravek se schottkyho diodami.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#550 Příspěvek od gepard »

... nejsme doma. Kond je "nový - nepájený" a měření těchto kondů je ve volném stavu - kondy nezapájeny ....
A neser mě, Blaženo, psal jsem to (... že nebyl pájený)! :lol:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#551 Příspěvek od fredis »

gepard píše:Licny přímo z DPS, 0,5mm², dlouhé cca 8cm.
Toto jsem pochopil tak, že je v desce, Blaženo! :lol:

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#552 Příspěvek od gepard »

... jo, z DPS LCM3 ... promiň, bylo to neúplné.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#553 Příspěvek od vlado5 »

Robil som nejaké pokusy s kritickými súčiastkami na LCM3. Koho by to zaujímalo, kliknite TU. Dávam to sem pre informáciu, ak to niekomu pomôže pri výbere súčiastok. Pekný deň!

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#554 Příspěvek od gepard »

vlado5 - dobrá práce! Super porovnání. :prst:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#555 Příspěvek od Behemot »

gepard píše:Zdárec,
tak dnes jsem ještě zkusil nabít/vybít ten kondenzátor (cca 25V) a pak jsem ho změřil. Žádná změna. Ten kondík má rozměry Ø25x26mm - mrknul jsem zde na vyráběnou řadu KMH a kondy těchto parametrů jsem nenašel. Divně se i chová - po nabití se poměrně rychle sám vybije - do cca 7 sec. Půjde samože do koše ... chudák, ani nebyl pájený! Koupil jsem několik typů (15mF/63V, 4,7mF/100V .. Nippon - rádoby) před 2 roky na Aukru, za slušný peníz od uživ. Jarmila50 - všechny kromě tohoto kusu, jsou OK.
Uměl bych dodat skvělý moderní kondenzátory s obrovskou kapacitou v daným pouzdře, s mnohem delší životností atd. a s ohledem na ceny v těch megazlodějích typu Farell i levně, ale to bych musel mít závaznou objednávku minimálně na 50 kusů. Zatím všichni na fórech vždycky slibují hory doly a já pak skončím se zbožím za deset litrů který se prodává jeden kus měsíčně…

A očividně vás baví nakupovat starej odpad neznámýho původu a pak hodiny řešit, proč to stojí za ekl. Tak jo, prosim.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“