CO-čko svářečka z Penny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

CO-čko svářečka z Penny

#1 Příspěvek od Celeron »

Koukám jak blázen, v Penny maj CO-čko za trojku http://www.penny.cz/Flyer/Let%c3%a1k_od ... Popup.aspx (strana 12) Ne že bych ji potřeboval ale co to za ty prachy může být za drek? 8O Co jsem před šasem zjišťoval, tak jinde začínají s cenama kolem 6 tyček. Bednu jsem sice viděl, ale byla 3x přepáskovaná, takže jsem se dovnitř nedostal. Pochybuju, že tam je redukčák na CO2 a cívka s drátem.
Jirka

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#2 Příspěvek od Hrnous »

To je trubičkový drát, něco jako kalafuna v cínu..žádná bomba a spol není třeba, v podstatě je to "obrácená elektroda"

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#3 Příspěvek od Ruprecht »

..."pro svařování bez plynové lahve"? Co to?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Nakadah »

To je COcko s dutym dratem (FLUX). Uvnitr dratu je napln ktera pri horeni oblouku tvori ochranny plyn. Proste svarujes bez flasky. Vim ze si tohle kamarad kupoval, ale nebyl schopny s tim nic svarit. Ja osobne sem to nevidel a ani si to vyzkousel, dost mozna ze to proste neumel - je zvykly na obalovanou. Jestli je primo soucasti ceny 3k i spulka s dratem nevim. Ale spulka extra stoji 500Kc jak to maji napsane na letaku. Nak

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#5 Příspěvek od PLV »

Zkoušel jsem tímto svařovat ale moc se mi nedařilo. Buď to chce hodně zkušeností, nebo je tato metoda nepoužitelná. Trubičkový drát, dodávaný jako náhradní díl, je velice drahý. Cena se sníží zakoupením drátu na velké cívce, která se ale nevejde do svářečky a drát by se musel na menší cívku přemotat.
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

Svařování trubičkovým drátem je otázka praxe a toho drátu. Ochranná atmosféra vzniká hořením náplně trubičky. Kolik té náplně asi musí vyhořet na trubičce 0,9 mm?
Přemotávání drátu se ještě nikomu neosvědčilo. Drát je totiž na cívce přesně motaný a jeho přemotání na malou cívku je bez speciálního přípravku zajišťujícího přesné vinutí a utahování nemožné.
Svařování trubičkovým drátem bez dodávaného ochranného plynu je sice možné, ale výběr drátů je minimální, jen málo výrobců tuto "nouzovku" dodává. A cena přes 400 Kč/kg taky není zrovna lidová.
Takže tu svářečku doplnit o novou hořákovou sadu s přívodem plynu do hubice, o solenoidový ventil, vyměnit hračkářský podavač drátu za opravdový, pořídit láhev s CO2, redukční ventil, normální svařovací drát.

Uživatelský avatar
danyel
Příspěvky: 55
Registrován: 09 črc 2007, 02:00

#7 Příspěvek od danyel »

A jestli je to podobný šmejd jako probírali na Svarforu tak nemá ani usměrnovač :D .Stále platí za málo peněz málo muziky.Kdybych neměl OMI tak si asi něco postavím.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

A dal by se normální invertor nějak přebastlit na CO-čko? CO2 hodiny co maj hospodkové ve sklepě mám, flaška není problém. Existuje samostatnej podavač, kterej by se připojil místo klasickejch kleští? Nebo nejlíp konverzní kit?
Jirka

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

To jde.Ale mám dojem že svařování s CO2 vyžaduje jinou charakteristiku proudu.Podavače existujou ale spíše pro průmysl.Stojí to nesmysl.Já si podavač dělal sám ale ještě ho nemám hotovej.Mám svařenou skříň a nakoupený veškerý díly.Držák cívky,podavač 4x4(tj 4 kladky a každá hnaná),řídící elektroniku,eurokoncovku,plynový ventil a ostatní drobnosti.Celý mě to vyšlo asi na 10k.Je to na drát 1 a 1,2mm připojit to přijde k WTU 315-3.Je to něco jako podavač MIG 30.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#10 Příspěvek od jirkati »

Přebastlit normální invertor na CO2 není vůbec jednoduché. Pro MMA má invertor strmou charakteristiku, metoda MAG vyžaduje plochou charakteristiku zdroje. Redukční ventil k lahvi CO2 musí umožňit měření průtoku, ne tlaku procházejícího ochranného plynu. Na dané téma je na svarfóru celá řada příspěvků, je to na hodiny čtení.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

Inu píše se o tom , že je to svářečka , vypadá to jako svářečka , má to i kabely jako svářečka , ale není to použitelná svářečka ... Pokud chce někdo hned bez úprav svářet , zaplatí pro základ tak 3-násobek . To je reálná cena za svářečku , začínající cena ...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

jirkati píše:Přebastlit normální invertor na CO2 není vůbec jednoduché. Pro MMA má invertor strmou charakteristiku, metoda MAG vyžaduje plochou charakteristiku zdroje. Redukční ventil k lahvi CO2 musí umožňit měření průtoku, ne tlaku procházejícího ochranného plynu. Na dané téma je na svarfóru celá řada příspěvků, je to na hodiny čtení.
Dík za info. Redukčák na CO2 předělat na průtokovej není problém, stačí dát na výstup trysku kolem 0,3 mm třeba z malýho plynovýho vařiče a za to průtokoměr s kuličkou a průtok řídit redukcí tlaku. Už jsem to dělal na kyslíkovým redukčáku, funguje to perfektně.
Invertor kterej bych si mohl bez problému půjčit se jmenuje Kuhtreiber a má přepínání MMA-TIG-MIG/MAG takže by to asi neměl být problém. Ale ta cena podavače je na to mý občasný použití velká, to si to radši donesu za flašku svařit profíkům.
Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#13 Příspěvek od BOBOBO »

Škoda , že jsi nedal číslo typu , pokud má vskutku volbu charky MIG , tak je to vhodný zdroj . Ale jak píšeš , pokud není podavač , je na dvě věci .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“