Ako zistit kde su káble??

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SimonHosa
Příspěvky: 107
Registrován: 22 črc 2014, 02:00
Bydliště: Spišský Štiavnik
Kontaktovat uživatele:

Ako zistit kde su káble??

#1 Příspěvek od SimonHosa »

Dobrí deň ja som ešte nemal tú česť ,ale oco už kábel navŕtal.Takže si chcem navŕtať dieru na obraz a uistiť sa ,že tam nie je kábel.Bolo bi dobré keby to našlo aj vodu neviem ako sa niečo také vola.Stačí niečo jednoduché s pípatkom neviem,ocením každú schému.Ale tiež nech nemá odchilku 10 cm taka odchylka 5 cm je super.Ďakujem.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Za nějaký tři stovky se to dá koupit hotový v Bauhau... To se nevyplatí stavět.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Sám jseš úchilka.
http://www.alza.sk/bosch-pmd-7-d528827.htm = minuta hledání na www.zelenaprisera.sk .
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
SimonHosa
Příspěvky: 107
Registrován: 22 črc 2014, 02:00
Bydliště: Spišský Štiavnik
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od SimonHosa »

To je 50€ to se stavet oplatí. =D ze zelena prisera :D :D

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#5 Příspěvek od jirkati »

Tohle je podstatně levnější. http://detektory.heureka.cz/hadex-jdt-03/

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od doktor365 »

No ten mám,ale že bych mu věřil se říci nedá.Je potřeba ho někde kde vedou káble zkalibrovat. No měl jsem půjčený i od bosche asi za 3500Kč a to bylo to samé v bledě modrém. Nevím co opravdu funguje na 100%

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

doktor365 píše:... Nevím co opravdu funguje na 100%
Kladivo, majzlík a jít po drátech od škatulky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Tak to ano

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od PavelFF »

Chceš-li si něco postavit svépomocí, tak stačí zadat "hledač elektrického vedení" a najde to třeba toto:
http://pandatron.cz/?120&hledac_elektrickeho_vedeni_2
http://pandatron.cz/?112&hledac_elektrickeho_vedeni
Jak je to spolehlivé nevím, ale asi stejně jako ty přístroje za 300Kč nebo 50Euro.

Sám jsem kdysi zakoupil ve výprodeji HLASITÝ PRIPOČÚVACÍ PRÍPRAVOK HPP z Tesly Liptovský Hrádok k odposlechu telef. přístroje(u mobilu by to už dnes nefungovalo), kde je snímací cívka a nf zesilovač s KC149 a MBA810. Prostě to snímá brum z vedení a dá se to poslouchat. Funguje to pěkně, zejména když ještě do sítě zapojím pro tento účel schválně neodrušený tyristorový stmívač se žárovkou. Pak jsou v brumu vyšší kmitočty a je to pěkně slyšet.

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jarous »

Používam od Voltcraftu LSG-10, veľmi zaujímavý prístroj, síce dosť drahý ...

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#11 Příspěvek od Ivan_Ryger »

ja osobne používam amatérsky AM vysielač 1000kHz (oscilátor so zavedenou AM), ktorý sa pripojí cez bezpečnostné kondenzátory k sieti (najlepšie pod vypnutým prúdom kvôli bezpečnosti) a potom malým tranzistorákom človek ide po vedení. Je to veľmi citlivé a dá sa vedenie lokalizovať na presnosť cca 3 cm.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od badoch »

Hele, ony ty hledače z Bau bau, nebo Lidlu atd jsou akorát vyhozené peníze a je to naprosto nepoužitelné.

Použitelné jsou mašinky , avšak v poněkud jiné cenové relaci. (cca 18 000)

Ale kdysi jsem něco podobného řešil když jsem zateploval barák a potřeboval jsem najít kudy vede shora přívodní kabel. Přitom jsem se dočetl, že někteří dodavatelé elektřiny (EON,ČEZ ....) tyto hledače pujčují jako bonus a zdarma svojim odběratelům.
(já to nakonec stejně musel odsekat až na izolaci majzlíkem)

Uživatelský avatar
SimonHosa
Příspěvky: 107
Registrován: 22 črc 2014, 02:00
Bydliště: Spišský Štiavnik
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od SimonHosa »

No ďakujem za rady ,asy postavím tu verzy na 1,5v uvidíme co to udela oskusim to na predlžovačke.MAJZLÍK NEPRICHÁDZA DO ÚVAHY pred tíždnom vymalované oco bi ma zabyl.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Mě neocenitelné služby odvedl detektor XENOX MV9 (někde se tu od něj povaluje schéma).
Jinak to můžeš zkusit kapesním tranzistorákem z rozsahem DV, nebo SV. (postup podobný, jak to tu někdo popsal výše)
Jinak ty automatický hledače mě moc nepřesvědčily. To už je lepší stařičká TESLA HKP 01, která má nedostatek ten, že nemá akustický výstup (schéma se od ní tady taky někde povaluje). Použití těchto detektorů je potřeba vyzkoušet a "natrénovat".. Ale pokud máš zeď pobitou pletivem, tak Tě žádný detektor nespasí.. Takže vrtat z citem..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#15 Příspěvek od Hill »

A proč to nezkusíš se starým středovlnným tranzistorákem naladěným někam mezi 550 a 600 kHz a jednou rozsvícenou úsporkou nebo nabíječkou na mobil v zásuvce?
Na známém kousku vedení si nalaď, kde to nejvíc ruší, a vyzkoušel, jak se chová zvuk při změně polohy rádia vůči kabelu. S trochou cviku najdeš ty kabely zcela spolehlivě.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“