Nafouklá baterie do mobilu

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Nafouklá baterie do mobilu

#1 Příspěvek od konosuke »

Vypadá jak šampónový poštář...splacatět kladivem nebo výměna - nová ?
Přílohy
Bat1.jpg
(24.27 KiB) Staženo 99 x
Bat2.jpg
(33.25 KiB) Staženo 66 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Zkus to tím kladivem a pak dej vědět :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#3 Příspěvek od konosuke »

Je to zn. My phone 650 mAh 3.7V ale náhradou, rozměrem pasuje Nokia 860 mAh, jiné už pro tento typ nejsou běžně dostupné.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Určitě ji co nejrychleji expeduj do příslušného kontejneru.
Kdysi jsem tady dával fotku, co takhle nafouklá baterie udělala v Iphone 3G- deska prohnutá, telefon na vyhození.
Rozměrově by tam mohla být i BL-4C nebo BL-5C. Změř na kraji výšku.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

No jo...krytku mobilu docela vytlačilo vnitřním pnutím...ale svoje odsloužila přibližně dva roky.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

To se tam ty elektóny asi nějak rozmnožily že jo.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

nebo přešly do excitovaného stavu vůčí rovnovážným uspořádaným polohám v krystalické mřížce
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Buchat jedine vonku na betone a s ochrannymi pomockami.

Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od bandolik »

Bouchat rozhodně ne !!!
Sice je to trošku z jiného soudku ale v modelu auta mám taky lipo batreku a pokud do ní šikovně ( i nešikovně) praštíš s největší pravděpodobností nastane řetězová reakce vedoucí k výbuchu baterie který rozhodně nejbližší okolí místa výbuchu poškodí příliš vysokou teplotou zde je docela dobrá demonstrace:
https://www.youtube.com/watch?v=QYi_7r1c58w
Je sice větší jak ta do mobilu ale i ta tvoje dokáže přiměřeně k velikosti dost ublížit. Pokud můžeš zavři ji do plechové krabičky a odnes do sběrného dvora rozhodně v rámci bezpečnosti nedělej pokusy :!:
Samotné nafouknutí baterie mívá obyčejně stejnou příčinu a to její podvybití. Na rozdíl od běžných dobíjecích baterií které vybijete skoro na nulu a pka je v nabíječce zase oživíte Lipo nesmí klesnou pod 2,9V na článek když se tak stane nastává uvnitř chemická reakce vedoucí k nafouknutí a baterie samotná už nikdy pořádně oživit nejde. Sice znám případy kdy kluci jezdili s nafouklou baterkou i rok ale znám a na vlastní oči jsem viděl co taková baterie s modelem udělá když si to rozmyslí a svůj život ukončí. Model auta za cca 10 000Kč byl totálně na odpis hoří to tak rychle a tak hodně že člověk jen kouká jak to plameny žerou. Sám mám doma baterii 5 a žádná není nefouklá pokud by se tak stalo jde z domu a koupím raději novou. Stačí trochu počítat nová baterka cca 700Kč nový model cca 10 000Kč a pokud máš nějaký lepší telefon přiznám se že jsem se nekoukal jsi na tom podobně pokud ti pár stovek stojí za nový mobil klidně ji používej :lol:

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“