na držení šroubováku bude potřeba zbrojní průkaz ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#16 Příspěvek od Achab »

Literatura uvádí u PPŠ-41 buben 71 a 35, segment 35 nábojů. Ovšem první vývojová verze byla už v roce 1940 tak je možné že došlo ke změně.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

To ještě řešíte toho invalidního důchodce se šroubovákem v ruce?
Už za carské vlády platilo "danósčiku pěrvyj knut", tedy něco jako "bonzák si zaslouží dostat první ránu". Asi věděli, proč, jen nějak jsme na to zapomněli.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

To jako 900/min, tedy 15/sek ? Z jaké oceli musela být hlaveň ? Nějaký vysokouhlíkatý či legovaný abrazit...na tom se asi nešetřilo, byla válka...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#19 Příspěvek od scorpions-cz »

Je to sice OT,ale ten SA58 pokud je upravenej na střelbu jednotlivejma,je považován za samonabíjecí pušku pro získání je nutný ZP a nákupní povolení od policie. Pokud je neupraven tak pro získání je nutný zbrojní průkaz A(sběratelské účely) a výjmka od policie. Pak ale můžeš mít doma pouze omezené množstní střeliva.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#20 Příspěvek od Achab »

900 ran/min je sice slušná kadence (průměr dobových samopalů s dynamickým závěrem byl obvykle kolem 500-600) ale není ani ojedinělá. Např. Thompson 1921 - > 900 ran/min, Beretta M 1918 - 900, švýcarský M41/44 - 900, Mini UZI a Ingram M11 dokonce 1200.
I náš vz.61 Škorpion má s omezovačem kadence 750-840, maximum 950 ran/min.

Stačí nahlédnout do literatury, např. A.B.Žuk. Ale to už jsme poněkud mimo téma vlákna...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Yarda1 »

stasek píše:Tak to se mi docela nezdá, vtrhnout někomu do domu bez povolení k domovní prohlídce a ještě údajně kvůli čichání ředidla by mohli jen idioti. Zřejmě v tom bude nějaký háček, ale spíš hák.
Pokud dědek je nějaký kutil co zasmrádá barák ředidlem každý den, tak se tomu sousedovi ani moc nedivím - vážně by to chtělo znát všechny okolnosti.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Tohle je anglický samopal Sten gun...vypadá jak z dílny živnostníka, byl okopírován a vyráběn v okupovaném Polsku s použitím rour z rozřezaného rámu bicyklu...32 nábojů Luger 9 mm, možná je to legenda nicméně potřeba je matkou vynálezu, improvizace...
Přílohy
Sten.jpg
(3.66 KiB) Staženo 53 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#23 Příspěvek od Hydrawerk »

Šroubovák je zbraň. Stejně jako kámen nalezenej v lese. Není dobrej nápad se rvát s deseti policajtama, pakliže má člověk čisté svědomí, nebo mu hrozí jenom malá pokuta.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Yarda1 píše:
stasek píše:Tak to se mi docela nezdá, vtrhnout někomu do domu bez povolení k domovní prohlídce a ještě údajně kvůli čichání ředidla by mohli jen idioti. Zřejmě v tom bude nějaký háček, ale spíš hák.
Pokud dědek je nějaký kutil co zasmrádá barák ředidlem každý den, tak se tomu sousedovi ani moc nedivím - vážně by to chtělo znát všechny okolnosti.
Jen jestli to nebyl chudák Davidus při výrobě dvouvrstvého plošného spoje. Sorry za černý humor.

Píšou tam, že to byl invalida neurotik (jestli si to dobře pamatuju), pokud bylo podezření na nějaké fetování a on se choval poněkud neklidně, je to hodně těžký takto na dálkou posoudit, co je vlastně oprávněný zákrok.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od taz »

"Jen jestli to nebyl chudák Davidus při výrobě dvouvrstvého plošného spoje. Sorry za černý humor."

.... To si chudák david snad nezaslouží....

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#26 Příspěvek od Hydrawerk »

Heh, Davidus bydlí v rodinném domku, pokud je mi známo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Právě, že si tu zmínku zaslouží, protože průkopníci měli vždycky těžkej život.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od taz »

ZdenekHQ píše:Právě, že si tu zmínku zaslouží, protože průkopníci měli vždycky těžkej život.
ale ne, v tomdle vlákně

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na svůj názor máš samozřejmě právo, a tím nechci mít poslední slovo - pokud jsem napsal něco nedůstojného, je to na moderátorech, aby to promazali...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Davidus »

ježiš, já ještě neumírám :)

"Pokud dědek je nějaký kutil" jej vždyť je mi teprve 24

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“