TECHNICS SA CA 1080

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

TECHNICS SA CA 1080

#1 Příspěvek od vamservis »

Kdo mi pomúže jak opravit tuto sestavu. Závad je v slabě svítícím displeji jak pro rádio tak CD přehravač a zhoršení audio výstupu na reproduktory, vypadáto joko by docházelo k vypínaní a zapinaní nějakého zdroje. Vše se projevilo součastně. Nemám žádnou dokumentaci ale co jsem mohl tak jsem proměřil +-30V +- 10V + 5V jediné co nevím a nedokážu na PCB najít to je napájení Displeje. Dík

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od toom »

Ohledne toho displeje, je predpokladam fluorescencni, takze to bude elytama. :D Takze preji hodne uspechu pri hledani. ps: zacni kolem zdroje

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#3 Příspěvek od vamservis »

Elyty jsem kontroloval na RS, nebo je mám preventivně vyměnit.

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od riker »

Ty elyty bych každopádně vyměnil, už jen z prevence. Někde na té 30V větvi jsou tranzistory, ty taky bývají vypálené až DPS hnědne. Zkus to celé zkontrolovat a když tak vyměnit.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#5 Příspěvek od toom »

A promerils vsechny, tim nemyslim jen filtracni (velke), protze tyto budou male. Mohou se vyskytovat i jinde nez u zdroje, napr. AIWA je ma u zdroje, ale u toho Technicse mohou byt i jinde.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#6 Příspěvek od vamservis »

Již jsem demontoval rádio a zde se nachází další zdroj ze základní desky je přivedeno 2x 11 V AC ještě zde je trafo a z něho ze sekundáru je vývod na desku displeje označené jako FL1 a FL2. Vše kontroluji bez napětí protože nemám nárok vše propojit pomocí kabelů které jsou součásti přístroje.

Uživatelský avatar
vamservis
Příspěvky: 236
Registrován: 09 úno 2005, 01:00
Bydliště: Krkonoše

#7 Příspěvek od vamservis »

Pánové školení mužstva, závada banální. vadná pojistka na zdroji. Měřil jsem napětí ale nikde nebylo napsáno kolik tam má být až když jsem demontoval další část zařízení ta jsem zjistil že na displeji je jen 1,2 VAc což ja málo. Jak jsem se již zminil melo zde být na desce rádia 2 x 11V AC a to zde chybělo, bylo tam jen 1 x 11v.
:!: Poučení i na pohled dobrá pojistka není OK. :!:

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#8 Příspěvek od toom »

:beer: :agree:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“