Návrh domovního rozvaděče

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#16 Příspěvek od Milan_F »

Tak ten odpojovač se asi do domovní rozvodnice nedává. Tady jsem našel hotový rozvodnice a nemaji ho tam. Ale zase jim tam chybí přepěťovka pro N... Ale vim, že jsem ten odpínač v souvislosti s přepěťovkou někam dával...

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
davidlukasik
Příspěvky: 44
Registrován: 25 kvě 2014, 02:00

#17 Příspěvek od davidlukasik »

Noo, děkuji za odpovědi, ještě si nechám od mistra trochu vysvětlit ten stykač HDO a pojistkový odpojovač sice jsem to podle schématu trochu pobral ale chci si to ujistit. Podle značek to nemám nakreslené to je pravda, chtěl jsem to rozkreslit trochu polopatě. Jinak, chtěl jsem se zeptat, jaké značky jističů, stykačů a dalších prvků tak nějak znáte, máte s nimi dobré zkušenosti a s kterými zase špatné, abych si udělal trochu obrázek. Děkuji všem moc

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Milan_F píše:Tak ten odpojovač se asi do domovní rozvodnice nedává. Ale vim, že jsem ten odpínač v souvislosti s přepěťovkou někam dával...
Nejspíš do rozvaděče pro FVE. Revizák mi tvrdil, že pojistkovej odpojovač je revizní podmínka. Ale kde si to vycucal jsem už zapoměl. Není mi ale jasný, proč to tam je. Jistič pro střídač je až za ním, takže pokud by se přepěťovka zkratla, střídač je pro výrobu chráněn proti zkratu na zem. No a z druhý strany to chrání jistič kabelu do rozvaděče soláru. Jestli to chtěj kvůli nějakýmu měření, tak stačí oba tyto jističe shodit a přepětovka je odpojená.
Takže proč?
Jirka

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#19 Příspěvek od Milan_F »

Kdepak, v tý době se o solárkách nikomu ještě ani nezdálo...
V katalogu Salteku, strana 4 a 5 je uvedeno, kdy se svodič musí jistit.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#20 Příspěvek od palmalsport »

Každé relé, a nebo stykač, se mají používat k těm účelům, pro které je určil výrobce. Čili pokud je stykač určen výrobcem pro spínání v kategorii užití „AC-6b“, tak ho k tomu účelu použiji.Pokud použiji relé a nebo stykač ke spínání čehokoliv, ale nebude to odpovídat kategorii užití udanou výrobcem, zkracuji životnost, a můžu si zadělat na malér. :)

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#21 Příspěvek od Otkundes »

A nesouvisí problém s předjištěním přepěťové ochrany s principem funkce toho svodiče?
Přece když přijde přepětí, svodič se otevře a způsobí zkrat. Při tom však zkratuje i danou fázi proti zemi (nuláku). Tím vznikne nadproud, který hlavní jistič, nebo domovní pojistky nemusí ustát – a vybaví. U vyšších jmenovitých hodnot jističů a pojistek, pak můžete vyhodit i trafostanici...

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“