VHS konci

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

VHS

#31 Příspěvek od Dratak »

Tak jsem byl dnes proběhnout pár prodejen. Někde už jsou opravdu jen výprodeje, ale máme u nás jednu, která je snad vyloženě orientovaná na VHS. Plno, plno druhů. Modré EMTEC (svého času byly nejlepší na odstup signál/šum a na počet drop-outů), EMTEC PHG, dokonce ZLATÉ EMTEC-HiFi. Červené i dokonce MODRÉ TDK-Extra High Grade. Několik druhů a délek od Sony a Panasonicu. Dokonce duplikační kazety VDL. K tomu Maxell Super VHSky, bohužel za 350Kč (nekupuju, mám podstatně levnější zdroj). A mezi tím vším jsem našel kazety, které se pyšnily nápisem: JVC-THE INVENTOR OF VHS. Ty jsem si nějaké koupil.... :lol: :lol: .

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od pajosek2 »

Hill píše:>>ICE: asi ti uniklo, že Gramofonové závody v Loděnicích (tedy divize GZ V!NYL) opět oprášily stroje, dokonce doplnily moderní technologii pro řez a lisování vinylových desek a dělají je pro půlku světa.
http://www.gzdm.cz/vinyl/index.php?lang=cz a pro srovnání, co se změnilo, článek z roku 2003: http://www.techno.cz/clanek/5316/gramof ... -techno.cz
a třeba http://www.postreh.com/phprs/view.php?c ... 2005112101 .

Ono to tak nějak dopadne i s VHS, jakkoli byl svého času technicky nejslabším formátem záznamu pro domácí video. Rozšířil se tak masově, převálcoval Betu i Video2000, ač byly o nejednu třídu lepší, vyvíjel se vlastně dodatečně, a přežívá jen díky ceně.
Ovšem pro záznam i archivaci zvuku jsou některé VHS hifi stroje skutečně špičkovou analogovou alternativou. Ještě, že aspoň tak.
Tak si myslím,že když srovnám životnost gramo hrotů a životnost dnešních optik tak si myslím,že ty hroty jednoznačně vedou a to měly mechanický kontakt s deskou. Nemám Nic proti pokroku,ale ty dřívější technologie byly sice zastaralé,ale tak nějak poctivější.Zajímám se o histirickou elektroniku,tak o tom něco vím. Ty VHS mají něco do sebe.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od urbanek »

Taky mám radši analog. Když se rozmýšlím jestli si nějakou hudbu pustím z CD nebo z gramofonu, tak gramo většinou vyhraje - já si nemůžu pomoct, ale ty vyčištěné nahrávky z CDček se kolikrát nedají poslouchat... Co se týče VHS tak to používám hlavně k zálohování vzácných materiálů (rodinná videa, nebo třeba ty staré seriály, jak už tu někdo zmiňoval Okres na severu, mám ve sbírce taky takové, dnes zakázané kousky ke kterým se dnes člověk těžko dostane) a vím že na VHSce to minimálně 20let vydrží. Nedávno jsem si pouštěl nějaký film, který jsem nahrával někdy na začátku 90. let a obraz byl jak kdybych to nahrával včera :) Jedinou a pro mě dost zásadní nevýhodou analogu je nemožnost vytvářet záložní kopie beze ztráty kvality (nebo alespoň ne s vybavením které mám k dispozici). Navíc za pár let možná nebude VHSky na čem přehrát :( (anebo to dopadne jak s gramofony - budou se vyrábět jen pro fajnšmekry - luxusní modely za ještě luxusnější ceny). U DVD problém se zálohováním není, když se zvolí vhodný bitrate tak i kvalita obrazu je docela dobrá. Problém je ale s životností.... asi nezbude než celou videotéku jednou za čas přezálohovat...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#34 Příspěvek od Hill »

Gramec střední třídy pro "takové domácí žvýkání" se dá ještě koupit, tuším, že jsem viděl u více firem šasi HC16 v soklu s víkem (tedy NC16) do 12 stovek. Pořád ještě korun českých. Hlavně, aby zásoby nedošly, než ti je dar přítele Googla najde...

Nemusíme přece všichni mít třeba Transrotor ( http://www.transrotor.de/code/de/produk ... index.html )...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj,tak jsem se díval na ten transrotor a řeknu že je to síla vypadá to jak z marzu

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#36 Příspěvek od TomasX »

pajosek2 píše:Ahoj,tak jsem se díval na ten transrotor a řeknu že je to síla vypadá to jak z marzu
Před mnoha léty vystavoval HIFI klub gramo z pařezu. Ano opravdu z pařezu od stromu. Měl magn.přenosku, elektronickou regulaci otáček a stroboskop. Ale to byl pravěk. :D
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“