TV prijimac ako monitor k PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Nejsem v tom kovanej ale myslím že bez převodníku to nepůjde. Taky proč by jinak existovaly. Navíc to podtatně ubírá na kvalitě obrazu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

záleží

#3 Příspěvek od Hill »

na videokartě - jestli podporuje snímkový rozklad 50Hz, 625 řádků prokládaně a normu PAL a dovolí to přiřadit monitoru 1, jde to. Taková karta má vyvedený buď kompozitní výstup (cinch) nebo S-video, vyjímečně RGB se synchronizací na zeleném signálu

Uživatelský avatar
SEL
Příspěvky: 99
Registrován: 28 bře 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od SEL »

Zapojit to na přímo nepude, jedině že degraduješ grafárnu na CGA/EGA kartu. Vím že jsme kdysi upravovali CGA/EGA monitory pro Amigy (ty měli televizní rozklady), akorát jsme upravily 60Hz na 50Hz a to bylo vše. Musel by jsi to udělat obráceně, ale nevím zda dostaneš z grafárny 15,625 KHz pro řádkový rozklad. Snímkový rozklad se dá upravit (50/60Hz) jednoduše, ale přebouchat řádkový rozklad pro vyšší frekvenci jednoduchým spůsobem nelze (musel by jsi vyměnit i VN trafo). Takže pokud karta nemá televizní výstup (Video nebo S-Video) tak na to zapomeň.

Uživatelský avatar
m-toy
Příspěvky: 12
Registrován: 27 črc 2005, 02:00

schéma převodníku

#5 Příspěvek od m-toy »

V AR vyšel návod na stavbu převodníku, pokud chceš, můžu naskenovat a poslat ti to. Napiš email.
Můj - milan.hambalek@seznam.cz

Ahoj

Uživatelský avatar
Vena
Příspěvky: 151
Registrován: 02 lis 2004, 01:00

#6 Příspěvek od Vena »

Existuje integrac AD725 akorat nevim jestli je k sehnani a za kolik ten umi prevadet jak do NTSC tak PAL

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#7 Příspěvek od Kocur »

Ten integráč nabízel Bůček elektro,akorát mám pocit že v tom amáru byl použit AD722 a ten jsem u něj viděl asi před rokem v nabídce kolem 500Kč.Není lepší koupit od někoho starší grafárnu s TV výstupem?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“