tablet EKEN W70 cpu VIA8850 vyřešeno

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

tablet EKEN W70 cpu VIA8850 vyřešeno

#1 Příspěvek od ARDO »

zdravím vás vespolek :-) je tu prosím někdo kdo se vyzná v tabletech a hlavně v androidu?

tento tablet jsem přikoupil z internetu,ale asi již někdo chtěl aktualizovat FW a nepovedlo se,protože tablet po zapnutí zůstává na úvodním robotovi.Factory reset nepomohl.

já jsem našel aplikaci UberoidTOOl v.2 a tento FW - jelly bean

WM8850_Uberoid_v0.5_JB_4.1.1_[TechKnowForum.net]

ale ESET hlásí,že v archívu je trojský kůň.

Poradil by někdo prosím jaký je nejvhodnější (stabilní) FW pro tento tablet?
Naposledy upravil(a) ARDO dne 22 říj 2014, 22:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od robo »

Stava se ze antivir vyhodnoti fw jako vir. Zkusil bych antivir pred cinnosti s fw vypnout. Je to i pro tuto cinnost doporucovano.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

díky :-) ted řeším jak to tam dostat....
s PC se mi to nespojí....a jedině nahrát ten FW na pamětovku ,dát ji do tabletu a nějak zapnout nahrávání fw z SD karty.
Dělal jsem jednou přehrávání kompletně celého systému na XPERII X10 (na CyanogenMod)ale tam se najelo přímo do ,,skrytého menu,kde se vybralo instalace z SD...(samozřejmě předbíhaly tmu ještě jiné věci jako ,,odemčení bootloaderu") atd..

PS: zůstává mi to zde zaseklé.viz.foto (akorát ten robot nahoře se mi tam nezobrazuje.

poraďte mi někdo prosím
Přílohy
wm8850_tablet_build_number_0.95.jpg
(28.27 KiB) Staženo 87 x

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#4 Příspěvek od bootwin »

Zmackni VOL- a power tlačítko zároveň a melo by Te najet menu. Tam uz dohledas instal from SDcard a najedes na kolonku a zmacknes power a melo by to načítat systém z karty,pak az napíše,ze je nainstalováno,najedes na reboot a pak pockas. Po prvním spusteni to chvilku trva ale pak uz to najozdi normálně.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

tak bohužel tl. VOL - a POWer nenajede menu. Tl. VOL + power,tak najede system recovery,když zmáčknu power,tak se mi napíše ,,recovery confirmed" ale nic se neděje.

to samé i když přidržím obě tl.volume a power tak také mi najede system recovery.
Jedině že by tl. vol - nefungovalo ale to si nemyslím :roll:

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#6 Příspěvek od bootwin »

Ano když najede systém recovery,tak musis tlačítkem hlasitosti projíždět menu. Tam by mela byt položka instal .... extercard. nebo udělej foto toho menu

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od ARDO »

no ono to není tak nějak menu je to pouze tohle : viz video.
https://www.youtube.com/watch?v=ZR5CqEntdzE

ale jemu to aspoň po stisku PWR něco dělalo
JIné funkce (než recovery) nejsou.....

pak jedině podle tohoto videa to nahrát přes SD?

https://www.youtube.com/watch?v=vGPIqOXBC8E

Jestli by se to teda chytilo.....

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#8 Příspěvek od ARDO »

nikdo neví ? :cry:

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#9 Příspěvek od bootwin »

Zkus nekde stahnout recovery soubor toho tabletu a dej ho na SD kartu a pres recovery nahraj

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

děkuji pokusím se,zatím hledám,ale marně :-( když by náhodou zde někdo vlastnil ten stejný tablet a byl ochotný udělat zálohu FW a poslat mi jí tak se velice rád odměním :-)

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#11 Příspěvek od bootwin »


Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#12 Příspěvek od ARDO »



děkuji :-) tuto stránku jsem taky našel :-) ale tam pro stáhnutí to chce po mě
vložit nějaký kód IMEI nebo jsem to možná jen špatně pochopil.Sice krabici mám i s návodem.ale IMEIko nikde nevidím :-(
uvnitř nebývá nikde nálepka s IMEI že?

PS: děkuji bootwin za komunikaci a rady ...Velice si toho vážím :-)

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#13 Příspěvek od ARDO »

[našel jsem zde na této stránce tohleto :

http://www.eken.com/support/support.html

má to být asi oficiální stránka EKEN..
je zde FW pro W70 to je ten můj.stahuji to,rar má 241MB to by mohl být FW

a jak ho tam mám dostat na SD kartu? jen rozbalit a zkopírovat anebo použít
ten changer.bat (ten to myslím nakopíruje na tu kartu sám a vytvoří vše potřebné.).

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#14 Příspěvek od ARDO »

tak jsem to zkusil ten FW z odkazu mého.skopíroval jsem ten archív na SD kartu,tam jsem ho rozbalil,přes ten program changer.bat se vše nahrálo jak bylo potřeba ,vložil jsem SD kartu do tabletu,najelo mi system recovery,začalo se vše nahrávat,pak se tablet restartoval,najížděl už (ukazovalo aktualizace aplikací atd..),ale v tom vznikl problém.
tablet začal pípat,že baterie je slabá (připojil jsem nabíječku co mi ten dotyčný přibalil - klasická nabíječka od nokie,až ted jsem si toho všiml 5V/a jenom 350mA je schopna dodat),displej začal problikávat,tak jsem ji odpojil a tablet zhasnul (baterie se vybila úplně).Po zapnutí již se snaží naběhnout na ,,plochu" ale zůstane tam seknutý.Já zítra musím koupit nabíječku,ale doufám,že půjde FW znovu nahrát :-/

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#15 Příspěvek od bootwin »

Tak tablet by mel mit nabijecku 5V a 2A , aby nabijel,to je standart. Ale uvidis,az budeš mit nabijecku a nechas ho dobít,pak by mel dojet. Na to každopádně bacha,vzdy pokud děláš upgrade firmware musí byt plně nabitý,at tablet nebo mobil,pak ho můžeš bricknout a neudelas s tím pak nic. Dej vědět jak si pochodil.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“