Nabíjení speciálních LiIon baterií

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od varok »

Nechápu. Prostě klasické baterie mají nové přes 1,5V, dejme tomu 1,65V. To fotoaparát vyfotí dejme tomu 100 fotek. Jakmile tam ale dáme plně nabité NiCd nebo NiMh baterie, tak se foťák zapne, ale po chvíli signalizuje vybité baterie a buď se vypne, nebo s tím stejně nejde fotit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

A co tak konecne napisat typ fotaku?

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od varok »

Aha, já jsem to chtěl řešit spíše všeobecně, ale asi tedy bude potřeba typ napsat. Je to Kodak easy share C813.

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#19 Příspěvek od StandaT »

Milan_F píše:Dlouhou dobu používám ve foťáku nabijecí lion akumulátory CR-V3 z GME. Pokud je foťák na dvě tužkovky, je šance že by se tam mohly vlízt.
Po prostudování obrázků kodak easyshare c813 by se dalo říct, že je 90% šance na náhradu 2 tužkovek za nabíjecí LiFe crv3 baterii. http://www.avacom.cz/nabijeci-souprava- ... v3-1100mah

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#20 Příspěvek od czatlantis »

Otázka jestli má smysl kupovat baterky, nabíječku za 7 stovek, když ten foťák má pravděpodobně zbytkovou hodnotu třetinovou....nehledě na to, že v žádným jiným zařízení už to nikdy nikdo nevyužije s velkou pravděpodobností...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#21 Příspěvek od Artaban001 »

http://resources.kodak.com/support/pdf/ ... GLB_en.pdf
strana 53..
Jinak jsem tenhle model měl taky. Používal jsem jej zásadně na tužkové baterie (ty z Lídla), protože akumulátory se v tom záhadně vybíjely dost rychle. Pak mi někdo tvrdil, že je potřeba používat nějaký speciální s nízkým vnitřním odporem, nebo klasický z nižší kapacitou, nebo NiCd, protože má blesk při nabíjení vyšší odběr a při něm zakolísá napětí. Možná pomůže "důkladná hygiena" kontaktních plošek pro baterie..
A mimo jiné - není tužkový baterie, jako tužková baterie. Jedna verze má větší "čudl" na kladným pólu. Každopádně zpět k tomu foťáku:
Za tři roky začal záhadně zapomínat čas hned při otevření prostoru pro baterii. Nejspíš odešel vnitřní záložní článek.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Má ten foťák vůbec nějaký článek pro zálohování RTC?
Mám pořád ještě žebráka HP M525 na dvě tužkovky, ale má jen kondenzátor, který udrží hodiny a datum asi tak 20 vteřin, to na výměnu článků nebo karty (přitom se musí také články odpojit) stačí.

Uživatelský avatar
varok
Příspěvky: 642
Registrován: 23 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od varok »

Jestli má vnitřní článek nevím. Na takové to jednoduché focení to stačí. Na nějaký nový pořádný není peníz.
NiCd to nejede vůbec jak jsem psal. Baterií klasických jsme vyzkoušeli už hodně druhů.

Uživatelský avatar
logan
Příspěvky: 8
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#24 Příspěvek od logan »

Do fotoaparátov, ktoré potrebujú 1.5V kupujte niečo takéto... http://aerial.sk/eshop/index.php?option ... =1&lang=sk Má to malé samovybíjanie a dá dostatočný prúd!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“