zosilnovač s napajaním cca 2x25 V

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
UnReSt
Příspěvky: 315
Registrován: 10 črc 2006, 02:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

zosilnovač s napajaním cca 2x25 V

#1 Příspěvek od UnReSt »

Mám symetrické trafo 2x25V 180 VA a tak by som chcel nejake zapojenie dvojkanaloveho zosilňovača s týmto napajaním, asi tak min. 2x50 W s nejakým cenovo výhodným IO, samozrejme ze taky IO nebude mat ani spickove parametre a som si toho vedomí. Ale bolo by dobre ak by to bolo zapojenie už aj z predzosilňovačom a nejakými malými korekciami aspoň basy a výšky. Ak sa taky nenajde tak nevadi.
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

co treba LM3886
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od marostv »

alebo TDA7294

Uživatelský avatar
NERGAL
Příspěvky: 78
Registrován: 30 pro 2006, 01:00
Bydliště: SVK,Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: zosilnovač s napajaním cca 2x25 V

#4 Příspěvek od NERGAL »

UnReSt píše:Mám symetrické trafo 2x25V 180 VA a tak by som chcel nejake zapojenie dvojkanaloveho zosilňovača s týmto napajaním, asi tak min. 2x50 W s nejakým cenovo výhodným IO, samozrejme ze taky IO nebude mat ani spickove parametre a som si toho vedomí. Ale bolo by dobre ak by to bolo zapojenie už aj z predzosilňovačom a nejakými malými korekciami aspoň basy a výšky. Ak sa taky nenajde tak nevadi.
No mal som kedysi postaveny zosilnovac s TDA7250 v zapojeni ako budic.Koncove tranzistory boli neake NJM..Malo to dat neakych 2x130W...napajanie bolo take,akosi uvadzal..Vsetko bolo OK,len problem bol f tom,ze tranzistory dost casto odchadzali.Stacilo len trochui viac zatazit zosik a bolo...Cize z toho vyplyva,ze TDA7250nie je vhodny ako budic..Samotny IO da okolo 2x60W tusim....

Uživatelský avatar
UnReSt
Příspěvky: 315
Registrován: 10 črc 2006, 02:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od UnReSt »

LM3886 mam 2x a aj TDA7294 ale nefunguje ani jeden, bud to dava jednosmerne napätie na výstupe ako som to tu už písal alebo v druhom prípade sa strašne prehrieva trafo (ako keby bolo skratované a hudba nehraje ani v jednom prípade. A už som skúšal 2 uplne odlišne zapojenia s LM3886 a neišlo ani jedno. Takže budu asi spálene. Tak isto je to s TDA7294. LM3886 neni najlacnejší a pre stereo by som ho zase potreboval 2x. Tak isto aj TDA7294 aj ked tento je lacnejší ten by som kupil.
{AG&I}UnReSt
Odvaha býva postrachom smrti ale ajtak ju to vôbec neobmekčí.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

UnReSt píše:LM3886 mam 2x a aj TDA7294 ale nefunguje ani jeden, bud to dava jednosmerne napätie na výstupe ako som to tu už písal alebo v druhom prípade sa strašne prehrieva trafo (ako keby bolo skratované a hudba nehraje ani v jednom prípade. A už som skúšal 2 uplne odlišne zapojenia s LM3886 a neišlo ani jedno. Takže budu asi spálene. Tak isto je to s TDA7294. LM3886 neni najlacnejší a pre stereo by som ho zase potreboval 2x. Tak isto aj TDA7294 aj ked tento je lacnejší ten by som kupil.
No a nebude chyba spise jinde? pokud neslozis tyto zesilovace (vicemene staci jen pripajet draty na spravne nohy) tak potom uz fakt nevim. S tim LM je plno schemat ktere vychazeji z datasheetu a snad vsechny jedou.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od tibi »

tak stym suhlasim ak nezvladas zapojenia ako su lm3886 tak sa nepustaj radsej do nicoho,pretoze su to tak jednoduche schemi,ktore maju naj menej pasivnych suciastok okolo IO.

Uživatelský avatar
Radimosso
Příspěvky: 737
Registrován: 15 bře 2007, 01:00
Bydliště: Č.Těšín

#8 Příspěvek od Radimosso »

s LM 3886 jsem dělal subwoofer a byl jsem spokojený, jel hned a žádné praskání při zapínání apod.
Po čase jsem přidal předzesilovač a aktivní výhybku a hrálo to za ty peníze solidně, ale začlo mi to praskat při zap a vyp

balki

zosik

#9 Příspěvek od balki »

Jedného èasu som robil zapojenia s TDA7294V a LM3886T. Nespomínam si že by nejaké zapojenie nefungovalo na prvý krát. (zapojenia podla výrobcu). Jedna vec je musím potvrdi￾, že TDA7294 už nie sú to èo bývali...Ja osobne s nimi už dlhšiu dobu nerobím, ale poèul som od viacerých ¾udí, že im nefungujú a to majú èisto nový obvod a 100% dobré zapojenie. Môže by￾ že teraz majú nejakú výrobnú chybu,a lebo sa im zmenil výrobný postup alebo èo ale jedna vec je istá, a to že pri kúpe 10-tich kusov je pravdepodobnos￾ že pôjde 10 je cca 70% (to neje môj odhad ale kamoša èo na to doplatil...)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“