vynikající JFET Gramo MM předzesilovač- návrh DPS

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

wishmasterX píše:Můžete mě mít za 🤐, ale můj měřák jsou v tomto případě uši, to je jako měřit lampový koncový stupeň a podle měření vám vyjde co ? Naprostá tragédie a jaká je nakonec realita ?! Kdo má zájem, ať si ho sestaví a měří do úplné apatie ... Ty kondy nemám jak změřit, ani nemám na to vybavení a kdyby byl někde průser, tak se to projeví na jednom kanálu a nebudou hrát oba dva "stejně" ....
Změřit kondíky jednoduchým přípravkem na principu vyváženýho můstku buzenýho generátorem 1kHz s indikátorem v podobě jednoduchýho sledovače se sluchátkem nebo minirepráčkem by neměl bejt problém - a koupit si multimetr, kterej má rozsah měření i kapacit je ještě menší problém, je to jen otázka peněz. A stavět RIAA preamp a nepřeměřit si použitý součástky je podle mne dost vodvaha, minimálně v případě, že se s tím chceš takovým způsobem jako zde vychloubat...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

Před nedávnem jsem měřil jednomu pacientovi podobně jednoduchý preamp, akorát s 2SK170 + BF245A + 2SK30A a na výstupu diamond transistor. Majitel nadšen, bohužel ve výsledku odchylky od RIAA místy 5dB, vlastní zkreslení dost vysoké a charka nad 20kHz špatná. Stačilo upravit pracovní body - BF245A byly kvůli jinému výrobci a rozptylu parametrů v nevhodném prac. bodu, ke všemu MKC a slídové kondy mimo toleranci. Ale teď už to nemá takové ty super vokály, jak to mělo :wink: .

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#18 Příspěvek od wishmasterX »

Ještě takový malý "offtopic" ...
Má tady někdo zkušenosi s Actidampy, s čím by to srovnával / porovnával ?
Proč je Mk2 "zvukově lepší" než Mk4, která proti tomu vypadá jako atomová elektrárna ? Nejlépe je na tom Mk3 ale do toho se zjevně nikomu moc nechce ... Poláci jednu dobu udělali tuto verzi na 1 DPS a SMD operáky, zjevně se s tím dostali dál než země, ve které má tento preamp původ ... :roll:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

To se teda Poláci moc daleko nedostali, když udělali akorát jinou verzi plošáku. :wink:

Nástupci Aktidampů nejsou volné know how pro DIY.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

Sendyx píše:Před nedávnem jsem měřil jednomu pacientovi podobně jednoduchý preamp, akorát s 2SK170 + BF245A + 2SK30A a na výstupu diamond transistor. Majitel nadšen, bohužel ve výsledku odchylky od RIAA místy 5dB, vlastní zkreslení dost vysoké a charka nad 20kHz špatná. Stačilo upravit pracovní body - BF245A byly kvůli jinému výrobci a rozptylu parametrů v nevhodném prac. bodu, ke všemu MKC a slídové kondy mimo toleranci. Ale teď už to nemá takové ty super vokály, jak to mělo :wink: .
Ved prave ked som od ucha urobil vyhybku k repraku tiez to hralo pekne, ale ked som omeral charakteristiku, des a hruza.

Bacha na dojmi.

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#21 Příspěvek od wishmasterX »

Mě by zajímal jakýkoliv názor na sérii Actidamp, od Mk2 po Mk4, používáte to někdo ? 8-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#22 Příspěvek od EKKAR »

"Actidampa em-ká-dvojku" mám vestavěnou v NC-431 už hodně let, stejnou verzi na upravený Dudkově původní DPS (topologie kolem OZ stejná, liší se část původně určená pro dvouřadovej konektor z Tesly Jihlava) jsem stavěl minimálně 4 dalším lidem. Všem hraje k naprostý spokojenosti, RIAA průběh dodrženej díky vybíraným a párovaným R a C v toleranci pod 1dB odchylky. "Trojku" jsem stavět nezkoušel, když jsem o to měl zájem, nesehnal jsem FETY na vstup, časem mne pak ta chuť zase přešla.
"Čtyřku" jsem měl taky v merku, ale jak jsem zjistil poslechem půjčenýho kousku, je daleko citlivější na kvalitu filtrace a stability napájecího napětí, než stará dobrá "dvojka" ...
Sendyx píše:....Nástupci Aktidampů nejsou volné know how pro DIY.
Můžeš to trochu rozvést, klidně do mailu nebo SZ? Dík.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

Měl jsem vedle sebe MK2 a dva prototypy s JFET na vstupu (MK4 ?) na zmenšeném plošáku, zároveň byla kopie nějaké Yamahy (pasivní korekce, bipolár). Nejlíp asi ten s KS43xx na vstupu, těsně v závěsu "Yamaha", ale s vyšším šumem, a nejhůř asi MK2. Tenkrát ještě byly k dispozici další preampy, něco od Sencoru, něco v zesilovači JVC apod., ty zůstaly od těch výše zmíněných hodně daleko.
Kupodivu nejdrsnější test byla nějaká deska, kde na začátku strany začínala skladba kontrabasem - bylo to stylově něco mezi Tara Fuki a Apocalypticou - a ty obyčejné, levné, klasické RIAA preampy na tomhle vysloveně při některých tónech divně chrčely nebo barvily tón. Aktidampy ani kopie Yamahy problém neměly :) .

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#24 Příspěvek od wishmasterX »

Neměl by někdo hotový Actidamp Mk2 na prodej, abych mohl zkusit porovnat s tím, co mám doma ? :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

J-FET Toshiby na vstupu (2SK170 tuším) má právě Mk.III, vejš zmíněná Mk.IV je má taky, ale má proti Mk.III rozdělený jednotlivý stupně RIAA korekce - má je od sebe oddělený operákem, aby se co nejmíň ovlivňovaly navzájem. Viz AR 6/1994 strana 20...

Actidampa Mk.II není problém postavit, pokud jsi postavil to čučelo s těma FETama 2SK170, tak Actidampa postavíš taky...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#26 Příspěvek od wishmasterX »

Když jsem navrhoval desku na JJ243, tak se toho až tak nebojím, ale přeci jen se někomu může válet doma hotovka, osazená součástkama v toleranci ... :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

wishmasterX píše:... přeci jen se někomu může válet doma hotovka, osazená součástkama v toleranci ... :)
"Em-ká-dvojka" těžko - kdo ji má, hraje na ni.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“