Milivoltmetr BM 494, umel by nekdo seridit, zkalibrovat?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

Milivoltmetr BM 494, umel by nekdo seridit, zkalibrovat?

#1 Příspěvek od tappaja »

Koupil jsem tenhle mVoltmetr, bylo vadny meridlo, to jsem vymenil, ale ted meri nepresne.
Bohuzel nemam zadny generator, kterym bych mohl overit presnost, popripade podle servisniho manualu nastavit. (popripade koupim nejaky NF generator)

Netroufl by si nekdo na to? Stredni Cechy, PHA-Vychod...

Diky
Roman

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Pokud to budeš kalibrovat "nějakým" generátorem, tak výsledek bude zase nějaký. To by musel mít kalibrované výstupní napětí, jinak je to o ničem. A co nechat zkalibrovat nějakou firmou zabývající se kalibrací? Pokud to chceš na seriózní práci tak se to asi vyplatí a cena by neměla být až tak závratná.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od taz »

Cena kalibrace bude tak 50 násobek ceny přístroje.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Určitě? Máš konkrétní zkušenost nebo jen plácáš do větru? Záleží taky co by chtěl a na domluvě. Rád bych viděl kdo by to zkalibroval za 25 000 když vezmu cenu 500,- za kolik se tak prodávají.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#5 Příspěvek od Ruprecht »

Tak třeba tady to vychází na cca 700,- bez daně (12 rozsahů*4body v rozsahu*dejme tomu 14Kč za bod). Výstupem ale nejspíš bude kalibrační křivka, nikoli vlastní nastavení toho BMka, což se asi hlavně chce
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#6 Příspěvek od tappaja »

No mozna jsem to blbe napsal, nepotrebuju to mit zkalibrovany s razitkem, hledam nekoho, kdo ma doma NF generator, milivoltmetr, vi, ze ty pristroje meri dobre a nastavi mi to na jeho hodnoty.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Já se obávám, že vzhledem k nutnosti ověření na více kmitočtech a více napětích to nebude za těch 700,-.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od mtajovsky »

Já bych to neviděl tak tragicky. Pokud předpokládáme, že byl skutečně vadný jen ten metr na konci a nikdo se v tom nerýpal, tak nebude třeba nic dělat s kmitočtovou kompenzací vstupního děliče ani s nastavením mezilehlého děliče. Je-li nouze o nf generátor, může posloužit i náhradní postup. Použijeme běžný síťový kmitočet 50 Hz, který je spolehlivě v rozsahu mV metru, třeba z obyčejného trafa na žhavení elektronek. Za trafo se zařadí 3 stupňová RC dolní propust k odstranění vyšších harmonických s časovou konstantou RC = 3 - 4 ms. Například C = 1 uF, R = 3K3. Napětí se měří lepším multimetrem, který změří efektivní hodnotu a podle něj dostavíme R61 a R62 v mV metru. Není to samozřejmě postup, který vede k "razítkové" kontrole a kalibraci celého přístroje, ale pokud je jinak přístroj v pořádku, nastaví opětovně jeho správnou citlivost.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Pokud věří, nebo ví, že prodávající byl seriózní, tak vlastně nemusí ověřovat nic. Ty MPčka co se tam dávaly mají také svou třídu přesnosti.Takže přístroj bude měřit stejně přesně jako před rozbitím měřidla + rozdíl v přesnosti těch měřidel. Původního a nového co tam dal.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“