Zdroj z halogenovych svetel pomoc.

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

To už radši ubastli nějakej regulovatelnej spínák, třeba modifikuj schéma z návodu "Regulovatelný zdroj ze zdroje AT/ATX do PC" - protože když začneš pomocí LM317 snižovat proud do LEDek = jejich svítivost, budeš muset rozptylovat víc a víc tepla a ten integráč bude míň a míň šťastnej. Taky účinnost takový úpravy půjde do kelu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#17 Příspěvek od cigarkow201 »

Ted to teda nechapu. no PC zdroj je hodne velka bebna nechci nic velkeho proto jsem vibiral tyhle zdroji ze jsou male. Tak zkusmo jsem led pasek zapojil k tomuhle regulatoru mam ho u male vrtacky na DPS nejaky tam mam spinanej zdroj a 12-15V dava tusim a dal jsem k tomu ten regulator a u vrtavi se hreje. co jsem zkusil led pasek tak to ani nehralo, no nejak dlouho jsem to teda nenechaval svitit to je fakt.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Množství tepla záleží na odběru - jestli ta vrtačka bere 3-5A nebo ještě víc a pásek "jen" 1A, je ohřev nesrovnatelnej...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od cigarkow201 »

Tak jsem zkusil regulator pripojit k tomu cernemu zdroji a nechal svitit asi 90 minut a meril teplotu pasek se zahral na 31°C a 317 na 66-70°C zdroj 50°C mereno bezdotykovym teplomerem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“