Mihanie halogenovych ziaroviek -- problem so zdrojom?

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
780622
Příspěvky: 2
Registrován: 19 říj 2008, 02:00

Mihanie halogenovych ziaroviek -- problem so zdrojom?

#1 Příspěvek od 780622 »

zdravim pani, mam takyto problem, manzelke som kupil do kupelne skrinku s halogenovymi svetlami (ziarovka s paticou G4 napajanie 12V). vcera som vsetko pozapajal, teda len priviedol elektriku a ked zapnem to svetlo tak ziarovky mihaju... bude problem zo zdrojom, treba to nejak vyhladit za tym trafakom co tam je?... aj som cakal ze bude nejaky problem lebo je to made in poland a obycajne s ich vyrobkami byvaju problemy... vecer mozem pridat fotky ako to s tym napajanim v tej skrinke vyzera... dakujem za pomoc

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Halogenový žárovky ti kmitají??? se mi nezdá, ty mají takovou setrvačnost že nemůžou kmitat. A vyhlazovat nic nemůžeš, puzní trafo má střídahý pulzní napětí a proud a nelze ho filtrovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Už jsem se setkal s problémy u polských "traf" pro halogeny - i když trochu jinými, takový spínaný "trafák" s výkonem 110W mi rušil VKV rádio. Po náhradě "značkovějším" to přestalo. Ten nerušící nese značku "KANLUX".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od cabernet »

Treba tam dat kvalitne el. trafo alebo toroid.

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#5 Příspěvek od stevo59 »

Len na okraj : stretol som sa s prípadom, že ak ten menič pre halogény bol zaťažený menšou záťažou, než pre akú bol určený (myslím tak 30% a menej), tak blbol - dával málo. Keď som mu pridal ďalšiu žiarovku, fungoval normálne. Možno(?) to bolo navrhnuté, aby pri vypálení jednej žiarovky neodpásalo ďalšie, boh vie... Tak ma napadlo, či tam nemáš oveľa menšiu záťaž, než má ten menič utiahnuť. Š.
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...

Uživatelský avatar
780622
Příspěvky: 2
Registrován: 19 říj 2008, 02:00

#6 Příspěvek od 780622 »

VYRIESENE. ten zdroj co tam bol bol 50W a ziarovky boli 2x40W, dal som tam zdroj KANLUX 105Wattovy a vsetko je ok. dakujem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přesunuto
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“