Boot Win XP ze secondary HDD

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

Boot Win XP ze secondary HDD

#1 Příspěvek od Hejnicek »

Je možné pomocí nìjakého boot managera vybrat jako 2.OS Win XP na 2. HDD? Na primary master je Win 98. Na secondary master je kompletní instalace Win XP (který byl pøi instalaci Win XP zapojen jako primary HDD). Pokud se totiž dìlá multiboot normálním postupem, Win XP nìco zapíše i na 1. HDD. Já mám ale pøedstavu úplného oddìlení obou systémù. 2. HDD je toriž v šuplíku

Uživatelský avatar
alovka
Zakladatel fóra/superadmin
Zakladatel fóra/superadmin
Příspěvky: 286
Registrován: 29 črc 2002, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od alovka »

Já to øeším takhle:

Vytvoøím si oddíly, tak jak je chci potom využívat ( Fat32 pro W98, NTFS pro 2k nebo Xp ). Nastavím aktivní oddíl na Fat 32 a nainstaluji na nìj W98. Potom pøepnu aktivní oddíl na NTFS a nainstaluji W2k nebo XP. Potom opìt pøepnu aktivní oddíl na Fat32 a spustím W98, kde nainstaluji boot managera. Restart a už vybíráš systémy.

Stejný postup bych udìlal i v pøípadì, že máš disky dva. Jednu dobu jsem startoval W98, 2000 z jednoho disku a Suse Linux z disku druhého.

Použité programy: Partition magic (disketa ) pro rozdìlení diskù, format a pøepínání aktivních oddílù a Boot magic jako bootovací manager.

Uživatelský avatar
eljaro
Příspěvky: 441
Registrován: 03 pro 2004, 01:00
Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od eljaro »

No nevím jak vy ale já ho chápu. Mám to ale už z krku.V pc mám desku ASRock sice na via-chip ale dost USB ,SATA,IR,LAN a hlavně její bios má dvě horké klávesy F2-pro setup ,F11-boot manager.Stačí tedy po zapnutí stisknou F11 a pc po rozjetí vyplivne seznam zařízení ze kterých by mohl nabotovat stačí si vybrat. Mám to odskoušené na 4Gdisku mám linux a strkám jej do šuplete sec.slave. a jede to v pohodě. :lol: Tento postup je lepší než všechny boot manegery dohromady !! asi netipický ale funguje bez chyb. Samozřejmě že ten disk na který ukážeš musí být bootovací - nemusí ale být aktivní !! A pokud vím tak tohle není jediný bord co má takové volby gigabit má také takové bordy (servdesky všechny) a budou i jiní výrobci možná všichni s novým megatr.. biosem ? Když už nic alespoň to berte jako inspiraci pro více os na jednom pc :!: :?:

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od Hejnicek »

Opravdu to vyøešila k naprosté spokojenosti jiná MB. Je to QDI a má v BIOS více kombinací jak bootovat PC.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“