Kde koupit baterii do staršího mobilu ?

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

Kde koupit baterii do staršího mobilu ?

#1 Příspěvek od pepik9 »

V r. 2008 jsem si koupil mobil S-E s baterií BST-36. Po 4,5 roce jsem ji musel vyměnit. Koupil jsem originál, jenže jak jsem zjistil, o rok starší než telefon. Po pár nabitích byla horší než ta moje původní, reklamace uznána. Pak jsem sehnal druhovýrobu, jen 2,5 roku starou. Brzy bude potřeba další, ale bojím se objenat poštou, aby nepřišla 7 let stará. Kde koupit solidní kus ? Repase těhle asi nikdo nedělá ?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Zdá se, že je jich hafo. Stáří si musíš ošetřit při nákupu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#3 Příspěvek od pepik9 »

Vím, že jich je hafo, ale jak si při nákupu přes internet ošetřím stáří výrobku ?? Ten, kdo to vybírá z regálu a strká do krabičky se tím nejspíš vzrušovat nebude. V kamenných obchodech v okolí ji už nevedou.
Ta fotka na odkazu je jen ilustrační, ale bateria na ní je ze začátku roku 2008. Obávám se, že bych dostal něco podobného.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Nebude náhodou ta nová baterka (nejistých kvalit) cenově porovnatelná s novým mobilem ? Po 2 výměnách určitě když zvážím poštovné a dobírku.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dilatator
Příspěvky: 23
Registrován: 12 bře 2013, 01:00
Bydliště: Vrbno pod Pradědem

#5 Příspěvek od dilatator »

Tak tyto problémy řeším zásadně na ebay ...

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... 6&_sacat=0

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tiez som kupil niekolko na eBay. Niektore drzia slusne, niektore nie.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#7 Příspěvek od Mira_A »

Baterie co jsem měl já původní asi po třech letech začala vykazovat zhoršenou výdrž (kapacitu), tak o polovinu.
Zkus nechat baterku chvíli ležet odpočinout. Nabitou.
Mě tohle pomohlo. Mezitím jsem měl baterku z Číny na které byla udána vyšší kapacita, ale výdrž se mi nezdála až taková, ale zase vyšší jak u původní. Tu původní jsem nechal ležet asi dva měsíce ladem. Pak jsem ty dvě baterie mezi sebou začal střídat. I u původní se hodně zlepšila kapacita. A tu původní baterii mám dodnes. Je stará co jsem ten mobil snad před osmi i více léty koupil. Ta z Číny už je mrtvá, něco se s ní stalo, že se vybila do nuly, pak jsem ji zkoušel oživit a mi odešla elektronika.
Někde tu mám baterku tedy bez elektroniky co jsem nabil. Starou původní stále v telefonu používám.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#8 Příspěvek od pepik9 »

Díky, koupil jsem tuhle, a kupodivu letošní rok výroby. Ovšem obě náhradní už jako nové mají skoro poloviční výdrž proti originálu. Tu předchozí jsem nechal asi 10 dní odpočinout, na začátku jakoby drží víc napětí, ale potom jde strmějc dolů, aspoň mi to tak připadá.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

pepik9 píše:Díky, koupil jsem tuhle, a kupodivu letošní rok výroby. Ovšem obě náhradní už jako nové mají skoro poloviční výdrž proti originálu. Tu předchozí jsem nechal asi 10 dní odpočinout, na začátku jakoby drží víc napětí, ale potom jde strmějc dolů, aspoň mi to tak připadá.
S tou Li-Ion to nebyl dobrý nápad. Takový mobil stařík jako T280i si s nimi moc dobře neporadí. A nabíjí je jinou nabíjecí charakteristikou pro NiMH možná Li-polymer.
Pak jde kapacita dolů a baterka ti dost rychle chcípne.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

NiMH? Tie sa pouzivali naposledy pri starych mobiloch s ciernobielym LCD. A aj spomedzi nich tie novsie alebo lepsie mali uz li-ion.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#11 Příspěvek od pepik9 »

Originál byla LiPol.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“