Televize LG, nefunkční část dálkového ovladače

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

Televize LG, nefunkční část dálkového ovladače

#1 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, u dálkového ovladače nefungují čtyři tlačítka. Když je propojím na tišťáku tak ani potom nedojde k vyslání signálu. Koukal jsem, že jsou spolu propojená. Chci se zeptat jak to funguje? Zdá se mi, že jsou zapojena paralerně přes takové odpory, které jsou přímo na tišťáku a stlačením tlačítek dojde k uzavření okruhu s určitou impedancí. Je má myšlenka správná?
Ty nefunkční tlačítka jsou zakroužkována čeveně, pokud to teda půjde vidět.
Díky za případnou pomoc.
Přílohy
IMG_20141112_115450.jpg
(176.1 KiB) Staženo 172 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Ne, tyhle ovladače s větším počtem tlačítek bývají zapojeny do matice (sloupce x řádky). Procesor podle toho pozná které tlačítko bylo stisknuto a podle toho vygeneruje kód.
Pokud ti nefungují tyhle čtyři tlačítka, tak zkus najít zda mají společný nějaký přívod k procesoru. Pokud ano, tak v něm bude problém. Ty černé podlouhlé plošky, to je jakoby další vrstva desky- je to spoj z vodivého laku. Občas bývají problémy na přechodech vodivý lak- měděná fólie.

P.S.: Ta fotka by šla udělat líp...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#3 Příspěvek od kokun »

Ty dva dráty, co máš připájeny k IR-LEDce, vraž do zásuvky 230V a máš "opraveno" 8O
:lol: :lol: :lol:

Dej sem raději pořádné foto (ostré a nenasvícené bleskem).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

Ještě se neozval, je ještě naživu?

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#5 Příspěvek od dury2 »

Tak jsem dal na vaše rady a ty dva dráty, kterými jsem původně zjišťoval, jestli dioda vysílá jsem dal do zásuvky. Chci moc všem poděkovat, ledka už svítí a navíc s ní i všechno okolo. Ale asi asi jsem přehodil fázi protože i když to teď hodně svítí, tak na totelevize nereagujeu. 8O
Odpoledne to pořádně nafotím a dám to sem, zatím moc díky všem, co mi chtějí poradit.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#6 Příspěvek od stanimir »

Pokud chceš vidět zda vysílá dioda tak se na ní podívej foťákem na mobilu.

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#7 Příspěvek od dury2 »

to jsem samozřejmě také dělal, ale je celkem težké držet v jedné ruce foťák, druhou rukou zkoušet propojit kontakty a ještě mít hlavu tak, abych viděl na display. Takhle to bylo pohodlnější.
V příloze posílám lepší foto, snad to bude lepší.
Díky
Přílohy
1.jpg
(292.08 KiB) Staženo 84 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Tak podle topologie desky bych hledal problém tam, co jsem udělal červený kroužek (je to místo napojení spoje z vodivého laku na měděnou fólii). Ale klidně může být problém i za ním (směrem k IR LED)- například zlomená cesta.
Přílohy
DO_upr.jpg
(77.79 KiB) Staženo 94 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#9 Příspěvek od dury2 »

snad trochu lepší foto
Přílohy
3.jpg
(112.89 KiB) Staženo 81 x

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#10 Příspěvek od dury2 »

díky, kroužky jsem udělal čtyři. myslíš ten konkrétní ve tvém výřetu a nebo zkontrolovat všechny?
Díky

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od Michal22 »

Ten bod, který jsem označil, souvisí se všemi čtyřmi tlačítky, které ti nefungují. A protože na stejné větvi je minimálně ještě jedno tlačítko (konkrétně třetí odspodu vpravo), které ale tobe funguje, tak bych si dovolil tvrdit že na 99% je problém v tom bodě, co jsem označil.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#12 Příspěvek od dury2 »

tak bych si dovolil tvrdit že na 99% je problém v tom bodě, co jsem označil.
moc díky, zítra to zkontroluji a dám vědět.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od PotPalo »

Ja len zvýrazním cestičku, ktorú majú tie tlačítka spoločnú. Sú tam ďalšie dve (označil som ich A a B), tie fungujú? Podľa toho už nebude ťažké zistiť kde je cestička prerušená.

Na zistenie funkčnosti diaľkových ovládačov používam maličké tranzistorové rádio prepnuté na stredných vlnách (AM). Netreba nič naladiť, len ho mať zapnuté a priložené pri ovládači (treba zistiť na ktorom mieste funguje najhlasnejšie, tuším pri I.O.). Pri stláčaní tlačidiel je počuť okrem šumenia aj signál ovládača.
Přílohy
cesticka.jpg
Treba ísť po cestičke...
(68.13 KiB) Staženo 92 x

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#14 Příspěvek od warp »

Chyba bude asi v napojení cesty (tam u té bílé èáry), zmìø šlusmetrem

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#15 Příspěvek od dury2 »

Hurá opraveno. Je to divné, ale nakonec byly vadné dva spoje/přechody (na fotce v kosočtverci). Po opravě vše funguje jak má. Všem co mi radili moc a moc děkuji, bez váš bych kupoval nový ovladač.
Ještě pro upřesnění, jak vlastně procesor pozná, které tlačítko je zmáčknuté, šlo by mi to nějak vysvětlit? Michal22 psal, že je to zapojené do matice.Jak to vlastně funguje? Děkuji
Přílohy
opraveno.jpg
(119.87 KiB) Staženo 93 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“