Tesla BM566A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
IkaSGC
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

Tesla BM566A

#1 Příspěvek od IkaSGC »

Zdravím, nafasoval jsem zdarma zmíněný osciloskop. Po startu nenabíhá obrazovka, jen podsvícení. Předpokládám teda že budou KO kondíky takže se bude muset opravovat nebo dat někam do opravy. Chci se zeptat, nemá někdo nebo neví kde sehnat servisní manuál+návod na tento stroj ? Hledal jsem v googlu ale nikde nic. Jsou jen odkazy na stránky kde se to nedá stáhnout. Pokud by někdo měl i tip proč to nejede tak by to pomohlo díky. :)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
IkaSGC
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od IkaSGC »

Pokud kliknu na odkaz na té stránce tak mě to hodí sem (http://elektrotanya.com/tesla_bm566a_sm ... nload.html) kde není žádný odkaz na stažení.

Uživatelský avatar
IkaSGC
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od IkaSGC »

Beru z5... Po 4 minutách čekání se dole malinkým písmem objevil odkaz.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od WLAB »

Mel jsem podobne symptomy - problem byl na desce jasoveho zesilovace, modul vlevo vzadu, tusim... Kondenzatory opravuji vetsinou ve spotrebni elektronice, klidne o 20 let mladsi...
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
IkaSGC
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#6 Příspěvek od IkaSGC »

WLAB píše:Mel jsem podobne symptomy - problem byl na desce jasoveho zesilovace, modul vlevo vzadu, tusim... Kondenzatory opravuji vetsinou ve spotrebni elektronice, klidne o 20 let mladsi...
Osciloskop opraven, vada byla na oné desce. Byla tam silně zoxidovaná pojistka. Poté co jsem ji vyměnil tak obraz jede ale dalším problémem jsou potenciometry. Otázku mám ještě jednu, jak onen osciloskop zkalibrovat ?

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od WLAB »

Zrejme nejake slabsi misto toho skopu.
Zkalibrovat - ale co? Nastavovat se tam da asi miliarda veci...
de omnibus dubitandum est

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Davidus »

WLAB bohužel tyhle typy osciloskopů mají slabších míst opravdu dost měl jsem jich několik. :roll:

kdysi jsem na BM566A kalibroval časovky a to bylo teda něco, člověk seřídí jeden rozsah a ostatní se rozjedou úplně, byly snad +/-30%

Uživatelský avatar
IkaSGC
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#9 Příspěvek od IkaSGC »

Aha... jak to tak čtu tak radši do toho už nerýpat a nechat si jej opravdu jen na hraní a přibližné pokusy. Na ebay pak zakoupit nějaký Hameg a je to.

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od WLAB »

Davidus: Ja mel take "vakl" na jasovem zesilovaci. Casovka, co se tyce cas/dilek se mi zdala OK. Tu jsem dostavoval jen na 621, ale celkem to slo... Na 566 jsem ale musel bojovat s nedobrou linearitou pily CZ a pozdni rekaci komparatoru zastavujicich CZ a ridicich prisviceni. Konstrukcni slabina, ta CZ je proste mizerna, rozsah 50ns/dilek (coz samo os sobe neni na 120MHz osciloskopu nic moc) uz je za hranici obvodoveho reseni.... Cele podtrzene malou sirkou pasma jasoveho zesilovace, zpusobujici pozdi reakci na prijasnovaci signal.
de omnibus dubitandum est

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“