16F887

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#46 Příspěvek od net »

Díky pánové za reakci.
milops3-chybu pøeložení to nehlásí,jde o program øešený døíve tj.pøepínání nahoru-dolu LED se kterým jsi mi dost pomáhal.Zapojeni naskenuji jak se k tomu dostanu.
chenze-MCLR jsem pravda neøešil a mám v tom trochu nejasnosti.Dle zapojení na internetu to je øešeno pokaždé jinak.Jinak používám vyšší programovací napìtí.
Možná dìlám nìkde blbost a zbyteèné otravuji pøesto díky.

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#47 Příspěvek od Chenzee »

Asi si nerozumíme. Takže sem hoď schéma a trochu řekni, co to dělá nebo nedělá. Jinak budeme šlapat zelí.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#48 Příspěvek od MiloPS3 »

Možná dělám někde blbost a zbytečné otravuji přesto díky.
ano, to znamena ze budes postupovat nasledovne, takze napisu program kde se jen rosviti ledka, po nahrati-
ledka nesviti/poblikava : neosetrenej MCRL, spatny pojistky,chyba v programu (vzhledem k tomu ze se jen nastavuje I/O a log uroven neni problem najit chybu)
led sviti, ok,
pridame blikani 1Hz-
blika ale ne 1Hz: spatne nastavyny oscilator/spatny zdroj hodin
blika 1Hz: muzem pokracovat v rozsirovani programi

to ze program behal na jinym procesoru neznamena ze tady to pobezi bez uprav

TOHLE JE ZAKLAD A DELA TO VETSINA PROGRAMATORU !! TAKZE SE TO TAKY NAUC A PAK MUZES RICT ZE TOHLE JE OK A NEMUSIME CIST Z VESTECKY KOULE !

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#49 Příspěvek od net »

Zdravím,jak bude možno zapojení naskenuji a vložím.Nicménì se pokusím zatím popsat.TL-levá-pravá roluje vpravo-vlevo spínáno RA2-RA3,vystupy RB0-RB5 pøipojeny na vstupy ULN203 ktere potom spíná relé 1-6.Oèekávaná funkce je stisk napø.levá-sepne rel.2-další stisk opìt levá vypne rel.2 sepne rel.3atd.Pøi stisku pravá zase opaènì.Spínání urovní na pinech øeším optoèleny spínány tlaèítkem+15V,spínají log.uroven na pinu +5V a 10k odpor proti zemi.Relé pøipojena na +5V a ULN je pøipojuje k zemi(GND)
MCLR pravda ošetøeno nemám.Dík.

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#50 Příspěvek od net »

...ještì doplním 16f88 je smd I/SO pouzdro,progr.PICkit2
Zapojeni:
pin4-MCLR=Vpp
pin5=Vss GND
pin9-PGM=nepoužito
pin12-PGC
pin13-PGD
pin14-Vdd+
Pøedpokládám,že tady chyba není?

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#51 Příspěvek od net »

Zdravím pánové,vypadá že poøešeno.Chyba byla,nebo je dlouhá pauza pro spínání optoèlenem(èekací smyèka pro ošetøení zákmitù tlaèítek).Pauza tam bejt musí,jinak to dìlá co chce.Jde už jenom o nalezení nejideálnìjší doby.Díky za spolupráci.
Jinak MCLR jsem nastavil na off,jinak se to rùznì rušilo.

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#52 Příspěvek od net »

Zdravím,ještì jeden problémek to ale má.Pøi krokování na jednu stranu bez chyb,pøi krokování zpìt mi to sepne více výstupù.Dìlá to pouze pøi napojení na zdroj a odpojeném programátoru-pokud to nechám na napájení z progr.nemá chybu.Nebo napájím ze zdroje a neodpojím progr.bez chyb.Díky

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#53 Příspěvek od Chenzee »

To tě máme prosit na kolenou, abys sem hodil schéma reálného stavu? Bez toho se nehneme! :roll:
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#54 Příspěvek od net »

Prosit nemusíte pøekreslovat se mi to nechce v utery to naskenuji.Døíve se ke skeneru asi nedostanu.

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#55 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 13:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#56 Příspěvek od net »

...telefon má,akorát ho to nìjak nenapadlo.Malíø zrovna nejsem,ale snad to èitelný je.
Přílohy
2014-11-16 14.27.22.jpg
(23.79 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#57 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 13:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#58 Příspěvek od net »

Díky.No s relatama mi to napadlo taky,ale jiné momentálnì nemám.Zkušebnì jsem napojil i 9V baterii pøed stablo místo zdroje a kousne se to taky,když napojím progr.chodí jako víno.Když bude problém v napájení relat,tak to pøece musí padat i pøi napájení z programátoru.Nevím kde už je jiná možná chyba v napájení-napìtí na výstupu drží.Ještì mám jednu myšlenku,zda nìkterý z programovacích pinù nìco nesebere když je progr.odpojen-nebo blbost?

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#59 Příspěvek od Chenzee »

Zkus toto. Nekrokoval jsem to, nemam moc casu ale mohlo by se to zlepsit. Jeste tu tvoji cekaci smycku nastav na radove na desitky ms, to by melo stacit. Ale uvidis, muzes polaborovat. Pokud problemy nezmizi, hledej dale kolem napajeni.
Omlouvam se, ze pisu bez hacek a carek.
Přílohy
test_prog.txt
Tak to zkus
(3.19 KiB) Staženo 40 x
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
net
Příspěvky: 200
Registrován: 07 kvě 2004, 02:00

#60 Příspěvek od net »

Ze smyèkama jsem už provádìl rùzné pokusy-tady to asi nebude když udìlám kratší tak to lítá jak chce a když dám delší musím to maèkat nìkolikrát.No prostì mám pech,ale neva snad to nìjak dám.A dìkuji za každý nápad.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“