založní zroj jako měnič z 12 na 220?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
regis
Příspěvky: 4
Registrován: 26 zář 2006, 02:00

založní zroj jako měnič z 12 na 220?

#1 Příspěvek od regis »

Ahoj lidi.chci se zeptat,mam doma starej zalozni zroj APC BACK-UPS 300.slo by to použit jako menic do auta???

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

V UPSke je velke tazke trafo. Menic do auta si kup radsej normalny. A takmer nikdy neporebujes menic na 230V, ale menic na napajanie nejakej konkretnej veci - tie su mensie, ucinnejsie a lacnejsie.

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#3 Příspěvek od heldybeldy »

Neviem aku mas UPS-ku, ale to co je tam tazke nie je trafo, ale oloveny akumulator.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

No vo vsetkych, co som rozoberal (rozne APC 600-700VA), boli dve tazke veci - akumulator a trafo.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od drabek06 »

Pouzit se to da, proc by ne :wink: Zalezi jen na dotycnym jestli mu nevadi velikost a vaha . . .

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

Ty maly APCka nejsou staveny na trvaly provoz menice, ale vzdy tak na dobu nez se vybije AKU, tzn v pripade APC300 tak do 30minut podle zateze.
Pouziti jak menice tedy nelze doporucit.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

RadekB píše:Ty maly APCka nejsou staveny na trvaly provoz menice, ale vzdy tak na dobu nez se vybije AKU, tzn v pripade APC300 tak do 30minut podle zateze.
Pouziti jak menice tedy nelze doporucit.
Presne tak. I kdyz po pridani chlazeni jsou schopny jet dele. Je tam jeste problem ze ona urcuje pretizeni podle toho jake ma ubytky napeti na privodnich kabelech a na aku. Takze kdyz jsem misto 7Ah pripojil 18Ah jinými dráty nebyla se schopna pri pretizeni vypnout. Jinak pro trvaly provoz jsou treba smart XL
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#8 Příspěvek od heldybeldy »

Mne sa zda ze tych 30min sa uz da povazovat za trvalu prevadzku, ved za ten cas vsetky suciastky musia byt uz davno na prevadzkovej teplote. Limitujucim faktorom tam podla mna bude len kapacita akumulatora.

Uživatelský avatar
roxor
Příspěvky: 15
Registrován: 07 lis 2006, 01:00
Bydliště: PK SK

#9 Příspěvek od roxor »

Nie som si uplne isty, ale mam taky dojem, ze tie slabsie a jednoduchsie UPS-ky nebolo mozne zapnut ak neboli napajane 220/230, potom uz pri vypadku napatia pracovali.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#10 Příspěvek od RadekB »

heldybeldy píše:Mne sa zda ze tych 30min sa uz da povazovat za trvalu prevadzku, ved za ten cas vsetky suciastky musia byt uz davno na prevadzkovej teplote. Limitujucim faktorom tam podla mna bude len kapacita akumulatora.
Ver me ze neni.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od rezis »

RadekB píše:
heldybeldy píše:Mne sa zda ze tych 30min sa uz da povazovat za trvalu prevadzku, ved za ten cas vsetky suciastky musia byt uz davno na prevadzkovej teplote. Limitujucim faktorom tam podla mna bude len kapacita akumulatora.
Ver me ze neni.
Hlavne je poddimenzovane trafo. Jinak se tam toho moc nehreje. UPS az na par vyjimek lze zapnout bez site. Jen je treba vedet jak.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#12 Příspěvek od heldybeldy »

Mam UPS LITE 400, ale ziadne zelezne trafo v tom nieje, iba par malych feritovych. Nemam od toho schemu, ale vyzera to tak, ze siet nieje galvanicky oddelena od akumulatora. Chcel som ho pouzit ako zalozny zdroj k obehovemu cerpadlu ustredneho kurenia (asi 50W), ale ked sa vypne zataz tak to nejde znova nahodit. Nevie niekto ako sa to da vyriesit?

Uživatelský avatar
bax
Příspěvky: 3
Registrován: 10 zář 2006, 02:00

230V na aku

#13 Příspěvek od bax »

mám UPS Victron, taktéž nemá galvanicky oddělený akumulátor od síťě - bacha na to ;-)

Uživatelský avatar
jpirat
Příspěvky: 10
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#14 Příspěvek od jpirat »

Vyřazenou UPS jsem použil jako měnič 12V/230V. Místo vnitřního AKU jsem připojil kabel s konektorem do zapalovače. Musel jsem odletovat vnitřní "repro" pořád to řvalo. Vše fungovalo na dovolené bez problémů. Měl jsem připojené elektronické zářivky.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od Stribrnak »

Na trzistich u nasich Asijskych spoluobcanu se cas od casu objevuje nadherny menic 12V na 230V spickove 300W, 200W trvale za 500,- inflacnich. Kamos mi je tam kupuje a tisice dekovnych dopisu. Chodi moc pekne. Pokusim se zjistit kde to presne kupuje.

Stribrnak

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“