MAX038

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

PavelFF << vy snad máte šestý smysl. Chtěl jsem to sem dát, až budu hotov, ale když už jste se trefil ...

V rámci svých pokusů o návrat k mikrokontrolérům, se kterými jsem pracoval asi před 20 lety než jsem utekl k programování na Unixu, jsem právě asi uprostřed vývoje generátoru do 70 MHz: ATMega328 + AD9851 + AD8007 + LCD 4x20. Mělo by to umět kromě stalé frekvence a amplitudy také amplitudovou modulaci, rozmítaný kmitočet klasicky 1% - 40% a logaritmický sweep 10 Hz - 100 kHz / 10s. Oba způsoby rozmítání mají zabudován frekvenční marker. Firmware pro ATMega je v podstatě hotov, dokončuji měření výstupního napětí, oddělovací zesilovač a výstupní atenuátor. Zatím je to ve formě funkčního vzorku na kontaktním poli + malé moduly pro vf. Snad se dostanu i k definitivní konstrukci, zejména co se týče výstupního atenuátoru.

Měl jsem v plánu to sem na bastlírnu uploadnout jako open source, aby si to každý mohl upravit podle svých potřeb, kdyby byl zájem. Generátorů s AD9851 je na netu hafo, ale jen jako klasické generatory ne jako voblery a většinou nedostanete zdrojáky od FW. Bude to celé napsané v céčku.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Bernard »

Na něco takového se já moc těším. Kéž by to znamenalo návrat lepších časů na bastlírnu!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od PavelFF »

Říkal jsem si, proč někdo, kdo má programování v malíčku, shání ještě dneska MAX038 (a riskuje dodání nefunkčního kusu).

To je velký projekt. Pokud už jste si dal tu práci a budete to mít zdokumentované, doporučuji zkusit udat konstrukci v Amáru. Je s tím sice hodně práce navíc, finančně je to ztrátové, ale redakce bude ráda, že mají námět do časopisu, čtenáři budou rádi za konstrukci a člověka hřeje ten pocit, že mu něco vyšlo a ještě udělal dobrý skutek. A když ještě vyhrajete v Konkurzu, dostanete navíc nějaký reklamní předmět.

Samozřejmě chválím úmysl poskytnout program na Bastlírně zdarma, takže zveřejnění programu v časopise nebude žádný problém.

Budete tam mít rotační enkodér pro zadávání kmitočtu? Nesnáším šipky nahoru a dolů. To mě zatím odrazuje od zakoupení podobného modulu z ebay.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Zdrojaky a schemy niekde na github a mozno to casom budu predavat cinania na eBay.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#20 Příspěvek od Hydrawerk »

Do Amára bych rozhodně mohl poslat tohle, zapadlo by to tam, ale nějak se mi nechce. http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... rs_321.png

Poslední dobou se tam objevují různé jednoduché a legrační konstrukce.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od PavelFF »

Jednoduché konstrukce nemusejí být vůbec na škodu, naopak. Ale musejí mít nějaké praktické využití nebo aspoň pobavit.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od mtajovsky »

Tak dohadování s Číňankou nedopadlo dobře, zjevně nechce převzít záruku. Pro zajímavost přikládám kopii dohadování s ní.
Přílohy
guess.txt
(1.76 KiB) Staženo 47 x

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od PavelFF »

Ještě není konec. Ta číňanka(může to být i číňan) pravděpodobně příliš nerozumí anglickému textu a moc nechápe, co píšete. Pořád dokola opakuje naučené fráze.

V případě , že to nedopadne, by to chtělo napsat do negativních hodnocení, že se jednalo o MAX038 a co bylo špatně.
Četl jsem tam několik stránek negativních negativních komentářů, ale málokdo napíše, o který obvod se jednalo a co bylo špatně. O MAX038 jsem tam nenašel žádný neg. komentář. Napsat že prodejce je podvodník není moc konkrétní a nepomůže to dalším zájemcům.

Zajímavé taky je, že rusové tam píšou komentáře prostě rusky. Něco na tom jejich komplexu velkého národa bude.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#24 Příspěvek od Zaky »

Zkuste případně přeměřit úbytky na substrátových diodách a porovnat s dobrým kusem, dá to představu, jestli je uvnitř nějaký křemík, jestli je úplně jiný, nebo je ustřelený některý vývod. Jak píše PavelFF, problém Číňanů je frekventně v neporozumnění angličtině, napsal bych cosi jednoduchého a trochu ostřejšího, aby to mělo šanci projít translátorem a upozornilo na potřebu řešení, třeba: Dear Lisa, chips are defective, they don´t work at all. You offer refund if items are not as described, right? Give me solution ASAP, otherwise you get negative feedback.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#25 Příspěvek od danhard »

Když to je zrovna takový pouzdro, který se dá bez problému přeznačit :D

Odpovědět

Zpět na „Součástky“