JTAGICE3

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

JTAGICE3

#1 Příspěvek od Jirka525 »

Ahoj, mám problémy s programátorem JTAGICE3. Instalace proběhla hladce a ve správci zařízení se objevily zařízení Jungo a v něm další 3 komponety- JTAGICE3, WinDriver a EZsocketGOT. Problémy začaly, když jsem spustil Atmel Studio 6.2. V seznamu nástrojů se objevil JTAGICE3 ale při jakémkoli pokusu o komunikaci s programátorem se objevila zpráva "Před pokračováním musí být JTAGICE3 SW updatován" Verze FW v přístroji 2.13, verze FW na disku 3.25. Když jsem zvolil upgrade, tak to chvilku šrotilo a nakonec se objevila zpráva "Obnova FW selhala restartuj přístroj a zkus to znova". Nevíte někdo co s tím? Existuje možnost ruční upgrade?
Díky Jirka
Naposledy upravil(a) Jirka525 dne 04 pro 2014, 17:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jirka525
Příspěvky: 325
Registrován: 22 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Psáry JN79GW

#2 Příspěvek od Jirka525 »

Tak nakonec se řešení podařilo najít. Trochu kostrbaté ale funkční. Posílám odkaz, kdyby se s tím někdo náhodou také trápil. http://atmel.force.com/support/articles ... earch&pn=1
Jirka

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

Díval jsem se na do Atmel store na debuggery. Poměrně levná varianta ATMEL-ICE - a sice jen PCB se zdá podle podporovaných rozhraní a sortimentu kontrolérů téměř rovnocenná s JTAGICE3, které je ale výrazně dražší. Má JTAGICE3 nějakou podstatnou výhodu?

Uživatelský avatar
ross4435897
Příspěvky: 426
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od ross4435897 »

atmel-ice je podle me super varianta ... aktualne o nem uvazuji ...

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od mtajovsky »

Já taky. U Farnella nabízejí asi za 8 stovek bez DPH jen osazenou PCB. Porovnal jsem sortiment podporovaných kontrolérů a ATMEL-ICE jich podporuje skoro o polovinu více, než JTAGICE3. Otázkou je, jestli bude tak odolný jako JTAG ICE MKII nebo bude choulostivý jako Dragon.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“