Motor - diodový můstek

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jk87
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2014, 01:00

Motor - diodový můstek

#1 Příspěvek od jk87 »

Zdravím,

mám problém s motorem v mini cirkulárce a prosím Vás o radu. Konkrétně pak, že mi vyhazuje pojistky. :)

Před motorem je diodový můstek (http://www.gme.cz/diodovy-mustek-b250c3000-p227-053)

Pila je tato od MegaMotor (http://www.megamotor.cz/v4/script/defau ... 0e1b57f3d0)

V pile by údajně měl být tento motor (http://cfmotor.b2bage.com/product-dc-mo ... ixers.html)

Motor má odpor cca 500 ohmů, při připojení na zdroj stejnosměrného napětí cca 14 V se lehce otáčí. Měřil jsem i vypínač, bez zkratu.

Odešel nejspíš ten diodový můstek, který jsem vyměnil za nový (stejný typ), zkouška připojení do sítě a identická situace, vyhození pojistek dokonce až v hlavním jističi.

Nový můstek má odpor mezi + ~ a mezi - a ~, po vyhození pojistek má odpor i mezi ~ a ~. V čem by podle Vás mohl být problém?

Moc děkuji za případnou radu

P.S. Napadá mě ještě, že na motoru je označeno +, které jsem při výměně připojil na + můstku, stejně tak - na -. Ovšem původně byla na + černá bužírka a na - naopak červená. :roll:

H.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Jak dlouho se už projevuje ta závada? Jak stará je minicirkulárka?

Uživatelský avatar
jk87
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2014, 01:00

#3 Příspěvek od jk87 »

Cirkulárka cca rok a závada se projevila včera. Dokonce jela "naprázdno" a po cca 20 vteřinách vyhozené pojistky.

Výměnu můstku jsem provedl dnes a po zapnutí okamžitě vyhození pojistek.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#4 Příspěvek od Hydrawerk »

Připoj celý zařízení sériově přes omezovací 100W žárovku a pak se uvidí. Zatím to vypadá na nějakou závadu v motoru, která se projeví až při 230V.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

Ten usměrňovač změříš jako čtyři diody, napřed v propustném a pak hlavně v závěrném směru. Klidně použíj elektrikářskou prozváněčku, a nesmí žádná z nich pískat v obou směrech!

Těch 500R by mohlo být OK. Vzalo by si to 0.46A a příkon 106W...

Může být? Na co je ta cirkulárka, na stromy asi ne :lol: .
Hádám, že maximálně tak na polystyren.

Tvůj odkaz na výrobek nefunguje.

Obávám se, že to pouhým usměrňovačem nebude.

Nejsou uvnitř motoru odrušovací kondenzátory který jsou proražené?
Co kartáče nejsou již příliš krátké - K.O.. Komutátor je OK, neoprskaný, nevybroušený?

Jaký má tento motor buzení? Jsou tam permanentní magnety?

Uživatelský avatar
Ondra2
Příspěvky: 530
Registrován: 19 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od Ondra2 »

Podobný krám jsem řešil, ale v plničce cigaret - motor byl plný prachu z uhlíků a občas se natáhl oblouk přes ten prach, prorazilo to usměrňovač a pak hlavní jistič na baráku.

Na to jsem přišel až po druhém usměrňovači.

Ten můj výrobek plnil dokonce 2 funkce, jednak plnil cigaretové dutinky, druhak dokázal celé ulici dokonale zarušit TV. Hlavně, že je na tom CE.

Uživatelský avatar
jk87
Příspěvky: 3
Registrován: 08 pro 2014, 01:00

#7 Příspěvek od jk87 »

Tak jsem nakonec koupil nový motor. :)

Žárovku, ani objímku nemám, o víkendu zkusím sehnat o motor vyzkoušet takto.

Jinak pilka je to slabá, na balsu, tenčí překližku...

P.S. Měl jsem ale usměrňovač zapojený naopak!, bláhově jsem se domníval, že + na motoru propojím s + na usměrňovači a - na -. Ovšem podle schématu, ke kterému jsem se dostal až později to bylo právě naopak. + na motoru na - na usměrňovači... motor jsem zkoušel cca 10 vteřin a ok, po nasazení kotouče po 1 vteřině chodu zase vyhozené pojistky. :/

MiraH

#8 Příspěvek od MiraH »

jk87 píše:Tak jsem nakonec koupil nový motor. :)

Žárovku, ani objímku nemám, o víkendu zkusím sehnat o motor vyzkoušet takto.

Jinak pilka je to slabá, na balsu, tenèí pøekližku...

P.S. Mìl jsem ale usmìròovaè zapojený naopak!, bláhovì jsem se domníval, že + na motoru propojím s + na usmìròovaèi a - na -. Ovšem podle schématu, ke kterému jsem se dostal až pozdìji to bylo právì naopak. + na motoru na - na usmìròovaèi... motor jsem zkoušel cca 10 vteøin a ok, po nasazení kotouèe po 1 vteøinì chodu zase vyhozené pojistky. :/
Zdravím, kde jsi sehnal ten motor? potøebuji také koupit.
dìkuji
MH

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

Ten co se ho asi ptáš se tady objevil před 2 roky! :roll: . Stejně jako ty :cry: :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“