Detektor kovů - výroba

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Clone PI vyšlo také v Aradio 3/2007 i s DPS. Navíc jsou tam obrázky a popis vinutí hledacích cívek. Taky jsem ho stavěl, někde se tu potlouká i fotka. Tady máš odkaz na stránky autora. Jsou tam i odkazy na stažení různých verzí firmware. A jestli dáváš přednost procesorům Atmega před PIC, má tam i verzi s Atmega8.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od CZJKP1 »

Osobní zkušenost bohužel. Ale vím o dotyčném, který se do stavby tohoto pustil a nějakou minci i v lese našel. Pokud se ještě do té doby neumoudřím a nepostavím něco lepšího, tak asi dojde na tento. Na vylepšování bude času dost, umění je začnout.

A stejně, pokud něco pěkného najdeš, tak bys to měl správně vrátit :lol: , respektive zákon to nařizuje, toť bohužel zákony ČR. Pokud nepřítel nekouká, můžeš to držet (načerno) ale moc bych se tím asi nikde nechlubil. Nebo by se mohlo stát něco podobného, jako causa o které nám tu jeden čas dost dlouho média hnojili hlavu.

Uživatelský avatar
ace1x
Příspěvky: 27
Registrován: 30 čer 2014, 02:00

#18 Příspěvek od ace1x »

Pár fotek.
Kdyby někdo chtěl upravené schéma s deskami pro krabičku viz. foto tak napište.

edit:
mám verzi s Atmega 8
Přílohy
DSC_0378_result.JPG
(171.08 KiB) Staženo 138 x
DSC_0375_result.JPG
(251.42 KiB) Staženo 132 x
DSC_0374_result.JPG
(297.05 KiB) Staženo 136 x
DSC_0373_result.JPG
(298.61 KiB) Staženo 127 x

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#19 Příspěvek od mihal »

Asi by to chcelo trošku doplniť parametre detektoru. Lenže ono ich autor vlákna asi nepozná a tak mu bude v podstate jedno, čo postaví, pretože potrebuje praktický úvod do "mrcasení".
Ja by som mu ako prvý doporučil nejaký BFO, je na stavbu jednoduchý, rozlíšenie železného od neželezného kovu zvládne a dosah mu bude stačiť. Stabilitu pri trpezlivom bádaní vyšolichá na prijateľnú mez. Po získaní základných skúseností bude vedieť lepšie špecifikovať čo vlastne chce hľadať.
A je celkom možné, že než si to v hlave utrasie, bude mrcas v CZ postavený mimo zákon, a za ušetrené peniaze za vymakaný stroj si môže kúpiť niečo, o čom ho presvedčia že to potrebuje prípadne mu od nich pomôžu:Obrázek

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

#20 Příspěvek od Dalaz »

Hlavním parametrem detektoru je v tuto chvíli osvědčená a odladěná konstrukce, jednoduchost, dobrá citlivost a dosah. Jsem rozhodnut pro typ PI. Oproti BFO mají větší dosah a nejsou tak choulostivé na stabilitu. Zřejmě tedy dojde na ClonePI. Na autorových stránkách jsou různé verze. Je mi celkem jedno, zda to bude PIC nebo AVR, ale např. u verze AVR je FW z roku 2007, nezkoušeli jste od stejného autora detektor Chance? Je novější a tudíž možná "lepší".

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#21 Příspěvek od mihal »

ClonePI nemá funkčnú diskrimináciu, až budeš v teréne tak to bude po čase opruz, pretože vyhrabať 50x po sebe železo naserie. Inak to chodí celkom normálne. On tam je zavedený systém neustáleho automatického dolaďovania, čiže to stále nejak slabo popipkáva - najvyššia citlivosť. Tým si kompenzuje aj vplyv zeme. Až sa pod cievkou objaví kov, tak tón na základe intenzity odozvy stúpa. Rýchlosť je dobrá, cievka nieje kritická. Na 1,3Ah aku môžeš hľadať celý deň.

Uživatelský avatar
Dalaz
Příspěvky: 46
Registrován: 29 bře 2010, 02:00

#22 Příspěvek od Dalaz »

O té absenci diskriminace vím. Určitě je to nevýhoda, ale jelikož blbnutí s detektorem není můj denní chleba, tak to pro začátek oželím. Pokud čas ukáže, že ji potřebuji, postavím něco nového :D

Uživatelský avatar
ace1x
Příspěvky: 27
Registrován: 30 čer 2014, 02:00

#23 Příspěvek od ace1x »

Ono hlavně PI není náchylný na cívku. Namotáš jakoukoli a bude to spolehlivě fungovat, žádný kompenzace a složitý nastavování. Když jsem neměl cívku, smotal jsem pár drátů dokola a už to šlapalo.

Edit:
A je třeba si taky uvědomit, na co ho chceš používat. Pokud budeš zlatokop, koupíš si profi za 30 a víc tyček, pokud ti bude stačit radost z každýho nalezenýho železa a z vlastní konstrukce, postavíš něco co se tady řeší a je odzkoušený.

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#24 Příspěvek od KiTt »

Zdravím

Trošku oživím toto téma.
Kolega v práci mě požádal o pomoc se stavbou detektoru kovů.
Bohužel tomu moc nerozumí a něco si pozjišťoval na netu.
Tak trochu pokukuje po clonepi, ale verzí je hodně a absence diskriminace taky může být časem problém.
Nechci se pouštět do nějakých úplně složitých konstrukcí, takže bych potřeboval poradit nějaké osvědčené zapojení abych to nemusel pak týden nastavovat.
Takže uvítám všechny rady a nápady co stavět. Ideálně kdyby se dal někde koupit vyleptanej tišťák. Přinejhorším to dám udělat k Bůčkovi. :oops:
Naposledy upravil(a) KiTt dne 21 dub 2018, 17:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

KiTt píše:...Přinejhorším to dám udělat k Bůčkovy.
U nekonečnýho Vesmíru tobě to nerve bulvy z hlavy, napsat podstatný jméno rodu mužskýho životnýho v jednotným čísle a ve třetím pádu s tvrdým "Y" na konci? To taky napíšeš "dám to volovY" ????? Dyk ty kurwa píšeš hůř jak mušlimák!!!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#26 Příspěvek od KiTt »

Omlouvám se s největší pokorou.
PS tak to dopadá když se spoléháte na autokorekci.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Já se omlouvám za OT, ale to už se dál nedalo ... Když člověk furt musí číst ty vYbrace, vYsení, vYnutí, vYdličky a vYšně nebo slovesa v množným čísle s mužskou koncovkou v minulým čase s -Y- na konci, tak jednou k tomu výbuchu dojde ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jenys »

Ale jo, proč ne, kdo by nevybouchnul, že? I tak se to dá napsat slušněji. Třeba oprav si to Y na I (tečka) :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“