PIC z Číny

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

PIC z Číny

#1 Příspěvek od hakamusai »

Zdravím,na eBay jsou ke koupi levný MCU PIC.Jsou to nějaké klony,nebo je to originál Microchip ?
Třeba tohle.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Za ty peníze bych ze dva koupil a vyzkoušel.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#3 Příspěvek od hakamusai »

No právě že je to až podezřele levný.Ikdyž Lhotský prodával před cca rokem taky levně (16F887 za 49kč),dnes kolem 80kč.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Predajca ma dobre hodnotenie, tak by som sa nebal. Keby nahodou nefungovali, tak sa ozves a tych par dolarov ti vrati.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#5 Příspěvek od procesor »

Bežné ceny sú pod 2USD...vo väčšom.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#6 Příspěvek od tomasjedno »

Na aliexpress jsou jich za tu cenu mraky.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od hakamusai »

Četl jsem cosi,že na aliexpress je nakupování mnohem větší riziko.Co je na tom pravdy?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#8 Příspěvek od monterjirka »

A co počkat, až bude mít TME nějakou akci, kdy má dopravu zdarma?
http://www.tme.eu/cz/details/pic16f887- ... echnology/#

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#9 Příspěvek od tomasjedno »

hakamusai píše:Četl jsem cosi,že na aliexpress je nakupování mnohem větší riziko.Co je na tom pravdy?
Nevím, co je na tom pravdy. Je fakt, že jsem tam reklamoval víc věcí, než na dealextreme, ale vždycky jsem dostal prašule zpět. Letos jsem tam utratil celkem 340 US$ v 16 objednávkách.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

na aliexpress je skor podla mna nizsie riziko, lebo tam zaplatis aliexpressu a bud po 30-tich dnoch, alebo ak potvrdis prevzatie idu peniaze predajcovi.
Co sa tyka kvality, tak maju tam aj origo veci (ale za to si zaplatis), a maju aj fake za par eur. Nekupujem vzdy to najlacnejsie, a nikdy som nemal problem s kvalitou. naposledy mi prisli 5xtlc5940 - vsetky plne funkcne.

tomasjedno: ja som praveze prestal objednavat z dx, mal som pocit, ze tam predavaju totalne smejdy za vysoke ceny.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#11 Příspěvek od Sadra17 »

hakamusai píše:Četl jsem cosi,že na aliexpress je nakupování mnohem větší riziko.Co je na tom pravdy?
je to něco jako čínský aukro s tim rozdílem že peníze jdou na účet aliexexpres a až po pozitivním komentáři je pošlou prodejci :wink:

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PabloX »

Zalezi na ake kusy natrafis, ja som raz objednal 5ks AVR cez Ebay, prvy po par zapisoch zdochol, dalsie fungovali podla nalady - raz sa dal naprogramovat, programator nenacital ani Signature...takto zdochlo vsetkych 5ks

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#13 Příspěvek od tomasjedno »

Sadra17 píše:...je to něco jako čínský aukro...
No to teda není. Na Aukru prodávají převážně fyzické osoby použité zboží, na Aliexpress obchodníci nové zboží.
What's the difference between Alibaba and AliExpress?

Alibaba.com is a business to business website provides a business trading platform for buyers and suppliers to exchange business information. Most of the members on Alibaba.com are manufacturers or trading companies or resellers who trade in large quantity order.

AliExpress is a new wholesale marketplace offering quality products at factory prices in small quantity. You can order as low as 1 item and pay safely using our secure escrow service. Payment is only released to the supplier after you confirm delivery.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#14 Příspěvek od Sadra17 »

tomasjedno píše:
Sadra17 píše:...je to něco jako čínský aukro...
No to teda není. Na Aukru prodávají převážně fyzické osoby použité zboží, na Aliexpress obchodníci nové zboží.
to bejvávalo :lol: ted už je tam prodejců s novým zbožím nesrovnatelně víc

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od otakarv »

Aliexpress není v žádném případě aukro. Jak zde dal citaci tomasjedno na aliexpressu prodávají obchodníci své zboží v malém množství za výrobní ceny.
Syn potřeboval odtamtud koupit do autorádia displej tak jsem si nejdříve prostudoval dostupné komentáře o aliexpressu i způsobu nakupování na něm a pak jsem se s klidným svědomím vrhl se synem na objednávku (syn použil svojí platební kartu VISA, já kartu nemám).
Vše proběhlo k naší spokojenosti bez problémů, displej dorazil za 14dní od samotné objednávky. Po vybalení, na kterém si dal prodejce záležet, jsem zjistil jiné označení na něm tak jsem ihned kontaktoval prodejce a ten mi ihned odpověděl že i s tímto označením je displej kompatibilní. Po namontování fungoval bezchybně.
Ještě před vánocemi jsem si objednal tento R-C metr pro SMD MS8910, dorazil za 17dní od objednávky. U rozsahu pro měření odporu jsem však zjistil, že když zkratuji měřící piny tak se mi na displeji objeví hodnota 0,3Ω což se mi zdá mímo tolerance v tabulce je uvedená chyba 0,1Ω do 300Ω. Několikrát jsem kontaktoval prodejce ale neozval se mi (Že by byly na příčině ty svátky?).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“