Zapojení bezpečnostního čidla a sirény

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mec
Příspěvky: 37
Registrován: 18 zář 2011, 02:00

Zapojení bezpečnostního čidla a sirény

#1 Příspěvek od mec »

Ahoj a vše PF 2015
Potřebuji poradit jelikož vykradly už několik chat v blízkosti té mé tak čekám kdy přijdu na řadu. Tak jsem koupil venkovní sirénu a pohybové čidlo paradox NV500 jenže výstup s čidla je NC a siréna funguje na přivedení signálu tak bych vás chtěl poprosit jestli nemáte někdo schéma jak otočit signál s N.C. na N.O. . Prostě něco co to umí vyhodnotit. Relé tam dávat moc nechci jelikož by muselo být pořád sepnuté.
Předem děkuji všem za rady

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

ale ono je to dobře !
. . . ta siréna by měla začít houkat i při přestřižení, či přetržení drátů !

Uživatelský avatar
mec
Příspěvky: 37
Registrován: 18 zář 2011, 02:00

#3 Příspěvek od mec »

Ano to ona funguje,ale potom vzniká problém z deaktivací a aktivací. Když ji napojím napájení přes čidlo tak po deaktivaci vše v pořádku, po aktivaci to cca deset vteřin problikává což způsobuje houkání sirény po dobu těch deseti sekund. Myslel jsem že bych to právě deaktivoval vstupem sirény. Klasicky tajný vypínač.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od PavelFF »

Taky by mě zajímalo, co se stane až spustí siréna. Uslyšíš to? Zajedeš tam?
Je tam někdo, kdo ti dá vědět?

Uživatelský avatar
mec
Příspěvky: 37
Registrován: 18 zář 2011, 02:00

#5 Příspěvek od mec »

Brána GSM nepřichází v úvahu je to v údolí absolutně bez signálu. V těsné blízkosti chatového údolí se nachází železniční přejezd a jelikož to sousedí s vojenským prostorem tak ten přejezd chodí otvírat nadražák a ten tu sirénu uslyší a ihned zavolá. To už mám domluvený.
Máte tedy někdo nějaké řešení.

Uživatelský avatar
mec
Příspěvky: 37
Registrován: 18 zář 2011, 02:00

#6 Příspěvek od mec »

Siréna ES-02 má záložní akumulátor napájené za sítě pokud dojde k přerušení přívodu rozezní se siréna. Odpovídám na dotazy typu pojedeš tam? kdo to uslyší? a to jsem chtěl jen jak obrátit signál. Na to sem si ještě na tomhle forum nezvykl že potřebuji poradit s jednou věcí,ale napřed musím projít těmito otázky a potom doufat že se někdo ozve kdo mi odpoví na můj dotaz. Prostě pokud vím jak to udělat a chci odpovědět tak poradím a ne že píšu co to má za komplikace.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Tak třeba takto:

Ale nevím, jest-li je to pro tebe to pravé "ořechové". :wink:
Přílohy
NCvsNO.png
Pozor na polaritu výstupních svorek!
(5.03 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
mec
Příspěvky: 37
Registrován: 18 zář 2011, 02:00

#8 Příspěvek od mec »

Jen konstatuji jak mi to tady připadá nechtěl jsem se někoho dotknout jen mi to tak připadá. Jednou sem chtěl opravit dobíjení na traktor tak sem napsal tady podotýkám že jsem potřeboval jen pomoc s najít náhradu a hned jsem dostal odpovědi že si mám koupit nový dobíjecí modul atd. Vím že se to třeba nevyplatí spravovat nebo vyrábět,ale mám to tak že pokud to spravuji nebo vyrábím tak to líp pochopím a je to pro mě lepší zkušenost. Jsem na úrovní úplného začátečníka elektroniku jsem nestudoval a učím se jen doma z knížek.
Takže všechny problémy s umístěním s viditelnosti a jestli to někdo uslyší sem prozkoumal už předem než sem napsal dotaz.
Vím že invertovat signál nebude nějak těžké ale hledám nejlepší cestu.
Tak se omlovám jest-li jsem se někoho dotkl

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“