7 segmentový displej 7mm, princip?

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lokas
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2013, 01:00

7 segmentový displej 7mm, princip?

#1 Příspěvek od lokas »

ahoj
chtěl jsem poprosit někoho o vysvětlení nebo odkázaní na nějaký směr kde zjistit jak pracuje 2 místný 7 segmentový displej 7mm výška znaku.
Chápu displeje, které mají společný vývod a počet přívodů je úměrný počtu segmentů. Ale zmíněný displej třeba(LD-D028XX-CC) má přívody párově spojeny. tak mi není jasné jak rosvítím hodnotu např 8,1 dle mojeho laického přemýšlení to bude ukazovat 8,8, . Prosím na jakém principu to pracuje nebo kde to zjistím :)


Uživatelský avatar
lokas
Příspěvky: 25
Registrován: 31 říj 2013, 01:00

#3 Příspěvek od lokas »

dik to slovo multiplex bylo tím pravým vodítkem ( jak říkal mistr na střední nemusíš vědět všechno ale musíš vědět kde to hledat), ale když nevíš co hledat tak se to hledá blbě :)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#4 Příspěvek od danhard »

Bohužel pryncip jsem nenašel :D
http://www.pravidla.cz/

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

Už paní profesorka na střední škole říkala, že není nutné mít v hlavě muzeum čísel a informací, že je třeba mít nějaký základní přehled a vědět kde najít další podrobnosti a další údaje...
Do dneška mi není jasné, jak ta ženské někdy kolem roku 1980 mohla tušit, že jednou bude tolik dostupných informací na internetu...

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#6 Příspěvek od jasin »

monterjirka píše: Do dneška mi není jasné, jak ta ženské někdy kolem roku 1980 mohla tušit, že jednou bude tolik dostupných informací na internetu...
Dneska zase mnoho lidí neví že všechny ty informace byly dostupné v knihovnách. Jen to bylo pracnější je vyhledat a muselo se přitom o dost víc umět než dnes. Ale čas běžel pomaleji, byly to zlaté časy. :marlboro:
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#7 Příspěvek od Soemtron »

Ukázka multiplexního řízení digitronů.
Přílohy
Multiplex Nexie.JPG
Taktovací kmitočet 25 kHz.
(128.28 KiB) Staženo 164 x
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Odpovědět

Zpět na „Teorie“