Nokia E52-1 po navlhnuti black death

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

Nokia E52-1 po navlhnuti black death

#1 Příspěvek od Boro »

Zdravim hosi,tenhle telefon mnela jedna holka v kapse kalhot a kalhoty navlhli,doufam ze na desti...No a ted fon nejde zapnout,je asi mrtvy,nic nenabehne,nevybruje.Baterii chvili nabijí asi do 2,9V,vic ne.Na zapinacim tlacitku je napeti .Mam i service manual ale nízky level,je tam jen to jak ho rozebrat a tak...Poradte kde mam co merit,nebo co nejvic odchazi pri navlhnutí,nebo nejaky hard reset...Opravami nevydelavam,delam vecsinou za jidlo a piti,vite sami ze se na tom ani vydelavat neda,jsou to nervy...Diky za kazdou profi radu!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

U E52 jsem nejčastěji potkal při oxidacích poškození kolem nabíjecího obvodu.
Schema máš tady: http://elektrotanya.com/nokia_e52_e55_r ... nload.html
Ale vzhledem k tomu, jaké měly tyto modely problémy s procesory, to vidím bledě.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Shodou okolností mě dnes na stůl přistál stejný model se stejným problémem. Vyčistil jsem jej isopropylem a už to lítá- C3310 upadl v důsledku pouhého čištění (úplně zčernalý cín), C3313 má uhnuilou taky jednu čepičku (na to bacha, kolikrát uhnije ta čepička tak, že součástka sice drží na desce, ale čepička už není spojena s vlastním "pajšlem" součástky), pod D3300 jdou vidět nějaké podezřelé kuličky, R3367 raději přepájím (bývá s ním problém skoro vždy), V3301, R3302 a C3307 nevypadají taky úplně zdravě.
Z dřívějších zkušensostí si myslím, že tebhle telefon už nepojede, ale dám mu pro zajímavost šanci.
Píšu to tady hlavně proto, aby mě někdo nepodezříval z nějakého alibismu, když jsem skeptik u určitých oprav.

P.S.: ta fotka je focena přes mikroskop, který zvětšuje 20x (aby si někdo nemyslel, že jsou v telefonech tak velké součástky).
Přílohy
E52_sch.jpg
(54.11 KiB) Staženo 113 x
E52_oxi.jpg
(107.95 KiB) Staženo 116 x
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#4 Příspěvek od Boro »

Cau,cau dejte mi jeste jeden pokus,ta holka ho chce uz vratit,jeste ho mam a ona si asi mysli ze sem ho nekam strelil.Ted jsou symptomy takovy ze je furt mrtvej,kdyz ho pripojim na nabijecku tak se baterie nabiji asi do 3 v a pak najednou neco v nem tu baterii vybije uplne na 0V.Je tam vsechno pod stinicimi plechama,moc se mi do toho nechce.Nemnel nekdo neco podobnyho abych vedel kde to misto hledat,nakou pojistku, "odpurek" nebo tak?Dik vsem.

Uživatelský avatar
bohumilfulin
Příspěvky: 109
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od bohumilfulin »

Pokud nemas vybaveni a praxi jak na pajeni a cisteni, vrat ji to. Me moje umrela na 2x behem 10min. Nejdrive prestala nabijet a pak zdechla uplne. Jak popisuje kolega Michal22 tak u me to takova jednoducha zavada neni. Odesel nabijeci obvod a mozna i cely obvod napajeni. To vse bez vercajku, ND a cviku neudelas. Ono i to pajeni smd bastlu kolem (kondenzatory, odpory,...) chce cvik a praxi.

Vrat ji to.

Uživatelský avatar
bohumilfulin
Příspěvky: 109
Registrován: 12 led 2010, 01:00

#6 Příspěvek od bohumilfulin »

Tak cerstva zkusenost s moji ozivlou E52. Byl vadny dobijeci obvod N3301.

Symptomy:
1. nejdrive prestal nabijet (nebylo to vlhkem ani nicim jinym)
2. pak umrel cely cca za 10min
3. po vypajeni N3301 telefon porad nenabehl ani po pripojeni baterky a usb (W7 mely snahu nainstalovat driver)
4. po zapajeni noveho N3301 telefon zije. Jeste se nechce prihlasit na USB jako mass storage. Zrejme konektor. Ale kontakty mam!

Vysledek bodu 3 a 4. CPU nebo Gazoo obvod si zrejme testuje zda je pripojena baterie prave pres tento obvod. Kdyz nedostane odpoved, zustane viset FW a tvari se jako mrtvy.

To se v manualech nepise...

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#7 Příspěvek od Boro »

Dik za prispevky,je VRACENEJ a se..e mne to jeste vic,ted ji tam lezi HOSI,cas utekl,my sme se neco novyho dozvedeli a je to v ....,ted bych skousel baterry hack,hardresety,... uz neradte vyhodit hosi...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Boro- můžu poprosit o překlad? Já vůbec netuším o čem ve svém příspěvku píšeš 8O
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Boro píše:Dik za prispevky,je VRACENEJ a se..e mne to jeste vic,ted ji tam lezi HOSI,cas utekl,my sme se neco novyho dozvedeli a je to v ....,ted bych skousel baterry hack,hardresety,... uz neradte vyhodit hosi...
Ctu to snad po desate, kolikrat to chce treba tecky, za vetama carky a pod. Ale tomu cos napsal ty, fakt nerozumim.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“