Měření střídavého proudu – černá skříňka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#16 Příspěvek od tomasjedno »

hortv píše:...A s tím blokem, že to platíš ? Však já taky. Ale vděčíme za to těm, kteří si to postavili ve velkém a dostávají za to skutečně velké prachy. Ale pár panelů na domku – to je někde jinde...
To, že část lupu odevzdáváš ještě větším loupežníkům, na podstatě věci nic nemění :lol:

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#17 Příspěvek od Charos »

...a co žertovné řešení kamerkou, co by koukala na ten elektroměr? :thinkerg:

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#18 Příspěvek od Olchor »

Kamerka je asi zbytečná, ale dalo by se snímat blikání LEDek, indikujících spotřebu/výrobu. Myslím, že se to tu už probíralo.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#19 Příspěvek od bu2520 »

čistě teoreticky co sledovat zvýšení napětí. Ideálně porovnat napětí vstup výstup el. sítě. Ale nevím jak moc je možné sledovat ten rozdíl.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#20 Příspěvek od Zmije »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , to by se nám všem líbilo . Jde zde o to , aby se vůbec stihnul zaplatit , když se blíží volby . :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Brudr »

tomasjedno píše:
Ale mám mentální blok něco více radit fotovoltaičníkovi, jak má maximalizovat svoje zisky, když už mu každý měsíc platím.
Doufám, že se Tvůj mentální blok uplatňuje i při komunikaci se svým okolím, jelikož se dá předpokládat, že minimálně jednou za den hovoříš s člověkem kterému platíš přídavky na děti.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

Uplatňuje - neradím jim, jak si opatřit více dětí ani jak vymámit větší přídavky :lol:

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#24 Příspěvek od david69 »

Panove, chtel jsem se zeptat, zdali jste si nekdo budoval vlastni 3fazovou sit oddelenou
od te distribucni? Vratim se jeste k tomu navrhovanemu AD633, 4 kvadrantovy wattmeter
se s ni da dobre postavit, a docela me slo i zpetne ridit step up DC/DC menic od solarnich panelu k solarnimu generatoru na kterym jsem mel v jedne fazi pripojeny bojler, a prebytky
jsem v podstate nemel, to ADcko dokazalo vykon solar generatoru uridit.
Ale to jsem mel jenom jako zkousku, do rukou se me dostalo par tehle solarnich menicu
ale v podstate pracuji jenom kdyz jsou opreny proti siti :( vytvorit z nich 3 fazovy proud v ostrovnim systemu se me nepovedlo, no nemuzu si taky dovolit drahou investici, tak by me
zajimalo, jestli vubec jde "sbastlit" nesymetricky frekvencni menic s vystupnim trafkem
domaci site?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#25 Příspěvek od weed_smoker »

S omezenym výkonem(do 5kW) se dá použít frekvenčák napájitelnej DC podsoustavou (používaj se v případě,že má víc FM společnej softstart, ovládání a usměrňovač s filtrem).Co to ale dává na výstupu těžko říct (je to 3x400V nebo 3x230V),napájený motory vypadaly jako "přerostlý krokáče" s enkodérama,ty měniče byly většinou řízený po optice.To DC napájení má okolo 560-580V,tojest řetězy po 14-15 40V panelech(15/30/45/60...) a baterie z 25-27 akumulátorů z kamionu(nějak podobně to měl jeden US/UK/AU týpek ve videu na YT).
Na případ měřáku s nulou uprostřed a proudovýho trafa existovaly tzv. směrový relé se dvouma cívkama (napěťovou a proudovou),možná by stačilo dát dvě,u jednoho dát jednu cívku obráceně a řídit tim polaritu toho měřáku Na usměrnění měřenýho signálu by měly stačit 4 diody na 1kV,asi se nebude měřit na desetiny.

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#26 Příspěvek od palmalsport »

TO: david69
No ale když je k dispozici čtyřkvadrantový elektroměr, není přeci nic snadnějšího, než se domluvit s dodavatelem energie, osadit do elektroměráku optočlen OP 105, (v rajónu ČEZ schválen),a máš velice přesné informace.
S dodavatelem se to většinou dá domluvit, a je to bez problémů.
Nikdy jsem s tímto neměl problém :D

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#27 Příspěvek od david69 »

no ja problematiku "domacich" vyrobcu elektriny neznam, pocitam ze pro instalaci
ctyrkvandrantoveho elektromeru probehne dohoda mezi dodavatelem a DS. A jsou
pak kladeny stejne pozadavky na vyrobce generatorickeho proudu ktery neni galvanicky
oddelen od DS, ale snazi se svoje prebytky nepoustet do DS?? Diky za odpoved
David

Odpovědět

Zpět na „Poradna“