čím vyčistit ink jet hlavu?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

A včíl mudruj. Destilka je agresivní, obyč voda to ucpává minerály, izopropyl taky nic moc a o ostatním ani nemluvím. Já si myslím, že tak krátká doba, jako je potřeba na čištění, tak ta destilka nestihne nic jiného, než tu barvu rozpustit.
Ale docela by mě zajímalo, v čem je tedy ta barva vlastně rozpuštěná.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Pravda je to, že bohatě stačí obyčejné voda, co si sami dovolíte pít. Samozřejmě nic s PET lahví atd. Postup mám vyzkoušený funkční jen jeden. Namáčet do horké vody, co se před 5-10 minutami ještě vařila opakovaně vždy na 2-5 sekund. Potom utřít, nasadit přípravek pro injekční stříkačku a odsávat. Pro každou hlavu je podle tvaru samozřejmě jiný přípravek. Potom přípravek sundat a znovu namočit párkrát do horké vody, utřít a zase odsávat. Někdy jsem tou stříkačkou potáhl víc, až tam vznikl silný podtlak, zašprajcoval a nechal klidně pár hodin.
Vždy to šlo až na jedny případy, kdy někdo tiskl a barva už došla či zaschla a zapeklo se to v té trysce. Někdy i ty šly takhle vyřešit, ale to už se musí zvážit, jestli se to hraní vyplatí, protože se to musí opakovat vícekrát.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od cputakt »

Taky jsem četl že se dá ta hlava uvolnit napařovat tak jako knedlík tedy do hrnce trošku vody,rošt na knedlíky a na něho trysku/kartrige a pěkně dusit.
Potom jsem dostal při koupi nějaké plnící sady i nějaký roztok na čištění zaschlých trysek,neznám složení (tajemství prodejce) ale bylo to dost cítit čpavkem takže asi nějaký naředěný čpavek a fungovalo to docela dobře.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

To by odpovídalo hned prvnímu roztoku co jsem sem dával z cizích webů. Čpavková voda 50/50 s destilkou.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
aldebaran
Příspěvky: 80
Registrován: 10 kvě 2007, 02:00

#20 Příspěvek od aldebaran »

Taky přidám zkušenost. Potřeboval jsem rozchodit zaschnuté náplně v plotru HP 450 DesignJet. Netiskl jsem na něm skoro rok a kromě černé žádná náplň nefungovala. Jak tu někdo už psal, každá náplň má svoji tiskovou hlavu. Chvíli jsem googlil s tím, že najdu nějakou tu čistící sadu a při tom narazil na nějaký článek , kde autor psal něco ve smyslu, že většina těch "speciálních roztoků" za 500 kč, je v podstatě voda se saponátem. Tak jsem do trochy vlažné vody z kohoutku kápnul pár kapek jaru , nalil do misky s rovným dnem, do výšky cca 3mm, do toho jsem postavil tu náplň a nechal působit cca půl dne. Kromě žluté jsem všechny zprovoznil a i ta žlutá pouštěla inkoust, takže ta už možná nebyla ani tak ucpaná, ale spíš měla vadný čip.
Sestrojím téměř cokoliv, za předpokladu, že to nebude obsahovat tranzistor.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jjilek »

Někdy zapeklitě zaschlé HP hlavy povolí po naplnění a trošku namočené do vody, zapomenuté v chladničce několik měsíců. Mám kolegu, co nově naplněné hlavy úspěšně uchovává v chladničce v dobře uzavřeném obalu.

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od OK2STO »

Přidám svoji zkušenost, měl jsem zaschlé cartridge č.b. Canon cca 5 let, dal jsem je do ultrazvukové čističky do čisté vody, ponořil jsem jen cca 5 mm , jen výstupy trysek a rozchodil jsem je všechny bez problémů.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#23 Příspěvek od dred »

Moja Pixma IP4700 už má niečo cez 4 roky a používam len plniace sady.
Pri náhodnom zaschnutí tlačovej hlavy (už asi 9x) ju poriadne prepláchnem horúcou vodou priamo z bojlera (cca 60 st.) pokiaľ neprestane "farbiť".
Potom už len dám tlačiť skúšobný obrazec so základnými farbami - ešte za tepla a vlhka - vo vysokej kvalite a zhruba po pol stránke A4 už tlačí normálne....

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#24 Příspěvek od Franc »

Tak ja jsem u Canonek čistil hlavu Alpou. Hlavu jsem vytah, nalil do ni alpy, až byly ty dosedací plošky na barvu zalité a dole na výstup z hlavy jsem přitlačil složený papírový kapesník a za chvíli bylo krásně vidět jak to saje a až tak dlouho než šla čistá alpa. Pokud šlo jen o jednu barvu, tak jsem ji nalil jen na sací polštářek dané barvy a zbytek byl shodný.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“