UTP-PATCH kabel -origo a dělaný průřez drátů

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

UTP-PATCH kabel -origo a dělaný průřez drátů

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím, neví někdo jak je to?

Když si koupím hotový lan kabel s RJ45 cca 20-30m tak mne stojí cca 1/2 toho co dám pouze za kabel v metráži bez koncovek a práce.

Potřebuji kvůli protáhnutí přes zeď ucvaknout jednu koncovku a potom nakrimpovat jinou zpět. Tam problém není, ale co nevím jestli továrně hotové kabely mají stéjné pruřezy jako metráž, nebo je to ošulené a já tam spolehlivě ručně koncovku už nedám.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Koncovku tam das, robil som to viackrat.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od badoch »

děkuji,to jsem chtěl slyšet.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#4 Příspěvek od ok1hga »

pozor,
záleží z jakého kabelu je ten Patch kabel dělaný . . .
viděl jsem origo propojky, které neměli licny ale plné dráty !
na pohled z venku to nepoznáš, až když ho střihneš . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

To som este nevidel. S drotom je ten kabel tvrdy. Ale na drot sa da konektor nakrimpovat tiez.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

no právě . . . dá, ale pokud to je plný drát, rádo se to v tom procvaknutí láme . . .
na plné dráty jsou jiné RJ45ky, mají dva hroty vedle sebe, dělá to takový "žlábek",
ty co jsou do licny mají jen jeden hrot v prostředku . . .


jo a ty propojky z plných drátů se dají poznat podle ceny, jsou velmi levné . . .

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od badoch »

O typech konektorů a licně nebo drátu vím, to není problém. Ale nedávno jsem četl kdesi o kvalitě právě těch utp kabelů 305metrů za 700,- a tak různě, a že už tam snad není ani drát.
Tak právě mě zaráží ten rozdíl ceny. Ať nešetřím na nepravém místě.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#8 Příspěvek od Mira_A »

Já měl i plný v metráži. Nic se nikdy neuviklalo.
Na koncovkách spíš praskají často ty umělé zobáčky.
Pokud se to často přehazuje samozřejmě.

Při zpětném zapojení je třeba dávat pozor na barvy. Každý kabel to má jinak. Někdo dá tam kde podle normy přijdou oranžové klidně modré a podobně.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#9 Příspěvek od dreamer »

ok1hga píše:jo a ty propojky z plných drátů se dají poznat podle ceny, jsou velmi levné . . .
Ty propojky z plných drátů jsou také podezřele levné pro to že ty dráty nejsou měděné ale z nějaké pochybné slitiny s vysokým obsahem železa. Jinak kvalitní kabel v metráži (1000 stop) má prakticky stejnou cenu jak drát tak licna.
A aby to nebylo tak jednoduché - objevují se také podezřele laciné a podezřele měkké a ohebné propojky. To je dáno z části tím že jsou někdy v kabelu jen 4 vodiče místo 8 (na 10/100 síť to stačí) ale někdy je to tím že kabel je tvořený vodiči s textilním jádrem omotaným jen tenkými plochými páskovými vodiči. Na krátkou vzdálenost to funguje, nejbližší router nebo switch si s případným útlumem kabelu poradí a pokud není kabel často namáhaný v ohybu tak vydrží.
Jó když se číňanovi řekne: vyrob mi to co nejlevněji tak se dějí věci :-D

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#10 Příspěvek od kevin_mitnick »

Ono je taky rozdil, zda vyrobce nekde u Cinana toho kabelu veme z fabriky 500 kilometru a k tomu tunu koncovek a pak to tam krimpujou delnici, kteri dva dolary a misku ryze za den povazujou za lukrativni mzdu, jsou za to ochotni delat 10 hodin denne a spat na zinenkach pod stroji, nebo zda ty nekde v computershopu koupis 330m kabelu a 20 koncovek od pateho zprostredkovatele se standartni marzi na urovni 50%...

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#11 Příspěvek od paveltl »

ok1hga: Co se týèe tìch koncovek tak je zvláštní s tìmi poèty.
Já znám jen se dvìma zoubky v øadì na licny a se tøemi zoubky první vyhnutý doleva, prostøední doprava a tøetí zas doleva na plný drát.

Tohle mi vždycky nosí kámoš který ve firmì tahá sítì, stojí to pár korun a zatím jsem nemìl nikdy problémy. Ale pùjèuje mi k tomu kvalitní kleštì.

Mìl jsem v ruce i kleštì od èínana na 200,- , byly dost vaklavý, ale zalisovali konektor dobøe. K nim byly i èínský konektory, vypadali stejnì jako ty od kámoše, jen plast byl pochybnìjší. No zatím ten jeden kabel funguje už od vánoc, tak uvidíme jak dlouho vydrží.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“