UC 384X

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

UC 384X

#1 Příspěvek od ampi »

Zdravím
mám tu tři různé zdroje s tímto a nebo podobným IO,pokaždé se stejným problémem (asi).
Na vstupu který má vše nastartovat,pin 7, je jen 4,1V.Má být cca 8-15V.
Vše co tam je jsem vyletoval a proměřil,žádný problém jsem nenašel.Ta zapojení jsou dost podobná.Odporový dělič na snížení nap.napětí.pokud odletuji odpor na straně k IO je tam 110V.Naletuji zpět a jen 4,1.Dokonce jsem jedno UC vyměnil,žádná změna.
Už mě nic nenapdá,nějakou rada prosím.Děkuji.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Ty malé elektrolyty na primáru jsou zkontrolované?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Na tom "startovacím" pinu je kondík? Pokud je to z velkého napětí sražené velkým odporem, musí tam ten kondík být dobrý, aby to mělo "energii" na rozběh, než to začne napájet již běžící zdroj. Jednou jsem se s tím dobře vyvztekal.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#4 Příspěvek od Mirda »

Ten srážecí odpor vypájet a odpájený změřit jestli sedí hodnota. Taky to se mnou již vydrbalo.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#5 Příspěvek od DELONG »

Ja to merám vypájkované ako prvé a druhý na rade je ten štartovací elyt :wink: .

Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

#6 Příspěvek od ampi »

odpory vyletované,změřené.Vše OK.ano je tam elit,taky OK.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#7 Příspěvek od DELONG »

A ten UC čo si menil bol nový?

Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

#8 Příspěvek od ampi »

ohryzek36 píše:Ty malé elektrolyty na primáru jsou zkontrolované?
jsou v pořádku

Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

#9 Příspěvek od ampi »

DELONG píše:A ten UC čo si menil bol nový?
ano

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Kond. na primáru cca 47µF na 50V jsi měřil nebo měnil? Pokud jen měřil tak ho vyměň.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

#11 Příspěvek od ampi »

rezis píše:Kond. na primáru cca 47µF na 50V jsi měřil nebo měnil? Pokud jen měřil tak ho vyměň.
ten zdroj co teť mám na stole je z videa+CD v kupě.tam je 4,7µF na 50V.měřil jsem ho,mám měřák na kondíky,byl OK.skusím dát jinej.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#12 Příspěvek od bu2520 »

obykle bývá 47µF/50V ne 4,7µF to by bylo málo. Dál může být vadná usměrňovací dioda která napájí UCčko po startu.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#13 Příspěvek od jandu »

Mal som prípad, kde pin7 bol šľahnutý a mal veľký odber - a preto bolo na jeho vstupe napätie malé. Po výmene IO zdroj(a celý TVP) v poriadku.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#14 Příspěvek od Ivan_Ryger »

keď si prečítate datasheet, malo by Vám to byť jasné. Obvod prvý burst impulz generuje po dosiahnutí napätia na napájacom pine nad hranicu UVLO. Akonáhle tento burst je vygenerovaný a impulzné trafo je dobré, kondík v napájaní by sa mal nabiť už z impulzného transformátora. Činnosť obvodu by sa mala dať vyskúšať i tak, že odpojíte budiaci FET a sledujete, či uc 384x začne cyklovať (akoby sa snažila naštartovať)- začne generovať budiace pulzy na výstupe (pôvodne pripojenom na hradlo tranzistora). Pokiaľ nezačne, skontrolovať osciloskopom napätie na napájacom pine, malo by periodicky dosahovať hodnotu potrebnú pre naštartovanie. Pokiaľ nedosahuje, tak môžu byť 4 súčiastky zlé- vysokoohmový napájací rezistor (obvykle prerušený alebo zmena hodnoty), prerazená dióda vedúca napájanie obvodu zo sekundáru impulzného trafa, kondenzátor v napájaní IO (nedostatočná kapacita, zvod, alebo veľký ESR), alebo samotný IO. Napadá ma ešte možnosť zvodu na doske plošných spojov.

Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

#15 Příspěvek od ampi »

to Ivan_Ryger

Děkuji za popis testu,jelikož jsem vše popsané kontroloval tak už jedině vyměnit UC.... .

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“