zdroj Tesla BS525

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

zdroj Tesla BS525

#1 Příspěvek od Franc »

Zdravím všechny kutily. Dostal se mi do ruky tento zdroj s nefunkční jednou polovinou. Schéma se dá sehnat i když jsou v něm chyby, ale navíc se dělaly asi dvě verze. schéma miji desky napěťoveho zesilovače jsem už taky sehnal, ale celkové zapojení se dvěma paralelně zapojenými výk. tranzistory KD606 už né. To je ale jen drobná a neduležitá odchylka, jinak zapojení sedí. Problém mám ale s jednou deskou právě toho napětového zesilovače. Jelikož jsou tam IO a Tr. v paticich tak jsem je přehodil a nic se nezměnilo. Po delším měření a nicnenalezení jsem se rozhod a prohodil i diody, dále jsem vypájel a proměřil všechny kondy i polštářky, omicky porovnal odpory s druhou deskou, propájel vše i konektor a nic, vše je při starém. Původně byl na ní špatný jen referenční zdroj 9V 1AN 758 09 a pak právě oba ty vykoňáče. Obě desky zkouším a prohazují v jednom slotu, tudiž je vyloučena i závada kolem a tak jsem v koncích. Momentální závada se projevuje tak, že napětí na chvíli naskočí, samo zmizne, zase naskočí atd. Nemáte někdo nějakou radu, nebo podobnou zkušenost? Díky. Přikládam i schémy.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od Franc »

Nějak se mi tam nepodařilo připojit ten soubor se schématky a až nyní jsem se dočet že tam jde jen soubor do 300k a já v pdf to mám přes 1M

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#3 Příspěvek od Soemtron »

Ulož to dočasně třeba sem: http://leteckaposta.cz/
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
ypsi
Příspěvky: 399
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od ypsi »

Mne pri podobnom probleme toto sposobili studene spoje na B a E vyvodoch vykonovych tranzistorov vzadu na chladici.

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#5 Příspěvek od Franc »

Tak SM uložen na http://leteckaposta.cz/914588782 A jak jsem psal, dobrá deska ve stejném slotu šlape, takže vše kolem musí být OK.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Když jsi projel pasivní prvky , tak bych cvičně vyměnil operáky . Ale ne za Tesly . Té se moc nevyvedly . To referenční bych také zkusil se 431čkou .

Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 61
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Franc »

Jak popisuji v prvním příspěvku, tak první co bylo tak jsem prohodil operáky a tranzistory, poněvadž jsou v paticích a až když se nic nestalo a ty s te špatné desky na dobré fungují, tak jsem se pustil do těch kondu a až nakonec do odporů a přepájení všeho včetně konektoru. Prohodil jsem mezi sebou i ten referenční zdroj, poněvadž ten jsem opravoval a taky nic. To vše jsem udělal aspoň 3x. Přehodil jsem nějaké součástky a zkouším atd.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“