Tip na výhodný nákup v TSB

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#31 Příspěvek od gepard »

Taktéž díky za tip. Hnedle beru 2ks.
Přílohy
Aktuální skladová dostupnost.jpg
(48.19 KiB) Staženo 37 x
-- Gepard --

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#32 Příspěvek od milous2 »

Dojem z koupě.
Zdravím přispívající. V sobotu sem se nechal strhnout a po 18.hodině sem provedl objednávku inzerovaného zboží na dobírku přes PPL.
Dnes před polednem zásilka dorazila. Vzal sem dva kousky.První jako dodatečný dárek pro dceru,která opustila stolní PC pro notebook a jeden HDD s kapacitou kolem 600 Gb,který byl taky kdysi předmětem daru za účelem rozšíření kapacity onoho PC půjde do externího boxu. PC dál zůstane vnoučatům s 250 Gb uložištěm a box s diskem na ukládání, co si
dcera zamane ve spojení s noťasem.
Druhý sem vzal za účelem 12V/2A adapteru pro jiné využití.
Balíček byl zabalen strečovkou a pod první vrstvou byly přibaleny adaptery v bublinkové fólii. U jednoho adapteru vidlice ohnutá dost za roh,ale podařilo se mi ji bez újmy narovnat.Obě krabičky s boxem otevřeny.Přelepky říznuty.Mám dojem,že adaptery byly součástí balení v krabici a z nějakého důvodu vyndány a dodávány jako dárek zvlášť? V
krabičce se nacházela i nová přelepka, pro asi nové zajištění kompletu balení?
Celá ta sranda vyšla na 196Kč včetně dobírky a dopravy.
Také děkuji p32 za tip na nákup.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Krabičky byly i tady rozříznuté, ale jinak vše v pořádku. Součástí balení byly adaptéry, které měly asi nějaký problém a byly nahrazeny adaptéry přidávanými zvlášť. Má to tu výhodu, že v rámci reklamace se reklamuje adaptér zvlášť, ale zase tu fintu, že by nám mohli za něj vrátit peníze (0,- Kč ?), takže trvat jen na výměně. :lol:
A to 1,5 GB na obalu asi znamená to, že to opravdu jde na HDD jen do 1,5 GB velikosti nebo v dobu návrhu obalu ještě jiné větší nebyly.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#34 Příspěvek od 1N4148 »

Ve výše odkazované německé recenzi testovali rámeček s 3TB diskem.
Edit: Teď se dívám, že na krabici testovaného kusu je uvedeno 3TB. Asi nějaká vylepšená verze.
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#35 Příspěvek od lumca »

p32 píše:Krabičky byly i tady rozříznuté, ale jinak vše v pořádku. Součástí balení byly adaptéry, které měly asi nějaký problém a byly nahrazeny adaptéry přidávanými zvlášť. Má to tu výhodu, že v rámci reklamace se reklamuje adaptér zvlášť, ale zase tu fintu, že by nám mohli za něj vrátit peníze (0,- Kč ?), takže trvat jen na výměně. :lol:
A to 1,5 GB na obalu asi znamená to, že to opravdu jde na HDD jen do 1,5 GB velikosti nebo v dobu návrhu obalu ještě jiné větší nebyly.
Podle vyjádření prodavače v Alfa comp. v OV - MH jsou bedny rozlepeny, protože původně obsahovaly adaptér pro použití v Anglii (jiný typ zástrčky). Proto se adaptéry dodávají zvlášť. Prošly mi rukama 4ks a na všech je uvedena velikost HDD 1,5TB.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#36 Příspěvek od petrfilipi »

Taky děkuji za tip, mám 3 kousky. Já bych rozdělané krabičky viděl na to, že původně měly rámečky obsahovat právě 1,5TB disk.
Nicméně za ty prachy, neberte to.

Petr Filipi

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

Ne,
a) nikde tam není napsaný 1,5 TB disk
b) 1,5 TB disk není nikde v nabídce

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#38 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
ale no tak! 1,5TB je uvedeno na krabici - na její horní i spodní straně - pravděpodobně možnost připojení HDD s max. kapacitou právě 1,5TB.
Oba již jsou doma. Taktéž mám dojem, že se jedná o "výměnu" adaptérů. Oba nové adaptéry byly totiž úmyslně mimo krabice, přestože v nich bylo místo (právě pro ně).
EDIT:
... tak pod označením "EF353.H912" jsem našel několik odkazů a vypadá to opravdu na původně prodávaný rámeček s 1,5TB HDD (jak psal petrfilipi). Takže nyní jen rámeček s vyměněným adaptérem ... ale za tu cenu to fakt ujde.
fi. chiliGREEN, bližší popis
Přílohy
07012015739.jpg
(84.57 KiB) Staženo 36 x
07012015738.jpg
(70.27 KiB) Staženo 38 x
Naposledy upravil(a) gepard dne 07 led 2015, 21:08, celkem upraveno 1 x.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#39 Příspěvek od gepard »

... jo a aktuální stav:
Přílohy
Aktuální stav.jpg
(48.39 KiB) Staženo 67 x
-- Gepard --

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Povodne tam zjavne 1,5 TB disk bol:
http://www.chiligreen.com/shop/configur ... 0&id=12828

chiliGREEN je nemecka znacka, tak nevidim dovod, preco by tam bol zdroj nevhodny pre EU. Jedine, ze by si to dali cele vyrobit a zabalit v Cine a tam nieco poplietli.

Alebo to boli komplet balenia, ktore sa ale nepredavali. Tak niekto vybral disky a predal samostatne. Zdroje samostatne sa tiez nepredavali, tak ich dali "zadarmo" k boxom, ktore sa bez nich tiez nepredavali :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#41 Příspěvek od p32 »

Je možné, že tam ty kdysi nějaké hardy byly, ale i tak je divné, že jediné 3,5" HDD s velikostí 1,5 TB (co jsem našel) se prodávaly před asi 5 lety a celá série byla vadná (ST31500341AS). Dnes jsou v řadě jen 1, 2, 3 TB.
Myslím, že to byl odkup z Rakouska nebo přes dalšího veksláka. Ale už jen ten zdroj za to stojí. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

Mozno tam boli prave tie nepodarane Seagate a ked sa ich 80 % vracalo na reklamaciu, tak disky vyhodili a predali aspon ten zvysok.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#43 Příspěvek od p32 »

Je to divné, stálo by za pokus to reklamovat, že tam ten harddisk není. Kdo se hlásí jako dobrovolník ? :lol:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#44 Příspěvek od mtajovsky »

Vzal jsem 2 rámečky, do jednoho jsem strčil WD10EZEX (1TB, SATA III) a v zásuvce USB3 to jede super. Jinak ta kapacita - měl jsem za to, že převodník USB<->SATA jen převádí komunikaci a na kapacitu nemá vliv. Nebo je to jinak?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Je v tom procesor, ktory sa na jednej strane tvari ako USB mass storage zariadenie (v principe SCSI) a na druhej strane ako SATA radic (v principe ATA). To nie je uplne jednoducha zalezitost a vo firmware su spravidla bugy, napriklad v implementacii zistovania kapacity:
http://www.google.com/search?q=kernel+usb+read+capacity

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“