Jakou autobaterii

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
renda4
Příspěvky: 62
Registrován: 12 dub 2005, 02:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Jakou autobaterii

#1 Příspěvek od renda4 »

Po pročítání na fórech o bezúdržbových akumulátorech mě napadlo koupit tuto autobaterii : http://aku-bat.cz/index.php?s=product&id=2019
která je suchá a musí se nalít kys. sír. myslel jsem si že už takové akm. neexistují , otázka je jestli má takový počin vůbec smysl ?

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Nakadah »

Baterie sucha (prednabita) je bez elektrolytu. Urceno pro dlouhodobe skladovani. Elektrolyt se musi dodat do kazde Pb baterie pokud ji chces uvezt do "provozu". Nak

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#3 Příspěvek od Jodr »

Proč chceš kupovat prázdnou baterku? Kup nalitou, mají jich až je prodávají, dáš do auta a jedeš, nebo potřebuješ vzrůšo při nalévání kyseliny?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Baterie 54577CA 12V 45Ah 300A EN bezúdržbová autobaterie YUASA. Akumulátory s označením CA dodáváme pouze nalité, nabité.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

A zrovna Yuasu bych nebral.Měl jsem je ve všech autech, v traktoru a v bagru a životnost všech byla nejvýš 2 roky.NEBRAT!Rozpadají se jim desky!

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#6 Příspěvek od Davidsev »

Mě Yuasa zemřela po roce :D
Takže za mě, koupit nejlevnější autobaterii v akci v Globusu...
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od xmurgi »

tomu globusu by som sa vyhol, akumulatoru okrem ineho skodi aj dlhe skladovanie, co v hypermarketoch pred nejakou akciou je bezna vec. Najlepsie predajnu autodielov kde nemaju premrstene ceny a tym padom je aj obrat tovaru. Vyberat z jednoduchsich typov akuma comfort a podobne, ktore sa daju pod nalepkou este otvorit. Pri slusnom zaobchadzani a nejakej udrzbe ma takato baterka sancu aj nieco vydrzat.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Exide mam 6. alebo 7. rok. Nabijacku nikdy nevidela.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Banner Energy Bull - ve formanu jezdila 7 let, nabíjela se akorát v zimě, když bylo auto u rodičů dlouhodobě odstavený (dýl jak měsíc v kuse). Dokud se s autem denně jezdilo, nebyly sebemenší problémy z její strany - nenatočil jsem z ní akorát jednou, když jsem si blbec zapomněl rozsvícený světla.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#10 Příspěvek od DELONG »

Banner-ky už nie sú čo boli. Mám všetky baterky EXIDE aj v moto a tiež nepoznajú nabíjačku už 6 rokov :wink: .

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#11 Příspěvek od helios »

Tak, ako Ekkar, Banner Energy bull. Jedna má 6rokov, druhá 7rokov, ešte fungujú aj štartujú, len pri kapacitnej skúške majú polovičnú kapacitu. Preto som pred zimou kúpil nové, tej istej značky. Počas ich života nabíjačku nevideli, dobíjali sa len v aute.
Ja by som naopak nechcel žiadny klon Akumy, (Affa apod), lebo u nich mi opakovane po cca. 2,5roku uhnili prepoje článkov vnútri batérie. Pri štartovaní to urobilo cvak a bolo po nej.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#12 Příspěvek od Sandal »

DELONG píše:Banner-ky už nie sú čo boli...
Ono je to těžký.Na trh se zřejmě dostávají baterie Banner z různých koutů světa a někde si tu výrobu pohlídaj a někde ne.
V práci dřív kupovali jedině Bannerky ale začali je flákat.Drsnej provoz v zemědělství je vytlačil a bereme převážně Vartu.Mimochodem jsem měl Vartu 180 Ah v nakladači HON 8let a ta už tam byla neznámo dlouho před tím než se nakladač koupil.A to mi nabíjení malinko přebíjí baterii že jsem musel každej čtvrtrok dolejvat cca 1,5l vody.Zřejmě baterii spíš prospívá mírný přebíjení než nedobíjení.

Uživatelský avatar
mikosa
Příspěvky: 93
Registrován: 29 dub 2007, 02:00
Bydliště: Bílovec - Novojičinsko

#13 Příspěvek od mikosa »

Taky mám v Laguně Exide 72 Ah 6 let bez jediného problému .

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#14 Příspěvek od StandaT »

Sobě a všem okolo kupuji varty silver, co největší co se na místo vleze. Máme ve městě borce, co je prodávají za směšně levně v porovnání s Chuong-Hang šitem. O autě kam takovou baterii koupím už pak nikdy neslyším tj. vše v pohodě.

Uživatelský avatar
kasa
Příspěvky: 205
Registrován: 24 bře 2010, 01:00

#15 Příspěvek od kasa »

Po různých omylech (Banner, Varta) vřele doporučuji jedině Exide, 45Ah se dá koupit za ~1400 Kč

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“