Sporák Mora, problém s el. troubou

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

Sporák Mora, problém s el. troubou

#1 Příspěvek od g52 »

Ahoj, máme plynový sporák Mora 2453 s el. troubou a dneska přestala fungovat teplota, trouba jede pořád na plný výkon a nelze ji regulovat, včera to šlo normálně. Termostat při otočení cvakne ale to jejen vypínač si myslím. Poradí někdo kde hledat příčinu ? Teda pokud to není tím termostatem, ale stojí 500 a nerad bych to koupil a zjistil, že to je něco jiného. Díky

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

vymìò termostat a bude po problému

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#3 Příspěvek od g52 »

sr71 píše:vyměň termostat a bude po problému
A nejde opravit?

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#4 Příspěvek od misocko »

je tam myslim klasicky mechanicky termostat, vecsinou neopravitelny - v podstate tam nemas co opravit, jedine zeby boli iba nejako zlepene kontakty

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Tuším že je kapilárový. Příčinou je únik média.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#6 Příspěvek od Jodr »

mi-ro píše:Tuším že je kapilárový. Příčinou je únik média.
Termostat, v dřevních dobách poměrně nedostatková záležitost. Opravovaly se: Otevřít tenkou slepou trubičku na konci té tlusté, nasadit hadičku s třícestným kohoutem. Kompresorem z ledičky vysát vzduch a třícestným kohoutem naplnit xylenem. Trubičku uzavřít (ohnout) a nakonec zaletovat stříbrnou pájkou. Totéž s termostaty do chladniček. Poté již očekávat tisíce děkovných dopisů :)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#7 Příspěvek od doktor365 »


Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#8 Příspěvek od Rostav »

Jodr . Kdybys napsal, že mu to podle tvého návodu za flašku rumu opravíš, určitě by to měl levnější, než nový. Pořizovat vše potřebné k opravě a neživit se s tím je asi dost nerentabilní.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#9 Příspěvek od Jodr »

Rostav píše:Jodr . Kdybys napsal, že mu to podle tvého návodu za flašku rumu opravíš...
Pošta sem a zpátky, jsi téměř na dvou stovkách. Za c) rum jsem dosud nepolkl, když termostat koupí nový, bude na tom skoro lépe. Stále to není cena nové trouby. Navíc závada může být na opačném konci u membrány, pak není k opravě. Tehdy šlo o řešení z důvodu nedostatku náradních dílů. Taky mě to připadalo jako výroba žárovek doma na koleně...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“