Náhrada za TXM 8A978S ZYAAEC

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Prema84
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2014, 01:00

Náhrada za TXM 8A978S ZYAAEC

#1 Příspěvek od Prema84 »

Dobrý večer,

prosím pekně nemohl byste mi pomoct s náhradou za IO viz. popis tj. TXM 8A978S ZYAAEC ať hledám jak hledám tak datasheet nenajdu, ale dostanu se na "podobný" IO ( http://www.pti-ic.com/new/manage/doc_da ... 978L-1.pdf ) ale nejsem si jist jestli sedí přesně vývody...jedná se o ten ve verzi 16 pinů a vzhledem k tomu, že jsem úplný amatér, ale přesto jsem se pokusil se na to podívat tak nedokážu úplně s určitostí říct, že je vadný nicméně je to dekodér z RC autíčka které jelo všehovšudy pár hodin... (je to z Číny...) a momentálně fungují pouze otáčení kol doleva-doprava ( naměřím napětí okolo 3,6V na obou nožičkách tedy vždy v příslušném směru ) - dle datasheetu... ale již nikde nenaměřím napětí na směru vpřed - vzad.... může být samozřejmě chyba úplně někde jinde - např. v tranzistorech za IO, ale jak říkám jsem laik :))

PS: mrkne se mi na to můj taťka, ale chci mu ušetřit práci a taky jsem myslel, že malému udělám radost když to opravím... děkuji za každý podnět

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Väčšinou som mal odpálené tranzistory v príslušnom H-mostíku v napájaní motora, ale párkrát bol navine diaľkový ovládač. Skús ho rozobrať či tam nieje nejaký studeňák. Prepískni dotykové plošky v diaľkovom či fungujú.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Prema84
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2014, 01:00

#3 Příspěvek od Prema84 »

Dekuji - koukal jsem do ovladace, ale vypada to dobre....ty tranzistory bohuzel nevim jak zmerit i kdyz mam multimetr tak to necham na zkusenejsim :-), ale jsou to NPN pokud jsem dobre hledal D772 a D882 ty dva jsou prostredni nozickou spojene k sobe ( smer dopredu ) a to same smer dozadu... ale jelikoz nefunguje ani jeden smer tak se mi nechce verit, ze by to odpalilo vsechny 4? :(

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Motorček si vyskúšal? Skús naňho priviesť 3-4V či sa roztočí.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Prema84
Příspěvky: 8
Registrován: 29 pro 2014, 01:00

#5 Příspěvek od Prema84 »

Bohuzel jsem trosku v domacich podminkach kde nemam vubec nic :( ale dekuji za tipy - slibuji, ze napisu cim to bylo....diky za rychlost! :)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“