monitor relisys TE988- zuzeny obraz

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

monitor relisys TE988- zuzeny obraz

#1 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Dobry den. U tohto monitoru je zuzeny obraz, napajanie HOT je zalostne nizke, cca 80V,Ostatne napatia aspon priblizne sedia, v impulznom trafe srsi. Mam podozrenie, ze je vadne. Priebeh na Draine MOS FET-u su patrne vyrazne tlmene oscilacie, cca 6 sinusoviek- az do nabehu dalsieho impulzu. Mam este podozrenie na bucherotov clen v Draine. Na sec. nieje skrat.
Dakujem.
Ivan

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od marostv »

.Sršane v pulznom trafe mi sposobovali vadne elity a preto može byť aj uzky obraz (vadne impulzne trafo v ktorom kolvek pristroji som ešče nevidel)

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#3 Příspěvek od Ivan_Ryger »

tak som sa opatovne dostal k tomuto monitoru. Na eserviceinfo.com som nasiel schemu, zistil som nasledovne fakty. Monitor ma na vystupe zdroja spravne napatia(tych 50V je OK). Napatie pre HOT sa robi BUCK-BOOST konvertorom. Pri zapnuti horizontalu je tam cca 80V, no ked pustim do monitora signal(napr obrazovka BIOSu), toto napatie klesne na cca 50V a monitor zacne bzucat.(bzuci impulzne trafo)
KOndiky su premerane, vymenene, v nich to nebolo. Akumulacna cievka konvertoru ma dobru indukcnost, je navinuta hrubym drotom, ma dobre Q.Studene spoje preletovane a ono to stale neslape.

Mam podozrenie na niektory z rezonancnych kondenzatorov, resp. nieco v okoli vychylovaciek H.

Schema je na: http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 908).html

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#4 Příspěvek od heldybeldy »

To zuzenie moze byt tymi kondikmi, bzucanie zdroja asi nie.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

kondiky boli vsetky elektrolyticke odskusane. Jeden bol vadny, no ten to nesposoboval. Zavada je nadalej.

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#6 Příspěvek od heldybeldy »

Mam namysli rezonancne kondiky, ak nejaky strati kapacitu, stupne VN a obraz sa potom zuzi. V takom rezime je ohrozeny VN tranzistor a trafo.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#7 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Aj mňa to už napadlo, ak budem mať trochu času, vyskúšam ich.
Ivan

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#8 Příspěvek od Ivan_Ryger »

rezonančné kondíky odskúšané, súčiastky meniča odskúšané a ono to stále nejde. Všetky elyty OK, rezonančné elyty odskúšané i na kapacitu i na zvod, VN trafo v poriadku. Len to napätie na výstupe meniča poklesne, keď nabehne obraz.
Už som v koncoch.
Ivan

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#9 Příspěvek od Ivan_Ryger »

rezonančné kondíky odskúšané, súčiastky meniča odskúšané a ono to stále nejde. Všetky elyty OK, rezonančné elyty odskúšané i na kapacitu i na zvod, VN trafo v poriadku. Len to napätie na výstupe meniča poklesne, keď nabehne obraz.
Už som v koncoch.
Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jef111 »

Zkontroluj si průběh buzení. Nedávno jsem měl 17" monitor podobně pochybné značky. Obraz byl horizontálně zúžený, chvílemi "měl snahu" se asi uprostřed horizontálně přeložit, tranzistor hřál jak vzteklý, zdroj vydával podivné zvuky. Proměřil jsem úplně vše jak i ty popisuješ - bez výsledku. Měl jsem velké podezření na vychylovačky. Vyměnil jsem celou obrazovku ale bylo to stále stejné. Inu odhodlal jsem se delší dobu pozorovat průděh budicího signálu na bázi výkonového tranzistoru rozkladu. Po důkladném pohledu jsem zjistil, že se na průběhu objevují určité nepravidelnosti a že je i tak dost neobvyklý. Po výměně budícího IO bylo vše v pořádku.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#11 Příspěvek od Ivan_Ryger »

myslím, že to bude ono. Aj ja som si tam všimol isté premodulovanie nejakým parazitným signálom, no nevenoval som tomu pozornosť. Myslel som si, že sa mi to indukuje cez zemniacu slučku.
Ďakujem pekne. Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jef111 »

Není zač poradím rád Smile
Jen k té opravě buzení - s tím IO může odejít taky některý tranzistor okolo něj, může být také chyba např. v keramice nebo svitku okolo atd. Tento víkend jsem měl takový podobný na stole, strávil jsem u něj celou sobotu - vadné dva keramické kondy 10nF, jeden svitek s divným kontaktem vývodů :evil: Tyhle monitory jsou strašné krámy.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“