Nejde mi ADSL

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

Nejde mi ADSL

#1 Příspěvek od EL34 »

Zdravím. fakt už nevím co s tím, proto se ptám v tomto zkušenějších.
Vypadá to asi takto: 10m dvoulinky od telef. kabelu ze sklepa k tel. zásuvce. pak modem zyxel, zapojený dle návodu a připojený orig. kabelem k PC. Pod zapnutí modem asi po minutě ukáže červenou LED internet a když ho restartuju vše je OK internet LED svítí zeleně. Svítí i LED DSL a LED indukující aktivitu přísluš. LAN výstupu. Internet ale nefunguje. Nastavil jsem DHCP i pevnou adresu a nic. Když se kouknu na odeslané/přijaté pakety, tak to sice mírně stoupá, ale je to tak kolem 200/100, což je asi málo. Chyba musí být někde mezi modemem a ústřednou... Zkoušel jsem i jiný modem, do kterého se šlo přes 10.0.0.138 přihlásit. Mám normálně internet start od O2. Není to ani chyba v PC. Rád to popíšu podrobněji. Díky za rady. :D

Uživatelský avatar
hrivan
Příspěvky: 125
Registrován: 15 lis 2011, 01:00
Bydliště: Louny

#2 Příspěvek od hrivan »

Zavolej podporu O2,oni ti linku proměří a řeknou proč to nejde.
800 020 202

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Důležitou podmínkou správné funkce je správná instalace, především pokud tam běží i telefon:
- je třeba tam mít ten "rozdělovač" a musí být OK
- ve společné části před rozdělením nesmí být telefon nebo jiné zařízení

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Splitter je jen nějaká dolní a horní propust ne? Něco jako když STA má zásuvku na TV a rádio. Už je to dost dlouho, co jsem naposledy někde zapojoval ADSL modem, ale myslím, že to fungovalo i bez toho splitteru, naposledy jsem myslím dělal nějaký Cisco 800 řadu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Bez splitteru to moze fungoval len ked tam nie je telefon.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Jo tak to bude ono, telefon tam nebyl.

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#7 Příspěvek od dreamer »

10m dvoulinky může být problém. (Mám to sice taky tak a funguje to léta ale to neznamená že to musí fungovat všude) kabel by měl být kroucený. Zkus zapojit bez splitru modem přímo na přívod - nesmí být na lince žádné jiné zařízení! Modem by měl být nastavený: PPPoE; VPI/VCI 8/48; Už jméno O2; heslo O2. Pokud jsou na modemu kontrolky ADSL a Internet, ADSL po zapnutí začne blikat (modem se synchronizuje s D-Slam) pokud synchronizace proběhne v pořádku, zůstane svítit. Kontrolka Internet se rozsvítí když má modem konektivitu do netu - tedy dostane přidělenou IP a DNS. Nepíšeš jestli jde o novou instalaci nebo jestli to fungovalo a pak přestalo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

A víš, co máš za ADSL v lince a umí ji ten Zyxel? Já měl postupně ADSL 4Mb, pak 8Mb, pak VDSL a na každej mi vnutili za kačku novej modem. Jo a musel se vždy vyměnit i Splitter.
Jirka

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

Tak předně bych prověřil jestli je lajna živá (není přerušený, nebo zkratovaný kabel), to lze zjistit i tlf. přístrojem. Dále bych zkontroloval připojení spliteru (první a jediné zařízení připojené na lajnu musí být spliter!!! Pouze pokud není telefon ani jiné zařízení než modem, lze spliter vynechat). Dále zresetoval modem do továrního nastavení a v PC bych nastavil "získat IP adresu automaticky a získat adresu DNS automaticky".
Pak bych zkusil připojení k netu (v případě VDSL to může trvat 5 minut i déle).
V případě neúspěchu bych kontaktoval technickou podporu O2 (od toho si je platíš), s tím, že až ti řeknou abys zresetoval modem atd. tak jim vyklopíš co všechno už si udělal. Když nenarazíš na vyloženého trotla, tak věř, že ti dokáží pomoci, popř. zajistit výjezd technika (i to je zadarmo).
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#10 Příspěvek od paveltl »

10m kabelu by nemìl být problém, mohou na nìm být pøeslechy což se projeví více chybami, ale internet by mìl bìžet.

Správná otázka je jakou máš rychlost a jaký modem. Je nový od O2, nebo nìkde koupený?

Splitter slouží jen k oddìlení telefonu aby nerušil internetovou linku bìžící na stejném kabelu. I bez nìj to pobìží, ale jakmile zvedneš telefon spadne ti internet a v telefonu mùže být slyšet rušení.
Ale už jsem mìl problém když byla kamarádka dál od ústøedny, že to se spliterem nefungovalo, musel pøijet technik a snížit rychlost.

DHCP nebo pevná adresa s tím nesouvisí, když se vždycky dostaneš do modemu. Problém je mezi modemem a O2.
Takže napøed vyzkoušej pøipojit modem napøímo bez spliteru a pak z mobilu zavolej O2 a oni promìøí linku.
V práci jsem mìl problém pøi pøechodu z 8M na 25M, kdy modem svítil že je vše v poøádku, ale internet vypadával. Nakonec se ukázalo že sousedovi pøipojily taky internet a máme spoleènou ètveøici drátù. Na nízkou rychlost to nevadilo, ale na vysokou už se rušily, takže nás pøepojili jinam a od té doby jsme nemìly problém.

Uživatelský avatar
OMA50
Příspěvky: 210
Registrován: 17 bře 2013, 01:00

#11 Příspěvek od OMA50 »

Ahoj,když už tady řešíte to ADSLko tak se vás zeptám na takovou věcičku.
Dá se provozovat na lince i starý telefonní přístroj s impulsní volbou spolu s internetem??
Myslím to tak jestli je zachováno na lince stejnosměrné uzavírání smyčky při vyvěšení telefonu nebo jestli telefonní přístroj musí být už s tónovou volbou.
Mám takový dojem,že přes spliter se ss smyčka už neuzavírá...
Díky

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Za splitrem mám letitou ústředničku Stelco a ta přepojuje v lokální síti pouze impulzkou a nijak to VDSL-ce nevadí. Ale pokud zapomenu přepnou zpět na tónovou volbu a volám ven pulzkou, tak se nic nespojí. Funguje ale dnes vůbec O2 na pulzku?
Jirka

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#13 Příspěvek od Eleman »

Právě vyzkoušeno, na lajně O2 s VDSL pulzní volba normálně funguje a dojde ke spojení.
V práci volám ven (do O2) přes pobočkovou ústřednu taky pulzkou a taky bez problému. Jenom se samozřejmě nedá proklikat přes eventuelní automat na druhé straně, který logicky vyžaduje tónovou volbu.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#14 Příspěvek od EL34 »

Včera jsem zavolal do O2, a bylo mi sděleno, a změřeno, že je vše v pořádku, internet tam pouští a vedení je bez svodů a zkratů. Ten můj modem tam normálně viděli připojený a bez problémů. Přesto to nejde. prostě zapnu PC dám DHCP a leze to strašně pomalu podle statistiky připojení. Modem je koupený od O2 - Zyxel prestige660. Nepodařilo se mi do něj ale přes browser dostat - chce to nějaké přihlášení. Od známého mám ještě jeden modem, do kterého se sice dostanu, ale taky to nejde. Ten internet mi přetím šel normálně, ale při každém zapnutí PC jsem musel čekat třeba hodinu než se to nějak rozjelo. Prostě ve statistice připojení -odeslané/přijaté pakety pomalu stoupal, asi kolem 20 000 přijatých to azčlo fungovat a třeba po 6h na PC to bylo 800 000, po každém zapnutí PC to šlo ale třeba od 2000. To mě štvalo, tak jsem zkoušel dát jiný RJ45 na prodlužovacím kabelu - ten jsem si dělal sám - podle originálního černého patch kabelu a od té doby to nejde vůbec. Svůj prodlužovací kabel jsem zapojil stejně jako originální, tj. pouze oranžový a zelený pár. ostatní nebylo použito.
Ještě dodám, že ten telefonní kabel ze země má nejmíň deset vodičů, použity jsou ale pouze dva - červený a bílý. u zdi je krabička, kde je to spojené s tou cca 10m dvoulinkou (podobnou jako orig. propojovací braevné kabely od modemu. Nad lednicí je zásuvka. Co si pamatuju, tak tam v té zásuvce je snad nějaký rezistor.. V krabičce u zdi, kde ústí venkovní kabel je také napojen venkovní kabel zvonku ~8V a snad část toho zvonkového vedení vede souběžně s tou telef. dvoulinkou. Před časem jsem se zkoušel připojit přímo z toho telef. kabelu ze země, ale také nešlo...
Zkoušel jsem to i bez splitteru a nešlo to, v minulosti to ale bez splitteru šlo a pamatuji si , že se splitterem to dělalo nejaké problémy. Prostě to někdy slo někdy ne..

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#15 Příspěvek od EL34 »

Tak už to jede... Stačil reset modemu a pak se konečně podařilo vlézt do nastavení toho modemu. Původně jsem tam plnotučný kabel měl, ale při snaze najít možnou chybu jsem z něj udělal nízkotučný, tj. zapojeny pouze dva páry, tak jako to je v originálním patch kabelu. :D
Přílohy
z.JPG
(207.66 KiB) Staženo 65 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“