Previjanie reproduktorov - skusenosti?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Previjanie reproduktorov - skusenosti?

#1 Příspěvek od pole »

Ma tu niekto prakticku skusenost s previjanim reproduktorov?

Dostal sa mi do ruky odpaleny gitarovy Celestion G12 100 AVT
http://celestion.com/product/19/g12k100/
+ este jeden (daka cinska kopia celestionu tiez s prerusenou cievkou - oba volne mechanicky kmitaju teda tam nieje civka spriecena alebo zapecena v magnetickej medzere)

Chcel by som ich zachranit previnutim no nikdy som to nerobil. Nieco ako robi tato firma http://repro-servis.tym.sk/fotky-oprava ... janie.html len si to chcem urobit samozrejme sam - ak nevyde nevadi, az tak vzacne mi tie repraky niesu. Preto zhanam rady ako na to na co si dat bacha.

Chcel by som hlavne vediet ako najlepsie vybrat membranu aj s cievkou, ako rozlepit prilepenu mumbranu od kosa reproduktora, ci dake riedidlo/rozpustadlo, jemne nozikom, alebo poobvode vyrezat a potom to dam dako dolepit, teplom....?
To iste ako uvolnit ten zltohnedy vlnovec pri cievke?

Co drat cievky pocul som ze v modernich reprakoch sa pouzivaju specialne droty obdlznikoveho prierezu (nie kruhoveho ako klasicky drot) da sa nikde taky zohnat?

Ked namotam cievku cim ju najlepsie fixovat (daky lak, epoxid, lepidlo?) no cievka dooost hreje tak nieco teplu odolnejsie.

Pripadne kde zozeniem nahradu privodnich vodicou (tie extra ohybne "fuzy" ktore vedu zo svorkovnice repra na membranu a tam sa spajaju s vinutim cievky)

Tiez viem ze exituju tzv Recone kity ale to stoji snad asko bazarovy reproduktor tak do toho nechcem ist. http://qcomponents.ca/home.php?cat=108& ... n=0&page=3

Diky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Má cenu to zkoušet převinout?
G12K100
Sice tam mají na dotaz, ale snad jsou schopni jej dodat, 2000kč je (si myslím) rozumná cena.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pole »

Cenu to ma. pokial tam bude pasovat drot ktory mam doma mam funkcny reprak za par hodin svojej prace.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

No, já s tím mám malé zkušenosti. Jednou mě ale přinesl známý Black Wiidow od Peavey, že mu přestal hrát. Tam naštěstí jde sundat zezadu magnet, takže perfektní přístup. Měl upálený hliníkový drát. Vyřešil jsem to zkrácením o jeden závit, repro běhá dodnes.
Vím že je to prasárna, ale on už do toho nechtěl nic vrážet.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#5 Příspěvek od starecd »

Není tak jednoduché to namotat, zkoušel jsem tak "vyrobit" výškáče hrají, ale to bylo 2m drátu 0,1mm. Ty budeš muset motat mnohem víc a ve 2vrstvách.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od kulikus »


Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Potřebuješ drát, někdy měď, někdy CCAW, s dost kvalitní lakovou izolací, příslušná lepidla, přípravky, zkušenosti atd. Na rozlepování to chce nejlíp digestoř. Vysloveně jako kusovka se to vůbec nevyplatí dělat, výsledek nestojí za to. Stačí trocha víc nebo trocha míň lepidla u závěsu a máš zmetek, který dělá pazvuky...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“