Délka patch(LAN) kabelu /útlum? nefunkce IP kamery

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Délka patch(LAN) kabelu /útlum? nefunkce IP kamery

#1 Příspěvek od badoch »

Zdravím, řeším takovou zajímavost co mi trochu komplikuje moje řešení a nějak nevím co si mám myslet ale:

Mám IP kameru po LAN , protože budu rozšiřovat počet+wifi, tak jsem musel LAN kabel prodloužit. A kamera přestala fungovat.


takže mám tam 2x kabel origo CAT5 po 30m. Tedy 60m+momentálně dvě RJ spojky. (+cca 15m původního kabelu do routru) Kabely jsou originální kupované. cca 160kč/kus (Alfacomp)

router--15m---spojka1--30--spojka2--30--kamera

trasa je v pořádku proměřeno tou obyč. LAN zkoušečkou , router kameru vidí nějaké data tam tečou, ale nenačtu ji přes IE, nedostanu se na její web rozhraní.

Pokud místo "spojka2" vřadím switch, vše okamžitě naběhne a začne funguvat. Takže mám podezření na nějaké "přeslechy,útlumy v kabelech)
Jenže všude se udává že LAN do délky 100m je OK.
Tak jak to vlastně je, může mi to někdo vysvětlit? Já osobně mám podezření na ty levné kabely 30m/160Kč.

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#2 Příspěvek od mikollar »

Ja by som to videl na tie spojky, predsa len je tam rozmotany par. Skusil by som natiahnut kabel v kus.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Dokonce sem kdysi takovou spojku po jejim podezřeni vystřihl a dráty spáje na "hulváta". Výsledek lepší, než ta spojka. Když se do ní totiž podíváš, tak ve většině najdeš jen chumel drátů, kde se ani nesnažili použít twist pro danou barvu, ale jednotlivé drátky... Tož tak

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od badoch »

tak beru, že ty spojky tomu zrovna nepřidají, ale že by až tak? Když bych to spojoval nějak jinak tak to stejně musím rozmotat. Jsou to obyčejné takový světlý plast. No nekupte to za 11kč/kus. :D

Tak já to ve finále budu zkracovat trochu a bude tam buď ten switch,nebo router kvůli wifi, ale celkem mě to tedy zarazilo. Tak jsem to dal do teorie. Protože podle logu routeru tam cosi běhá, podle zkoušečky na RJ45 (eBay 80kč) to je OK, ale kamera nekameruje.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

Pokud máš UTPčka spojený těmito spojkami, tak je všechny vystřihej a dej boxovací spojky. Se spojkama na RJ45 bejvaly problémy. S boxovacíma nebyl problem nikdy. Měřákem procházely naprosto bez problémů. Dokonce jeden typ (Schrack?) spojek cat.6 prošel testem na cat.6A. S jinačim typem se to už nepovedlo. Místo boxeru se dá použít ten jednorázovej naražeč a nebo i tenkej zalamovací nůž.

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od renda15 »

Jak vypadá a kde se dá koupit zmíněný naražeč na instalaci vodičů? Dělám to různě malým šroubováčkem a je to strašná pakárna.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

Originál S814 Impact Tool od Siemonu je dost drahej. V nouzi se dá použít tento naražeč. Na ebay za pár korun. Ale neni to žádná hitparáda.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#8 Příspěvek od bu2520 »

pokud to nepotřebuješ rozpojovat tak jsou ještě lepší scotchlock spojky mají v sobě silikon mají je třeba v GME.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Já mám tento
Ale nevím, kde byl kupován, prodali mi jej ve firmě, která tady vedle nás dělá internet po Brně. Nástroj funguje dobře.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#10 Příspěvek od Milan_F »

To je Króňák na telefonní panely. Dá se koupit i u Chobota. Ale tento typ nejspíš nemá na boku zastřihávací nužky...

Dají se sehnat i levnější boxery než byl ten Siemon.
Naposledy upravil(a) Milan_F dne 15 led 2015, 23:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od badoch »

Tak spojky mám ty levné:
http://www.ebay.com/itm/New-5-x-RJ45-Et ... 1e95e5b341

a zkoušečku:
http://www.ebay.com/itm/DSL-TEST-LAN-NE ... 4d197c3a73

Tak nekupte to za ty prachy, že.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#12 Příspěvek od Kvicala_r »

Ten tester je super věc, ale jen na test galvanického spojení jednotlivých vodičů. Přeslechy, útlum a nehomogenity to samozřejmě ignoruje.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“